Ú s t í n/L. - Nedělní odpoledne 6.2. zpestřil od 14:30 zápas dorosteneckého mužstva, které bojuje o extraligu. Ve 34. kole přivítali Lvíčata svého největšíhjo pronásledovatele z Tábora. Šlo o hodně, protože oba týmy sbírají zhruba stejný počet bodů celou sezonu. V případě bodové rovnosti bodů po skončení nadstavby budou rozhodovat vzájemné zápasy a ten nedělní Ústí prohrálo na svém ledě 2:5, když tři branky dostalo v oslabení.
ne 6. 2. 2005
HC Tábor
2:5 1:1, 1:2, 0:2

Branky: 14. Mach (Furch), 29. Musílek (Hanzl) - 15. Šrámek (Holánek), 27. Šrámek (Peterka), 30. Holánek (Šrámek), 45. Holánek (Peterka), 57. Šrámek (Holánek, Hložek). Rozhodčí: Bittner - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 8:7, navíc Skála (UNL), Čunát a Hraňo (oba TAB) všichni 10 min. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5.

Utkání nejlepších celků ligy dorostu začalo pozvolna, ale vyšší kvalita byla znát. V 6. minutě udělala domácí obrana první chybu a mohla si oddychnout, že Pechánek trefil jen spojnici tyčí. O chvíli později dostali laxně hrající domácí druhé varování od Hraňa, který ale svou pozici před bránou prováhal a poté poslal puk jen do betonů. Ten samý hráč se mohl prosadit i později, ale zodpovědně ho dohnal a zezadu čistě obral o kotouč Macaj. Tento obránce se ihned v protiútoku prezentoval i střelou od modré, jejíž teč nadělala táborskému brankáři starosti. Na druhé straně nepotrestali další pochybení obrany Šrámek s Peterkou a ve 14. minutě nezužitkoval ústecký Hanzl vysunutí Musílka. Po následném vhazování se ale Mach dostal za branku, odkud nastřelil brankáře a puk zapadl do sítě – 1:0. Pak byl vyloučen jeho spoluhráč Macaj a přesilovková pětka Tábora to dokonale potrestala. Holánek přiťukl Šrámkovi a ten se nemýlil – 1:1. V 19. minutě se červené světlo za stejnou brankou rozsvítilo podruhé, ale hosté gólu dosáhli rukou, pro což nemohl být uznán.

Na začátku druhé části si početní výhodu vyzkoušeli i hráči ve žlutém, ale vedli si hůře. Další gólové šance nepřicházely, naopak nenápadnou přihrávkou od mantinelu Peterky dostal do mezikruží opět Šrámek a tvrdou ranou těsně nad ledem strhnu vedení na stranu Tábora. V čase 28:28 ale bylo znovu vyrovnáno. Hanzl se zasekl s pukem na modré, nechal přejet svého střážce a nahrál Musílkovi, jenž trefil jediné nepokryté místo u vzdálenější tyče – 2:2. Inkasující brankář dostal poté desetiminutový trest za protesty. Dlouho ale tento stav nevydržel. Posledné skórující hráč Tábora se přeměnil v mozek další akce a jeho úmysly zrealizoval Holánek - 2:3. Ve 33. minutě zakončoval akci Furcha a Skály podledné jmenovaný hráč tečí do protipohybu Čunáta. Ten ale bleskově zareagoval a svou svatyni uchránil. Proti další tečované střele Semiše už zasahovat nemusel, protože mířila mimo. V posledních dvou minutách prostřední třetiny nedotáhl slibnou kličku hostující Holánek a stejně si vedl i domácí Furch při svém sólu od červené.

I začátek třetí části byl opatrný a moc příležitostí nepřinesl. Uměle jí ale Ústečtí svému soupeři připravili po třech minutách hry, kdy se nechali v krátké době dvakrát vyloučit. Této výhody využil po přihrávce Peterky Holánek a svým druhým gólem zvýšil náskok na 2:4. V rozmezí 45. a 48. minuty to mohli domácí změnit, když jim byla nabídnuta téměř dvouminutová přesilovka 5 na 3. V té si ale nevedli dobře a promarnili tak velkou šanci na zvrat. V 52. minutě se mohl do role kata převtělit Holánek, jenž ale tváří v tvář Eermemu neobstál. O dvě minuty později z čepele ústeckého Hanzla vylétla jiskřička naděje, když po buly důrazně šťouchl do puku a poslal ho na branku. Čunát ji ale s přehledem uhasil. A když se ani Novák 5 minut před koncem bekhendem nezaskvěl, naděje pomalu umírala. Nepřidal jí ani Mach, který se nechal vyloučit. A to se stalo domácím nakonec osudným. V čase 57:00 ho z trestné lavice vyhnal dokončením svého hatrricku Šrámek, když zakončil s noblesou kombinaci nejlepší formace Tábora – 2:5. Přesně na konci 59. minuty ještě Hanzl trefil tyč, ale když se od ní puk odrazil směrem ven, leckdo měl o výsledku jasno. Hosté si nakonec zaslouženě odvezli 2 body a zvítězili v utkání, které by mohlo mít v postupových šachách významnou roli.