Ústí nad Labem - Poslední utkání roku 2022 bylo ve znamení souboje s týmem HC Stadion Cheb. Slovan se trefil hned v úvodní minutě střetnutí a nakonec porazil soupeře ze západu Čech v poměru 6:1. Hned u pěti branek Slovanu bylo produktivní duo Jaroslav Roubík a Kale Costa. Slovan tak zakončil rok 2022 vítězně a my Vám všem přejeme příjemné prožití vánočních svátků a uvidíme se již v novém roce 2023, konkrétně ve středu 4.1.2023 při domácím utkání s Benátkami.
st 21. 12. 2022
HC Cheb
6:1 2:1, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 1. Costa (Roubík, Vodička), 9. Roubík (Tůma, Berčík), 21. Costa (Roubík, Vodička), 29. Trefný (Záruba, Costa), 34. Roubík (Vodička), 55. Berčík (Kordule, Záruba) – 13. Iakhanov (Strýček, Krutina). Rozhodčí: Červenka – Toman, Janíček Michal. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 593. Střely na branku: 34:20. Průběh utkání:2:0, 2:1, 6:1.

5:5

0:1

0:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Volke) – Vodička, Vacík, Drtina (A), Funk, Záruba, Trefný (C) – Tůma (A), Roubík, Bartoš, Prošek, Costa, Kordule, Daniel, Kučera, Berčík, Smola.

HC Cheb: Kašpar (Tichon) – Troška, Kořán, Iakhanov, Shikut, Šik, Strýček (C), Stejskal – Fečo, Rozhon, Konášek, Čejka (A), Shafeev, Vrtek, Krutina, Pershakov, Dinga.

Slovan začal utkání s Chebem stylově. Ihned po dvaadvaceti vteřinách hry rozvlnil síť za Kašparem ranou z mezikruží Kale Costa - 1:0! Na druhou branku domácích se čekalo do minuty deváté. Zkušený Jaroslav Roubík vyslal ze své hole velmi rychlou ránu, která zamířila přesně pod lapačku hostujícího brankáře - 2:0! Západočeši v minutě třinácté poté korigovali stav ranou v přesilové hře, kterou měl na svědomí Viktor Jachanov - 2:1! Za tohoto stavu odcházely oba týmy do kabin po první třetině.

Druhou třetinu začal Slovan stejně, jako celé utkání. Uběhlo tentokrát dokonce o vteřinu méně a po jedenadvaceti vteřinách hry v prostřední části se podruhé v utkání trefil Kale Costa, kterého našel na zadní tyči krásným pasem Jaroslav Roubík - 3:1! V polovině utkání dodal domácím klid na hole sváteční střelec Jakub Trefný, jenž si skvěle sjel z pozice obránce a svou ránu umístil krásně pod horní tyč - 4:1! Ještě jednu branku přidali domácí ve druhé třetině. Opět to byla skvělá práce Jaroslava Roubíka, který naznačil přihrávku a poté kotouč poslal rychlou ranou za brankáře Kašpara - 5:1! Takový svítil zároveň stav po dvou třetinách na kostce nad ledem.

Kale Costa mohl otevřít brankový účet i ve třetí třetině, ale hattrick mu překazil brankář Kašpar. Slovan poté nedokázal využít ani dvě po sobě jdoucí přesilové hry. Šestou branku však nakonec přeci jen přidal. Martin Berčík ujel do samostatného úniku a trefil přesně - 6:1! Čtyři minuty před závěrečnou sirénou navíc korunoval svůj skvělý výkon Jaroslav Roubík, který ukázal svůj charakter a odvolal signalizovaný chebský trest. Slovan tak zakončil rok 2022 výhrou nad Chebem v poměru 6:1.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem) - Vítězství bylo od první minuty zasloužené. Kluci podali velmi slušný výkon. Jsme moc rádi, jelikož jsme dva zápasy po sobě nebodovali, byť v Chomutově jsme hráli velmi slušný zápas. Hráče jsme před utkáním s Chebem upozorňovali, že musíme bodovat a přistoupili k tomu velmi dobře. V neposlední řadě chceme poděkovat fanouškům za podporu a za celý klub popřát všem veselé Vánoce a šťastný nový rok. Už se těšíme, až se uvidíme opět v novém roce na stadionu.