Ú s t í n/L. - Ve 41. kole ligy juniorů hostil celek Ústí nad Labem 6.3. Hradec Králové, který bojuje o postup do extraligy. Ústečtí nastoupili do zápasu díky zranením a nemoci jen s šesti hráči na střídačce a náhradním gólmanem. Přesto vedli ve 24. minutě už 3:0 a soupeře přehrávali. Obraz hry se ale v polovině utkání změnil,domácím začaly docházet síly a hostující tým si odvezl důležité dva body za vítězství 3:4.
ne 6. 3. 2005
Královští lvi Hradec Králové
3:4 2:0, 1:1, 0:3

Branky: 9. Jiří Svoboda (Jindřich), 19. Jií Svoboda, 24. Kloz (Jiří Svoboda, Jindřich) - 32. Lučan (Kolafa, Luštinec), 41. Kolafa (Heřman), 52. Kolafa (Plíhal), 52. Heřman (Potůček). Rozhodčí: Froněk - Bertlík, Šerý. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 3:0, 3:4.

Do utkání vstoupily oba týmy velice sympaticky, i když se ale gólmani moc nezahřáli. Hra jako taková sice skýtala divákovi místy i hezké momenty, žádný z nich se však neodehrával přímo před brankou. Ani první gólová příležitost by se mezi tyto chvíle zařadit nedala. Miroslav Jindřich si přihrával s Jiřím Svobodou v pásmu hostí a z nenadání se z pokusu Svobody vyklubal vedoucí gól na 1:0. Domácí byli i přes redukovaný počet hráčů lepším celkem a zejména již jmenovaný Svoboda, ale i Gottfried a Bašta dělali Hradeckým velké problémy. Právě Gottfried zamotal v 13. minutě hlavu obráncům soupeře a po kličce do středu hřiště jen o kousek přestřelil Tomíčkovu svatyni. Mnohem větší příležitost měl o 2 minuty později hradecký Čermák, jenž své sólo ale zakončil nepovedeným blafákem. Zdálo se, že hosté začínají ke konci první části přebírat iniciativu, ale v tu chvíli prosvištěl kluzištěm opět Jiří Svoboda a nadvakrát zblízka překonal Tomíčka – 2:0.

Do druhé části vstoupili domácí také lépe, Gottfried se už ve 21. minutě řítil sám na branku, ale přízemním pokusem minul. V čase 23:42 ale jeho zaváhání napravila jediná skórující lajna nedělního zápasu. Jiří Svoboda s Jindřichem zavezli puk do pásma a jejich pokusy dorazil ve skrumáži dorazil Jan Kloz - 3:0. O minutu později mohl ten samý hráč v samostatném úniku zvýšit, ale byl faulován Čermákem. Ten si odpykal své dvě minuty a ihned po návratu na led top byl on, kdo mohl snížit. Jeho samostatná akce ale neskončila jinak než předchozí dvě na straně domácích. V následujících okamžicích se Hradečtí stali lepším týmem a několikrát ohrozili domácí branku. Prosadit se gólově se jim ale nedařilo až do 32. minuty. To Luštinec s Kolafou zatáhli puk po mantinelu do útočného pásma a jak na stříbrném podnose předložili Lučanovi, který se z první nemýlil – 3:1. Ve 35. nahodil Luštinec znovu před bránu, tentokrát ale Lučan v pozici tečujícího střelce zklamal. O chvíli později ujel všem hostující Kosina, ale trefil pouze tyč. V poslední akci prostřední části se v podobné situaci ocitl i domácí Hillmich, ale ani on recept na gól nenašel.

Vstup do další třetiny byl od Hradeckých opravdu impozantní. Již po 9 vteřinách se rozsvítilo brankové světlo, když se po nahrávce Heřmana trefil obránce Kolafa - 3:2. Od 41. do 50. minuty se hrálo bez nasazení a zjev první a třetí třetiny se nedal vůbec porovnat. Ojedinělými akcemi se ale blýskli hráči Hradce. Luštinec, Čermák ani Kosina však úspěšní nebyli. Zvrat přišel ale v 52. minutě. Před gólmanem Brhelem, který v půlce utkání vystřídal Barocha, se vytvořil závar, ve kterém se nejlépe zorientoval znovu Kolafa a vyrovnal – 3:3. Netrvalo to dlouho a Brhel opět inkasoval. Přesně po 29 sekundách se časomíra opět zastavila, když Potůček našel Heřmana, který otěže utkání vrazil do rukou Hradce – 3:4. Domácí se po rychlé sprše už k odporu nezmohli a naopak hosté mohli ještě zvýšit 3 minuty před koncem. Další ze samostatných nájezdů neproměnil agilní Luštinec.