P í s e k - Pokud nepočítáme brankáře, tak na písecký led přijelo domácím hokejistům čelit pouhých třináct hráčů Slovanu. Vůbec to ale nevadilo, protože zápas byl tak neskutečně pomalý a nudný, že by to Lvíčata možná odehrála i v pěti lidech. Dokonce i útočník Kloz, který v minulém zápase v Písku nastřílel hattrick, byl téměř neviditelný. V 18. minutě se Reichelovským způsobem prosadil domácí Nikola Gajovský, ovšem ani tento fakt nijak oba soupeře nenabudil. Brankář Tomáš Vojta si čas od času jen tak mimochodem zasáhl proti ojedinělému pokusu Ústeckých, Holec s Gajovským zase sem tam zkusili něco vymyslet, ale celkově NIC. V polovině utkání využili Severočeši přesilovku a srovnali skóre. Zdálo se, že už zůstane u dělby bodů. Ale když zbývala do závěrečné sirény necelá půlminuta, rozhodl o výsledku svou druhou trefou Gajovský.
pá 25. 2. 2005
IHC Komterm Písek
2:1 1:0, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 18. Gajovský (Samek), 60. Gajovský (Filip Procházka) – 26. Kupec (Bašta, Chromý). Rozhodčí: Svoboda - Zvěřina, Brejcha. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1.

IHC Komterm Písek: Vojta – Filip Procházka, Jankovský, Klas, Peroutka, Michal Procházka, Železný – Jungbauer, Černý, Margeta – Samek, Nikola Gajovský, Holec – Stropnický, Šimoník, Pangrác – Ondrejec.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brhel (29. Davídek) – Jakl, Kučera, Chromý, Kříž, Hillmich – Gottfried, Svoboda, Petrus, Kloz, Bašta, Jindřich, Kupec, Klaus.

Písek hned na začátku přečkal dvě po sobě následující oslabení… I když, přečkal. Spíše si je zahrál, protože Ústí vůbec nic převratného nevymyslelo. Zápas byl už od prvního dotyku puku s ledem nesmírně nezáživný. Až ve 12. minutě to vypadalo, že se schyluje k prvnímu náznaku, že sledujeme hokej… Samek chytrou přihrávkou vyslal Holce, ovšem než se stačilo něco začít dít, poslal píseckou devítku k zemi Jakl a šel si sednout za podražení. Ani domácí v přesilové hře zrovna nehýřili aktivitou, takže si brankář Brhel jen v poklidu ohlídal Holcovu teč Jankovského střely a měl na delší dobu pokoj. Tomáš Vojta pak bez větších problémů zlikvidoval ojedinělý pokus Svobody. O menší rozruch se postaral až Nikola Gajovský. Pomazlil se s pukem za Brhelovou bránou, pak odtamtud ladně vybruslil a možná se i sám divil, jak jednoduše prostrčil kotouč kolem tyče za brankovou čáru.

Pohřební atmosféra však vydržela i po přestávce. Nic na tom nezměnila ani Gajovského ukázka, jak se lze prokličkovat skrze dva beky. Zakončení už totiž tak slavné nebylo. Že jsou Ústečtí na ledě duchem přítomni, to dokázala hostující první formace. Obránce Kučera obdržel při početní výhodě perfektní pas napříč útočným pásmem, ale radost z povedené střely mu zkazil Vojta. Ten ale zanedlouho nestačil na Kupce, který dostal na kruhách chvilku času zamířit a skrz betony Tomáše Vojty poslal puk do sítě. Když hrál přesilovku pro změnu Písek, udělali před Brhelem solidní virvál Černý s Margetou, načež dojíždějící Jungbauer pohodlně zavěsil do nehlídané brány. Pro postavení v brankovišti ale branka nebyla uznána. Trenéři Slovanu poté vyměnili gólmany. Čelit domácím pokusům druhou polovinu zápasu se vydal Petr Davídek. Asi čekal, že se mezi tyčemi trochu zahřeje. Realita však byla poněkud jiná. Na střídačce mu určitě byla menší zima, protože přes sebe mohl přetáhnout alespoň deku. Teď musel stát v bráně a sledovat, co se to kolem (ne)děje. Až do konce druhé třetiny se nemusel vůbec namáhat. To v podstatě nehrozilo ani na druhé straně Vojtovi. Ten však přece jen musel čelit rozjetému Jindřichovi, pro kterého vybojoval kotouč v rohu Kloz. Poté se ještě Ústečtí snažili něco vymyslet během přesilové hry, ale dvacet minut předepsaných jako délka jedné herní části vypršelo dříve, než se odhodlali k něčemu závažnějšímu.

Až závěrečné dějství přece jen přineslo alespoň trochu hokejového dění. Vše započal Filip Procházka, který si nabruslil před pránu na přihrávku. Byl dobře pohlídán, takže puk nakonec skončil na holi Milana Černého, jenž pro změnu trefil gólmana. Dělovka hostujícího Kučery do Vojtova protipohybu skončila také neúspěšně, ale tentokrát díky výbornému reflexu píseckého brankáře. Ve 47. minutě přišla nejhezčí (protože byla svým způsobem jediná) akce zápasu. Holec se vřítil do útočného pásma, natáhl na sebe oba obránce a předložil kotouč do druhé vlny Gajovskému. Ten se opět vytasil s jednou ze svých drzých kliček a dokonale zesměšnil dva bránící hráče. Dostal se tak až před Davídka, rychle vypálil, ale nádherný semafor gólmana Slovanu ukončil jeho řádění. Během posledních minut celkem zatočili Vojtovi hlavu Bašta, Kloz a Petrus. Hlavně na zneškodnění Baštova pokusu se musel strážce domácí branky hodně soustředit. Zvládl to ale s přehledem, stejně jako proti Chromého střele. Posledním, kdo jej vážněji ohrozil, byl Kříž pálící z jízdy přes obránce. I když to tak celou dobu nevypadalo, utkání nakonec přece jen dostalo vítěze. Ale až na poslední chvíli - v čase 59:37. Gajovský zase pokoušel štěstí po vyjetí zpoza brány, tentokrát ale neúspěšně. Puk se dostal k Holcovi a ten nabil na modrou Filipovi Procházkovi. Jeho golfák prolétl těsně kolem tyčky a od zadního mantinelu se odrazil na hůl Gajovského. Davídek s ničím podobným nepočítal, takže se domácí útočník s jedničkou na zádech ani moc nenadřel. Rozhodnuto. Hlavně, že už byl konec.