Ústí n. L.: Pravidlo můj dům, můj hrad zůstalo v této osmifinálové sérii neporušeno. Slovan ani tentokrát na vrchlabském ledě na domácí Stadion nevyzrál a podlehl mu 1:7. Série se tedy vrací k rozhodujícímu pátému duelu zpět do Ústí nad Labem, na programu bude už tuto neděli.
pá 17. 3. 2023
HC Stadion Vrchlabí
7:1 3:0, 0:1, 4:0

Branky a nahrávky: 4. Tatar (Bendík, Urban), 9. Krsek (Urban), 13. Urban (T. Bláha, Duran), 45. Chalupa (Chrtek, Urban), 51. Urban (Tatar, Krsek), 52. Urban, 56. Krsek (Moník, Bendík) – 23. Rudovský (Roubík). Rozhodčí: Hlinka, Valda – Sýkora, Brož. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 351. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.

8:8

2:0

1:0

HC Stadion Vrchlabí: Vacek – Kozák, Pelda, Duran, Fiala, Kynčl, Bendík (A), Perička – T. Bláha (A), Moník, Cerman, Chalupa, Krsek, Urban (C), Horáček, Chrtek, Šlaicher, Tatar

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (21. Cikánek) – Záruba, Vacík, Bartoš, Funk, Šefl, Drtina (A) – Costa, Horký, Smola, Rudovský, Roubík (C), Tůma (A), Kordule, M. Bláha, Berčík, Kuchynka

Autorka reportáže: Raina Tomanová (hcvrchlabi.cz)

Pro HC Stadion Vrchlabí by znamenala dnešní výhra prodloužení série. Hned od začátku tak byl aktivnějším týmem. A jeho snaha byla hned ve 4. minutě odměněna. V čase 3:55 zásluhou Jakuba TATARA, který dostal odražený puk na hůl a měl před sebou prázdnou branku. Hned následovalo vyloučení vrchlabského Chrtka, ale oslabení zvládli domácí skvěle. A za chvíli přidali další branku. V čase 8:21 vstřelil branku Filip KRSEK, trefil se přímo mezi Stahlovy betony. Poté byli současně vyloučení Tatar a Costa. V první třetině ještě padl jeden gól do ústecké branky. V čase 12:43 to byl Patrik URBAN, který překonal Stahla. V 16. minutě byl vyloučen domácí Kozák, ale HC Stadion si znovu poradil. Slovan se prakticky k ničemu velkému nedostal.

Do druhé třetiny nastoupil místo Stahla Cikánek. Ve 23. minutě nabíjel Kozák Moníkovi, ale jeho pokus šel mimo branku. V čase 22:46 se konečně prosadilo také Ústí. Jan RUDOVSKÝ se ve skrumáži před Vackem dobře zorientoval a puk dostal do branky. O chvíli později mohl skórovat Horáček, ale Cikánek kotouč vyrazil. Cikánek se pak otáčel také proti střele Šlaichera, dorážet mohl Cerman. V polovině utkání nahazoval Bendík, Tatar tečoval. Další akce domácích přišla o chvíli později, kdy se o gól pokusil Chalupa. Také na druhé straně přišly kombinace. Costa chtěl překvapit Vacka, ale to se mu nepovedlo. Ještě před závěrečnou sirénou se strhla mela před Vackovou brankou, následně byli vyloučeni čtyři hráči za HC Stadion a tři za hostující Slovan.

Bendík v úvodu třetí části nahazoval na Cikánka. Ve 44. minutě byl vyloučen hostující Záruba a Vrchlabí využilo přesilovou hru. V čase 44:43 David CHALUPA dorazil puk do branky po nahození Urbana. Hned poté dostal nabito Krsek, ale trefil pouze Cikánkovo rameno. V čase 50:06 se domácí radovali popáté. Patrik URBAN dostal skvělou přihrávku od Tatara. Poté byl vyloučen domácí Duran, hosté se rozhodli pro hru bez brankáře. A toho využil znovu Patrik URBAN, který prokličoval v čase 51:12 mezi hráči a vsítil šestý gól. V 54. minutě byli vyloučeni ústečtí Kordule a Záruba, čehož využil vrchlabský Filip KRSEK, který v čase 55:37 pohřbil veškeré naděje Slovanu na úspěch. Poslední minuty se už jen dohrávaly. Série se tak potřetí vrací do Ústí nad Labem.