Chomutov - Další derby, hrané na chomutovském ledě, bylo pro Slovan hodně dlouho dobře rozehrané. Ústečtí, byť přijeli v oslabené sestavě kvůli marodce, po první i po druhé třetině drželi náskok jedné branky. Až v té třetí třetině o něj ovšem přišli a domácí Piráti strhli vedení na svou stranu. Tím také udrželi doma bodový zisk. Druhé severočeské derby tak opět vyhrál tým, který byl v roli hostitele.
so 17. 12. 2022
Piráti Chomutov
6:3 1:2, 1:1, 4:0

Branky a nahrávky: 8. Mála (Kostourek), 36. Vrhel (Mála, Seemann), 41. Hübl (Lukeš), 43. Lukeš (Hynek, Chrpa), 48. Veselý (Němec, Vrhel), 60. Chrpa (Matai) – 14. Kordule (Trefný, Costa), 16. Drtina (Tůma, Roubík), 40. Berčík (Kordule, Trefný). Rozhodčí: Hlinka - Tichý, Tuháček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 350. Střely na branku: 43:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3.

3:4

1:2

0:0

Piráti Chomutov: Horák – Matai, F. Hynek, Seemann, Hocelík, M. Žižka (A), Němec – Lukeš, Hübl (C), Chrpa (A) – Kostourek, Koblížek, Mála – Veselý, Vrhel, Mežnar – Vostiňák, Ekrt.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Vodička, Vacík, Drtina (A), Funk, Záruba, Bartoň, Trefný (C) – Kučera, Smola, Bartoš, Tůma (A), Roubík, Berčík, Daniel, Costa, Kordule, Prošek.

Počátek utkání vyšel lépe Pirátům. Už od startu měli více střeleckých příležitostí, které zúročil v osmé minutě František Mála. Tomu se povedlo z mezikruží zakončit do prázdné branky Slovanu. O další šance se postarali Hübl s Kostourkem, tentokrát ale zůstal David Stahl připraven a šance polapil.

Díky tomu se také Slovan dostal k vyrovnání! Pavel Kordule si chytře posadil gólmana Horáka a zcela přesně zavěsil do odkrytého prostoru u levé tyče. To ovšem Ústeckým nestačilo. Na Berčíkovo zakončení ještě dokázal Horák reagovat, na dělovku Jiřího Drtiny od modré už nikoliv a Slovan se dostal do vedení. Chomutovští se ještě pokusili využít přesilovku, nicméně žádná vážnější akce už k vidění nebyla a Ústí drželo po první třetině jednobrankový náskok.

Do druhé třetiny vlétl lépe ústecký tým. Horák měl namále po zakončení Radka Proška, následně se o jeho překonání pokusil Jaroslav Roubík. Až posléze se více do hry dostával domácí tým, který se v čase 35:12 dostal k vyrovnání zásluhou lehké teče Stanislava Vrhela.

Slovan se ale nevzdal a vytěžil maximum z přesilové hry po vyloučení Lukeše. Jako první se dostal do slibné příležitosti Vodička, nicméně gól padl až z hole Richarda Záruby. Ten využil zakrytého Horákova výhledu a doklepl puk za jeho záda. I po druhé třetině tedy Ústečtí vedli.

Uběhlo jen 31 vteřin periody třetí a stav byl znovu vyrovnaný. Viktor Hübl přijal pas od rozjetého Lukeše a z první ho nasměroval do nestřežené branky Slovanu. Nedlouho poté se Piráti opětovně ujali vedení. O další gólovou trefu se postaral František Lukeš, který poslal na Stahla důraznou střelu.

Na opačné straně to zkoušeli Costa a Prošek, nicméně pro Ústecké přišla záhy další hořká pilulka. Po rychlém úprku navýšil vedení Chomutova Jakub Veselý. Slovan to ještě poslední dvě minuty zkoušel v šesti bez gólmana, nicméně v té situaci pojistil vítězství domácího týmu Jakub Chrpa. Ústecký tým tak pro tentokrát odjíždí ze severočeského derby bez bodového zisku.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Podali jsme výborný výkon. Dojem mi trochu kazí jen lehkovážně sehraná přesilová hra, kde kdyby nám odskočili, tak bychom měli problém. Tam nás hodně podržel gólman. Třetí třetina už byla v náš prospěch, dali jsme góly a jsem rád, že jsme vyhráli.“

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): „Pro diváka to bylo kvalitní utkání, ve kterém padlo devět gólů. Bohužel odcházíme poraženi. Byl obrovský rozdíl ve druhé třetině, kde jsme měli tři samostatné nájezdy. Ani jeden jsme nevyužili a nezvýšili naše vedení. Totálně nás potopil začátek třetí třetiny, kde to Chomutov otočil a strhnul vítězství na svojí stranu. Gratuluji domácím.“