Řisuty - V rámci závěrečného 30. kola Slovan zavítal na venkovní utkání do Slaného, ve kterém změřil síly s domácími Řisuty. Slovan od samého začátku potvrzoval svou formu z posledních utkání a chvíli vedl již o čtyři branky. Domácím se sice povedlo utkání zdramatizovat, nicméně poslední slovo měli Ústečtí, kteří zásluhou navrátilce Martina Berčíka vezou ze Slaného tři body. Do nadstavbové části vstoupí svěřenci Jana Čalouna a Martina Štěpánka domácím střetnutím s Táborem, které se odehraje tuto sobotu od 16 hodin.
st 11. 1. 2023
HC Řisuty
5:6 1:4 , 4:1 , 0:1

Branky a nahrávky: 8. Routa (Křepelka, Řepka), 28. Potechin (Sýkora, Okegawa), 30. Routa (Řepka, Křepelka), 34. Zich (Janeček, Chamrád), 37. Janeček (Janda, Routa) – 1. Kordule (Kuchynka, Rudovský), 3. Roubík (Tůma, Costa), 12. Rudovský (TS), 18. Trefný (Rudovský, Kordule), 26. Vacík (Roubík), 51. Berčík (Trefný). Rozhodčí: Hacaperka – Žídek, Hlinka. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0 Diváci: 135. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 5:5, 5:6

2:2

1:0

0:0

Diváci

135

HC Řisuty: Petržílka – Zich, Janda, Pokorný, Řepka, Malovický, Strnad, Potechin – Routa, Rendla, Chamrád, Okegawa, Sýkora, Pejchal, Křepelka, Výrut, Bílek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Drtina, Vacík, Záruba, Trefný, Funk, Šefl, Bartoň – Costa, Roubík, Tůma – Kordule, Kuchynka, Rudovský – Damašek, Bartoš, Smola – Berčík.

Slovan do Řisut dorazil ve velmi dobrém rozpoložení a bylo to od samého utkání znát, když se již ve 32. sekundě utkání prosadil Karel Šefl, který tak otevřel střeleckou listinu dnešního duelu – 1:0. O dvě minuty později se znovu radoval Slovan, když si Jaroslav Roubík počkal šikovně u brankoviště na přihrávku od Martina Tůmy a navýšil tak stav utkání - 2:0. Poté přišla gólově prázdná pasáž hry. To se změnilo v polovině sedmé minuty kdy se domácí David Routa utrhl hostující obraně a povedeným blafákem dostal domácí celek na dostřel - 1:2. To ale dlouho nevydrželo, protože ve dvanácté minutě dostal Slovan možnost trestného střílení ke kterému se postavil Jan Rudovský jenž se nemýlil a vrátil Ústeckým dvoubrankové vedení - 1:3. Začátkem 18. minuty byla situace pro domácí již kritická. Richard Záruba našel volnou skulinu u bližší tyče řisutské svatyně do které se mu povedlo zakončit a Slovan tak měl k dispozici komfortní vedení 1:4.

A na začátku druhé třetiny byl Slovan v ještě lepší situaci a to zásluhou Dominika Vacíka, který po rychlé kombinaci přesně zavěsil puk mezi tři tyče - 1:5. Jenže jakoby to domácí Buldoky rozdráždilo - o necelé dvě minuty později se domácí vydali do brejku ze kterého Michail Potechin dokázal dostat puk za záda Davida Stahla – 2:5. Netrvalo dlouho a domácí byli na dostřel dvou branek díky Davidu Routovi, který se štěstím dostal puk do ústecké svatyně - 3:5. Ve 33. Minutě se pak po vydařené kombinaci prosadil Adam Zich a Slovan tak vedl pouze o jednu branku – 4:5. To ale bohužel pro Slovan nevydrželo dlouho jelikož v 36. minutě Petr Janeček vymetl pavučinky v ústecké brance a pro Slovan bylo zle- 5:5.

Třetí třetina se nesla ve znamení ústeckého tlaku, který nakonec v 50. minutě dokázal zužitkovat Martin Berčík a vrátil tak Slovanu vedení které i přes závěrečný nápor domácích udržel a základní část tak zakončil vítězně - 5:6.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí n.L.) - Do zápasu jsme vstoupili aktivně, dařilo se nám střelecky. Měli jsme hodně brankových šancí. Zápas jsme mohli rozhodnout již v první třetině. Ve druhé třetině přišlo po několika šancích k hernímu výpadku. Soupeři jsme dovolili srovnat. Ve třetí třetině jsme museli opět začít hrát aktivně, více bojovat, více bruslit a štěstí se přiklonilo k nám, že jsme vstřelili šestou branku a zápas rozhodli.