Ústí nad Labem - Snaha byla víc než enormní. Slovan po vydařené první třetině vedl 2:1 a s velkou vervou vstoupil i do periody druhé. Nicméně hostům z Vrchlabí se podařilo otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch a tím i získal postup do čtvrtfinále. Soupeři gratulujeme a děkujeme všem fanouškům Slovanu za přízeň během sezony!
ne 19. 3. 2023
HC Stadion Vrchlabí
2:4 2:1, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 8. Funk, 15. Rudovský (Roubík, Vacík) – 3. Chalupa (Chrtek, Urban), 32. Moník (Bláha T.), 46. Urban (Moník), 53. Kynčl (Chalupa) . Rozhodčí: Jílek, Šperl - Maňák, Teršíp. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 468. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.

7:6

0:2

0:0

Diváci

2468

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek – Drtina (A), Vacík, Záruba, Trefný (C), Funk, Šefl, Bartoš – M. Tůma (A), Roubík, Rudovský – Kordule, Costa, Berčík – M. Bláha, Horký, Kuchynka – Smola, Daniel.

HC Stadion Vrchlabí: Vacek – Kozák, Pelda, Duran, Fiala, Kynčl, Bendík (A), Perička – T. Bláha (A), Moník, Cerman – Chalupa, Krsek, Urban (C) – Horáček, Chrtek, Šlaicher – Tatar.

Už zkraje utkání pomohla domácímu Slovanu brzká přesilovka. V ní se dostal do nadějné příležitosti Martin Tůma, nicméně gólman Vacek včas zaklapl betony a kotouč za svá záda nepustil. Naopak hosté se jako první do vedení dostali hosté. Ondřej Chrtek našel před brankou Davida Chalupu, který napodruhé dotečoval puk za Cikánkova záda.

Ústečtí ale záhy dokázali vyrovnat! Ladislav Funk měl před sebou velké množství prostoru, a tak po delším otálení napasoval švihem kotouč přesně mezi tři tyče. Domácí Slovan byl i nadále aktivnější, a to zejména díky další přesilovce.

V čase 14:08 se také dostali do vedení! Jan Rudovský z otočky nasměroval kotouč přesně pod víko vrchlabské branky. Ještě před koncem třetiny se mohl ke gólu dostat Jaroslav Roubík, který se ocitl sám před Vackem. Gólman Stadionu byl ale úspěšnější. Přesto Slovan vstupoval do další fáze utkání s jednobrankovým náskokem.

Se startem druhé třetiny byla opět k vidění poměrně aktivní hra. Více práce měl vrchlabský strážce svatyně Vacek, nicméně ten na řadu ústeckých příležitostí dokázal úspěšně reagovat.

Právě Vrchlabí se ale ve hře čtyři na čtyři dostalo do vedení. Filip Moník přesnou ranou z prostoru mezi kruhy uklidil puk přesně do Cikánkovy klece. Domácí Slovan to ale nechtěl nechat jen tak, což dokládají následné šance Vacíka a Roubíka. Nejblíže gólu byl ale Martin Tůma, který dokonce dopravil kotouč do branky. Ten ale nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Své příležitosti ale nakonec Slovan gólově neproměnil, proto do rozhodující závěrečné třetiny vstupovalo utkání za vyrovnaného stavu.

Třetí třetinu zahájili aktivněji domácí, kteří se ihned vydali do útočného pásma. Vrchlabské ale vzápětí nabudila přesilovka, ta ale vzala po minutě za své, vyloučen byl i hráč Stadionu. Gól ovšem přišel až v čase 45:44, kdy Patrik Urban rychle posunul kotouč od levé tyče do branky Ústí a poslal znovu Vrchlabí do vedení.

Hned minutu nato mohl vyrovnat po samostatném brejku Martin Berčík, který ovšem v klíčovém momentu branku soupeře netrefil. Tlak Slovanu ale nadále pokračoval, gólman Vacek musel řešit řadu slibných příležitostí domácích.

Naproti tomu hosté narušovali souhru Ústeckých rychlými brejky. Hru začali řídit až v polovině této fáze hry, kdy se dočkali další početní výhody, která se dokonce stala dvojnásobnou. A právě během ní navýšili vedení. Jakub Kynčl se v 53. minutě napřáhl v mezikruží a poslal kotouč přesně pod víko Cikánkovy klece.

Slovan se ale snažil. Ve vlastní přesilovce se do samostatné akce dostal Kale Costa, který ovšem pod velkým úhlem napasoval kotouč přesně do gólmana Vacka. S přibývajícími minutami tlak Ústeckých narůstal, o čemž svědčilo i odvolání Lukáše Cikánka dvě a půl minuty před koncem z brankoviště.

Při hře v šesti se Ústečtí drželi v útočné třetině. Hráči Vrchlabí ale pravidelně vyhazovali kotouče směrem na prázdnou branku, z čehož zpravidla bylo zakázané uvolnění. Na skóre se ale už nic nezměnilo a hosté z Podkrkonoší vybojovali postup do čtvrtfinále play-off.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes to není na dlouhé hodnocení, jsme zklamaní, jak ta sezóna dopadla. Měli jsme určitě větší cíle. Bohužel rozhodly dnes individuální chyby v klíčových fázích zápasu. Dále nás velmi srážela nedisciplinovanost. To jsou ty faktory, které rozhodly sérii. Vrchlabí určitě gratulujeme k postupu.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí): Utkání se nám samozřejmě hodnotí skvěle, konečně jsme v Ústí vyhráli a postoupili. Paradoxně byly první dvě třetiny naše nejhorší v celé sérii, Ústí v nich bylo lepší. Na druhou stranu se nám po smolných momentech štěstíčko trochu vrátilo, třetí třetinu jsme odehráli parádně. Byla to ale extrémně vyrovnaná série, rozhodovaly maličkosti. Jsme rádi, že jsme postoupili my.