Vrchlabí - Osmifinále play off druhé ligy pokračovalo druhým dějstvím, když Slovan zavítal na led svého soka z Vrchlabí, aby se pokusil získat druhý bod v sérii. Svěřenci Jana Čalouna a Martina Štěpánka ovšem od samého začátku utkání tahali za kratší konec provazu a do Ústí se tak vrací za vyrovnaného stavu série. O zisk druhého bodu se tak pokusí před svými diváky, a to ve středu 15.3.2022 v 18:00. Přijďte tak podpořit Slovan v dalším náročném utkání.
po 13. 3. 2023
HC Stadion Vrchlabí
4:3 3:0 , 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 8. Chrtek (Chalupa, Urban), 13. Chalupa (T. Bláha, Šlaicher), 17. Urban (Duran), 31. Urban – 33. Kordule, 46. M. Bláha (Roubík, Drtina), 51. Funk (Bartoš, Šefl). Rozhodčí: Čáp, Bernat – Juránek, Štěpánek. Vyloučení: 7:7. Střely na branku 37:27. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0 Diváci: 1097. Průběh utkání: 4:0 , 4:3

7:7

1:1

0:0

Diváci

1097

HC Stadion Vrchlabí: Vacek – Horáček, Duran, Fiala, Kozák, Kynčl, Bendík, Pelda, Perička – T. Bláha, Moník, Cerman, Chalupa, Krsek, Hlaváč, Tatar, Chrtek, Šlaicher, Urban

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Bartoš, Vacík, Záruba, Funk, Drtina, Trefný, Šefl – Damašek, Roubík, Horký, Tůma, Kordule, M. Bláha, Berčík, Kuchynka, Smola, Daniel, Costa

Celé utkání začalo tlakem domácích, kteří od samého začátku byli aktivnějším týmem a to také neslo ovoce, když v sedmé minutě domácí Stadion využil přesilovou hru 4 proti 3 zásluhou Patrika Urbana – 1:0. O chvíli později to pro Slovan bylo ještě horší - Tomáš Bláha našel Davida Chalupu, který z úhlu prostřelil nepřipraveného Stahla – 2:0. Na začátku 16. minuty domácí Patrik Urban vyhrál buly na Simona Durana, kterému rána nesedla ale dostal se k ní prvně jmenovaný jenž si s danou situací poradil a situace byla pro Slovan velmi kritická - 3:0.

Do druhé třetiny Slovan vstoupil daleko lépe než v první třetině. Vypracovával si brankové příležitosti, kterých ale nevyužil a toho mohl o chvíli později litovat. Domácí Chalupa v přesilové hře při svém pokusu zlomil hůl a Slovan mohl vyhodit puk, což se nestalo a tak tuto chybu potrestal Jakub Tatar, který se přesnou ranou z mezikruží nemýlil - 4:0. Na začátku 33. minuty Pavel Kordule vypálil z pravého kruhu a vykřesal Slovanu naději ve zvrat v celém utkání. Poté přišla lichá pasáž doplněna o vyloučení ve kterých jsme nic zásadního neviděli a tak se do šaten odcházelo za stavu 4:1.

Poslední dvacetiminutovka se nesla ve znamení snahy ústeckých hokejistů zvrátit svůj osud v utkání. A také se to Slovanu dařilo, když se ve 45. minutě ve dvojnásobné přesilové hře prosadil Martin Bláha - 4:2. O pět minut později bylo ještě veseleji jelikož Ladislav Funk nahozeným pukem snížil skóre na rozdíl jedné branky a postaral se o drama. V posledních deseti minutách hry Slovan motal svého soupeře ale na kýžené vyrovnání to bohužel nestačilo a tak z dnešního utkání odchází jako poražený celek.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem) - Zápas dneska rozhodla 1.třetina, kterou soupeř vyhrál 3:0. I když jsme se čtyřicet minut snažili a bojovali, vedení soupeře o čtyři branky už jsme nesrovnali.