Ú s t í n/L. - V předposledním kole nadstavby hostil Slovan lídra soutěže z Letňan, první třetinu ovládli domácí 3:0 a šli si relativně pohodlně za vítězstvím. Hosté ale předvedli perfektní vyrovnání v závěru zápasu a poslali tak utkání do samostatných nájezdů. Zde lapil všechny pokusy hostí David Stahl a o bonusovém bodu pro Ústí rozhodl hned prvním pokusem Pavel Kordule. Poslední utkání nadstavby čeká Slovan ve středu na ledě Tábora.
so 25. 2. 2023
HC Letci Letňany
5:4sn 3:0, 1:1, 0:3 - 0:0

Branky a nahrávky: 2. Kordule (Costa, Kuchynka), 3. Smola (Horký), 7. Bláha (Tůma), 30. Costa (Kuchynka, Bartoš), rozh. náj. Kordule – 28. Arnošt (Wojnar, Havelka), 54. Kastner (Hozák, Havelka), 59. Kastner (Lytvynov, Hozák), 60. Arnošt (Hozák, Lytvynov). Rozhodčí: Domský – Toman, Janíček. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1117. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:4, 5:4.

1117

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Cikánek) – Drtina, Vacík, Trefný, Záruba, Funk, Šefl, Bartoš – Bláha, Tůma, Roubík, Kordule, Kuchynka, Costa, Horký, Smola, Daniel, Damašek

HC Letci Letňany: Brázdil (7. Kopřiva) – Kynčl, Čížek, Chalupa, Guryevsky, Havelka, Lytvynov, Němeček – Kastner, Uhlík, Vacín, Kellerstein, Wojnar, Arnošt, Pejchal, Kučera, Turek, Dobrov, Hozák, Staněk.

Do utkání vlétli s velikým nasazením domácí a soupeři rychle odskočili, nejprve si ve druhé minutě nabral puk Pavel Kordule, obelstil obránce i gólmana a zakončil do odkryté branky. Hned v další minutě se radoval Jan Smola, ten nejprve nahodil kotouč na Brázdila, poté se ale dostal i k dorážce a se štěstím dostal puk do letňanské brány. V sedmé minutě se Slovan radoval potřetí a Brázdil se stěhoval na střídačku, Tůma předložil na Martina Bláhu, který se trefil přesně k tyči. Hosté si vytvořili jeden větší závar před ústeckou brankou, Stahl ale dokázal za pomoci spoluhráčů tuto situaci vyřešit. Když gólem neskončil ani Roubíkův pokus z bezprostřední blízkosti nyní již Kopřivovy brány, do šaten se šlo za stavu – 3:0

V úvodu druhé periody byl na čtyři minuty vyloučen domácí Tůma, dlouho to ale vypadalo, že se domácí ubrání, nakonec ale získal puk Dominik Arnošt a přesnou střelou dokázal snížit. Ústí ale dokázalo odpovědět, ve třicáté minutě dostal na kruhu nabito Kale Costa, zpracoval si puk a švihem o propasíroval puk až za Kopřivu. Více zajímavého se již ve druhé dvacetiminutovce nestalo, do šaten se tak odcházelo opět s tříbrankovým rozdílem – 4:1

Úvod poslední třetiny patřil hostům, ti měli územní převahu a v polovině tohoto dějství si došli pro faul a zahrávali tak přesilovou hru, v ní dokonce odvolali gólmana a zkoušeli to v šesti. Slovan ale několikrát vyhodil, jedno vyhození dojel Kuchynka a mohl tak potvrdit vedení Slovanu, z blízkosti ale přestřelil bránu. Na druhé straně trefil Hozák pouze tyč. Hosté to poté při hře čtyři na čtyři zkusili opět s power-play, tentokrát byli ale úspěšní, Hozák trefil opět tyč, Lukáš Kastner se už ale z dorážky nemýlil. V závěru utkání přišla kuriózní situace, hosté byli opět bez gólmana a hráli v signalizované výhodě, v tom jim ale do pole naskočil sedmý hráč a Letňany se tak připravily o možnost zahrávat další přesilovku. V závěru utkání se hodně přiostřilo, rozhodčí ale vylučovali jen na ústecké straně, a tak dohrávali hosté v dvojnásobné přesile, čehož dokázal využít střelou od modré Lukáš Kastner a poté dorážkou dokázal vyrovnat Dominik Arnošt – 4:4

Prodloužení začalo lépe pro domácí, drželi kotouč a po faulu na Korduleho šli do početní výhody. Ta se ale domácím příliš nevyvedla, chyběla zejména střelba. Nic zajímavé se už v prodloužení nestalo, o zápasu tak rozhodovaly samostatné nájezdy - 4:4

V nájezdech byli úspěšnější domácí a získali tak bonusový bod, rozhodující nájezd si připsal Pavel Kordule - 5:4

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí n.L.) - Hodně těžké utkání. Hráli jsme proti vítězi nadstavby. Měli jsme výborný vstup do utkání, kdy jsme vstřelili tři branky. I poté jsme dále hráli dobře, chtěli jsme hrát poctivě dozadu, nepouštět Letňany do přečíslení. Bohužel v závěru jsme obdrželi nešťastné trestné minuty a soupeř srovnal, ale jsme rádi, že jsme v nájezdech vyhráli a urvali důležité dva body do tabulky.

Jaroslav Nedvěd (HC Letci Letňany) - Zaspali jsme úvod utkání, ačkoliv jsme se na utkání připravovali. Převládalo u nás nejspíše nějaké sebeuspokojení, že jsme jistý vítěz nadstavby a nikdo nás nemůže předskočit a inkasovali jsme rychlé tři branky. Celý zápas jsme museli dotahovat, Ústí hrálo zkušeně, až v závěru udělalo nějaké chyby, nechalo se vyloučit a nám se podařilo z toho desetiminutového tlaku vyrovnat za což klobouk dolů, jak jsme se semkli. V play-off budeme potřebovat, aby jsme hráli celých šedesát minut a aby hrálo všech dvacet lidí a podílelo se na výkonu celého mužstva, jelikož posledních deset minut jsme dneska hráli na deset lidí.