Ú s t í n/L. - V rámci prvního kola nadstavby přivítal Slovan na domácím ledě Tábor. Utkání rozhodly především přesilové hry, které Slovan zásluhou Tůmy a Záruby dvakrát využil. Tábor snižoval pět minut před koncem. Poslední slovo měl ale střelou do odkryté klece Rudovský a Slovan tak vyhrál na domácím ledě po desáté v řadě. Další zápas sehrají žluto-modří ve středu na ledě Vrchlabí.
so 14. 1. 2023
HC Tábor
3:1 1:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 20. Tůma (Kuchynka, Roubík), 23. Záruba (Kordule, Trefný), 59. Rudovský – 56. Vlček (Endál, Matušík). Rozhodčí: Jílek – Goltsch, Beneš. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1609. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

3:5

2:0

0:0

Diváci

1609

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Drtina, Vacík, Záruba, Trefný, Funk, Šefl, Polata – Rudovský, Roubík, Tůma – Kordule, Costa, Berčík – Kuchynka, Horký, Smola – Bláha, Bartoš.

HC Tábor: Gába – Plášil, Hubata, Krejčí, Černý, Kříž, Kohout – Seidl, Vlček, Matušík, Šulek, Severa, Milfait, Endál, Zíb, Kohút, Duchan, Duda, Nevšímal.

Od začátku velmi bojovné utkání bylo ovšem strohé na větší příležitosti, domácí Slovan v průběhu první třetiny přečkal dvě přesilové hry soupeře. Dvacet vteřin před koncem přišlo dvojité vyloučení na straně Tábora, které nakonec stihli domácí využít ještě v první třetině, dvě vteřiny před sirénou dostal kotouč za Gábova záda Martin Tůma - 1:0

Úvod druhého dějství byl ve znamení dalšího vyloučení na straně hostí a další branky domácích, tečí Korduleho střely na vzdálenější tyč se prosadil Richard Záruba. O dvě minuty později mohl navýšit náskok Rudovský, Tůmovu pobídku před poloodkrytou branku ale nevyužil. Dvě a půl minuty před sirénou měli na hokejkách snížení hosté, Stahl ale jejich dvě obrovské šance zlikvidoval - 2:0
Slovan dostal v první polovině poslední periody další dvě přesilovkové příležitosti, obzvláště v té druhé měl Gába plné ruce práce, po sérii dorážek se ale kotouč za jeho záda nedostal. Udeřili tak poprvé hosté, pět minut před koncem po velkém tlaku způsobeným přesilovou hrou se k odraženému kotouči dostal Filip Vlček a bekhendem ho uklidil za Stahla. Slovan si ale zbytek zápasu pohlídal a minutu před koncem přidal pojistku do prázdné brány Jan Rudovský - 3:1

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí n.L.) - Dneska sem přijel opravdu velmi kvalitní soupeř. Na utkání jsme se připravovali a myslím si, že jsme ho zvládli. Utkání to bylo vyrovnané. V podstatě rozhodly přesilové hry, které jsme my dvě využili. Třetí branku jsme vstřelili do prázdné branky. Bylo to opravdu naprosto vyrovnané utkání. Velký respekt soupeři. Byl to dnes hezký hokej a zážitek. Nejen pro nás trenéry, hráče, ale v každém případě pro fanoušky.

Aleš Krátoška (HC Tábor) - Řekl bych, že dnešní zápas splňoval obrovskou kvalitu. Nadstavba bude velmi dobrá příprava před play-off. My jsme dnes udělali dva, tři zbytečné fauly, které soupeř potrestal. První branku jsme inkasovali ve třech, druhou branku vstřelili domácí trochu šťastně od nohy. Dneska rozhodovaly přesilovky. My jsme branku vstřelili až v závěru, ale další šance, které jsme dnes měli, jsme nevyužili. Soupeři gratuluji k vítězství.