Ú s t í n/L. - Třetí osmifinálové střetnutí mělo divoký průběh, skóre se přelévalo ze strany na stranu, až utkání došlo po pěti brankách obou mužstev do prodloužení. Do něj domácí naskočili ve velkém tempu a obrovskou radost udělal domácím fanouškům Pavel Kordule, který dostal puk za Vackova záda. Čtvrté utkání se odehraje v pátek na ledě Vrchlabí, kde již může případně Slovan slavit postup do čtvrtfinále.
st 15. 3. 2023
Ústecký Slovan s.r.o.
HC Stadion Vrchlabí
6:5pp 4:2, 0:2, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 9. Kordule (Tůma, Trefný), 15. Tůma (Kordule, Costa), 18. Vacík (Roubík, M.Bláha), 20. Záruba (Kordule, Tůma), 46. Trefný (Kordule, Berčík), 62. Kordule (Costa, Záruba) – 5. Urban (Kynčl, Chrtek), 15. Chrtek (Chalupa, T.Bláha), 22. Tatar (Duran, Urban), 23. Pelda (Chrtek, Chalupa), 48. Moník (Kozák, T.Bláha). Rozhodčí: Veinfurter, Červenka – Horažďovský, Maňák. Vyloučení: 8:9. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1317. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.

Vyloučení

8:9

Využití

3:2

V oslabení

0:0

Diváci

1317

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek (Stahl) – Vacík, Bartoš, Záruba, Funk, Drtina (A), Trefný (C), Šefl – Roubík, Horký, Tůma, Kordule, Bláha M., Costa, Kuchynka, Smola, Rudovský, Berčík.

HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Krinwald) – Duran, Horáček, Fiala, Kozák, Kynčl, Bendík (A), Pelda, Perička – Bláha T. (A), Moník, Cerman, Chalupa, Krsek, Urban (C), Chrtek, Šlaicher, Tatar.

Komentář

První třetina třetího osmifinále nám začala ve velkém tempu, po sérii vyloučení se první radovali hosté, kteří šli do vedení po bezchybné trefě Patrika Urbana. Domácí ale vyrovnali hned po pár minutách, s odrazem od obránce se trefil Pavel Kordule. V patnácté minutě šlo ale zpět do vedení Vrchlabí, skvěle připravený byl před bránou Ondřej Chrtek a rozjásal příznivce hostů. Ve stejné minutě ale vyrovnával Martin Tůma, jeho střela od modré prošla mezi betony Vacka. Ze strany Ústí to ale nebylo vše, po dvou nabídnutých přesilovkách se domácí dostali do vedení o dvě branky. Nejprve se nejrychleji v brankovišti zorientoval Dominik Vacík. V poslední minutě první periody se pak prosadil Richard Záruba, který napodobil svého kolegu podobnou brankou – 4:2

Úvod druhého dějství patřil jednoznačně Vrchlabí, Jakub Tatar získal odražený puk a nekompromisně zakončil za Cikánkova záda. Tlak hostí pokračoval, zužitkovat to nakonec dokázal Marek Pelda, gólem z bezprostřední blízkosti. Ve zbytku druhé periody jsme viděli několik dalších přesilových her na obou stranách, další gól ale nepadl – 4:4

Třetí dvacetiminutovka byla zpočátku mírně nervózní, domácí ale dostali další výhodu v podobě přesilové hry, ve které se sice gólově prosadit nestihli, hned po jejím skončení ale rozradostnil ústecké publikum svou trefou Jakub Trefný. Vedení ale domácím dlouho nevydrželo, chvíli po tom, co odešel Trefný v doprovodu doktora do kabin, využilo přesilovku i Vrchlabí, Filip Moník se dostal k odraženému puku jako první a dokázal Cikánka překonat. Slovan si vytvořil ještě velký tlak v závěru třetiny, gól z toho nevytěžil a utkání tak šlo do prodloužení – 5:5

V úvodu prodloužení měl obrovskou šanci jeden ústeckých útočníků, Vacek ale skvěle zakročil. Proti následné akci Pavla Korduleho už ale neměl nárok a Kordule tak rozhodl třetí osmifinále ve prospěch Ústí - 6:5

Ohlasy trenérů

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Na naší straně panuje naprostá spokojenost. Vyhráli jsme hodně důležitý zápas, který byl těžký jak herně, tak psychicky. Dostali jsme se totiž do prodloužení, v němž mohla jedna chyba rozhodnout o celém výsledku. Jsme ale rádi, že se nám to podařilo a do Vrchlabí jedeme s vedením v sérii.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí): Odehráli jsme dobrý zápas, bohužel opět odjíždíme bez bodu. Tentokrát jsme ale trochu více naštvaní, protože si za to více můžeme sami. Nastoupili jsme do utkání po výborném domácím výkonu, na začátku jsme využili přesilovku pět na tři. Vedení jsme si ale přestali vážit a začali hrát lehkomyslně. Toho soupeř využil k vyrovnání, i když trochu šťastnému. Stejně tak ale jsme šest minut před koncem první třetiny dali gól na 2:1. Ovšem namísto toho, abychom to v klidu dohráli a naopak dostali domácí pod tlak, tak jsme si nechali dát tři góly. Po třetině jsme si něco řekli a dokázali vyrovnat. Pak už byl zápas dle našich představ. Šancí oboustranně moc nebylo a vývoj dospěl do prodloužení. Ty letos máme v hlavách špatně nastavené, letos jsme hráli sedm prodloužení a šest jsme jich prohráli v první minutě. V tom jsme i nyní pokračovali. Nicméně, čeká nás domácí zápas a pokusíme se vrátit sérii zpět do Ústí, ať je na domácích větší tlak a i pro diváky je série co nejdelší. Zatím si myslím, že se hraje hezký a férový hokej.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže