Ú s t í n/L. - První ostrý zápas po dlouhé době, start do play off, Ústečtí Lvi zvládli. V rušném utkání plném nasazení a razantních střetů, které premiérově na ústeckém ledě pískali dva hlavní sudí, jim Kometa byla více než důstojným soupeřem. Úvodní gól ji nezlomil. Rozhodla tedy druhá třetina, do níž domácím vyšel skvěle vstup. Jankových střela doklouzala za čáru. Pak přestáli nájezd Moskala a dvacet tři vteřin před sirénou poslal utěšenou střelou Slovan do dvoubrankového vedení Kočí. V závěru si již vítězství 3:1 zkušeně pohlídali. Nepustili soka ani k power play.
pá 18. 2. 2005
HC Kometa Brno
3:1 1:1, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 14. Koudelka (Buďa), 21. Jankových (Štěpánek, Klobouček), 40. Kočí (Šaffer) – 16. Meluzín (Baranyk). Rozhodčí: Trombík, Chlaň – Svoboda, Zítková. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. Diváci: 3600. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1. Střely na branku: 40:20 (14:6, 17:5, 9:9).

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík – Štěpánek, Drábek, Kočí, Kudrna Jan, Vála, Pavlas, Kříž, Mazanec - Jankových, Sýkora, Klobouček - Šaffer, Pazourek, Fink - Hodek, Pavliš, Barus – Buďa, Koudelka, Dragoun.

HC Kometa Brno: Maláč - Mikel, Sloboda, Vyrůbalík, Lhotský, Staněk Pavel, Karlíček - Fadrný, Brančík, Černý - Sedláček, Meluzín, Baranyk - Staněk Aleš, Moskal, Šebek.

K prvnímu zápasu čtvrtfinále play off 1. ligy přijela do Lví arény brněnská Kometa. Domácí hokejisté utkání začali hodně nervózně a hosté toho dokázali využít. Po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 1:1. Bleskovým gólem na začátku druhé třetiny ale hokejisté Slovanu udali směr, kterým se utkání bude vyvíjet a přesto, že nepodali právě ideální výkon, dovedli zápas do vítězného konce.

Utkání začalo hned v 1. minutě vyloučením domácího útočníka Jankových, kterého brzy následoval brněnský Fadrný, takže se od 2. minuty hrálo ve 4 proti 4. Vzápětí měli domácí hokejisté možnost hrát proti 3, když Meluzín přidržel domácímu hokejistovi hůl. Sice si vytvořili tlak, ale v koncovce byli bezzubí. V 5. minutě hosté vytvořili před Sáblíkem závar, Fadrný tam hodně důrazně dotíral na domácího brankáře, a tak se po vzájemné výměně názorů s Drábkem opět hrálo ve 4 proti 4. Poté se hra trochu uklidnila a v 8. minutě si Sýkorova řada vytvořila několik příležitostí ke skórování, když během několika vteřin dokázali čtyřikrát ohrozit Maláče. Tlak Lvů postupně sílil, ale hosté dokázali několikrát zahrozit z rychlých protiútoků. Ve 13. minutě nejprve hořelo před Sáblíkem, když v přečíslení 3 na 2 měl velkou šanci pohnout skórem Moskal. Vzápětí se v protiútoku dostali do přečíslení Buďa s Koudelkou a po několikeré výměně kotouče dával posledně jmenovaný do prázdné branky - 1:0. Hned po 2 minutách vstřelil Koudelka další branku, když doklepnul puk, který neměl Maláč pod kontrolou, ale rozhodčí těsně předtím písknul a branku neuznal. Ihned po vhazování vystartoval Meluzín, dostal od Baranyka přesný pas na útočnou modrou a učebnicovým blafákem vyrovnal.

Do druhé třetiny vtrhli Lvi jako vyměnění. Od prvních vteřin zatlačili Kometu do jejího obranného pásma a po drtivém tlaku dorazil Jankových svou vlastní střelu - 2:1. Následoval čtyřminutový kolotoč, při kterém hosté téměř nestíhali sledovat, kde se nachází kotouč. Až ve 26. minutě se Brňané poprvé dostali za červenou čáru a Sáblík se musel proti Černého střele hodně natáhnout. Vzápětí dostal na druhé straně přihrávku do jízdy Sýkora, ale jeho pokus zastavila excelentní Maláčova lapačka. Neuznaný gól zaznamenali i hosté. Baranyk poslal nedovoleně k ledu Štěpánka a poté už jeho kolegovi z útoku nedalo práci dopravit puk za Sáblíkova záda. V té době už ale byla ruka hlavního rozhodčího dávno nahoře a branka nemohla platit. V oslabení ale dokázal ústeckým hráčům ujet Moskal a po jeho sólovém nájezdu zazvonila pravá tyč Lví svatyně. Domácí hokejisté téměř přestali hrát a hosté si na ledě doslova dělali, co chtěli. Teprve až ve 35. minutě se domácí hokejisté opět probudili, když je ze zimního spánku probrala akce Baranyka, který vypíchl nepřesnou přihrávku. Proti jeho střele z kruhu ale Sáblík vyjel z branky a včas k sobě sklapl betony. Necelé 2 minuty před druhou sirénou se Maláč při vlastní přesilovce zamotal do souboje za brankou a přišel o hůl. Nabídnutou šanci domácí sice nezužitkovali, ale po Slobodově přidržení se stav hráčů na ledě vyrovnal a hrálo se ve 4 proti 4. Půl minuty před koncem druhé třetiny, to už hráli domácí přesilovku, napřáhl hned po vhazování ke střele od modré Kočí a střela, kterou možná ještě někdo tečoval, skončila v síti za Maláčem - 3:1.

Do závěrečné třetiny vstoupili Lvi v oslabení, když vteřinu před 40. minutou putoval na trestnou lavici Pavliš. Brzy se síly srovnaly a poté následovala pro změnu přesilovka Slovanu. Tempo hry viditelně upadlo a hra se dost kouskovala. V 50. minutě ujel domácím, opět v oslabení, Baranyk, ale nic z toho nebylo. Brzy poté měli domácí další dvojnásobnou přesilovku, ale opět ji prohospodařili. V té následné, při 5 proti 4, byl nejblíže gólu Brančík, který u levé tyče vlastní branky tečoval kotouč těsně vedle. Z úporného boje v závěru třetiny stojí za zmínku jen šance hostí po nepředvídatelném odrazu kotouče za Sáblíkovou brankou.

Svatopluk Číhal (HC Kometa Brno): "Myslím si že to bylo velmi hezké utkání. Bylo to nahoru dolů. Myslím, že rozhodl nástup do druhé třetiny a její závěr. Přesto jsme tam měli asi 3 nebo 4 velmi slibné gólové šance. Při utkání s takovým soupeřem, když se ani jedna nepromění, tak je to těžké. My jsme trošku doplatili na neproměňování šancí. Myslím, že jsme odvedli velmi dobrý, bojovný výkon a jsem s tou hrou spokojen. Je nás málo, takže jsme věděli, že v prvním zápase budeme mít trochu síly, ale věřím, že i zítra budeme důstojným soupeřem. Dnes nám chyběl pouze Appel, který je nemocen. Jinak jsme pustili některé hráče do Prostějova, s tím, že je nahradí nadějní junioři, ale ti teď hrají o udržení v extralize, takže má přednost jejich soutěž."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Tak především jsme rádi, že jsme vyhráli a udělali první krok. Z naší strany to bylo hodně nervózní utkání. Zodpovědnost, že musíme vyhrát nás hodně svazovala a dost to ovlivnilo hru. Plynulost hry nebyla rozhodně taková, jakou jsme čekali. Brno se tu, za prvé, prezentovalo výborným výkonem a, za druhé, my jsme nedokázali naše akce dotahovat do zakončení. V situacích, kdy jsme měli rozhodnout, třeba přesilovka 5 na 3, tak tam jsme nedokázali nic zrealizovat. Až do konce jsme museli hrát velice pozorně a zodpovědně. Je to tak, že první třetina byla od nás hodně nervózní, ve druhé jsme soupeře dokázali dostat pod tlak, dali gól, ale pak naše hra trochu zvadla. Důležitý byl třetí gól, z přesilovky, který přinesl na naše hokejky trochu klid. Třetí třetinu jsme si ten výsledek už ohlídali. Play off je trochu jiné, než zápasy základní části. Chtěli jsme do něj vykročit vítězstvím. Věřím, že zítra to bude lepší, zlepšíme pohyb, budeme si lépe dávat puk. Dnes byla naše efektivita příliš malá. Dělali jsme i zbytečné chyby. V naší přesilovce jel soupeř sám na bránu, zbytečná vyloučení. Myslím, že náš standard je výš, než co jsme předvedli dnes."