156 vteřin dělilo Ústecké Lvy od postupu do vysněného finále. Boleslav se však zmohla na nevídaný obrat a dvěma brankami v posledních chvíli odvrátila vyřazení a konec sezony. Lvi dlouho drželi vedení po Hodkově zásahu z 10. minuty při vlastním oslabení. Závěr však nezvládli. Šanci na reparát budou mít na stejném místě a ve stejný čas již zítra. Když zvítězí postoupí do série o baráž, v opačném případě by se rozhodovalo v sobotu Ústí.
st 2. 3. 2005
BK Mladá Boleslav
HC Slovan Ústečtí Lvi
2:1 0:1, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 9.Hodek (Barus) – 58. Říha (Kubinčák), 59. Nouza (Oliverius, Metlička). Rozhodčí: Hodek, Vlček - Svododa, Lhotský. Vyloučení: 10:13 plus Kadlec (MBL) a Sáblík (UNL) na 10 minut za nesportovní chování. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2200.

BK Mladá Boleslav: Mensator - Morava, Květan, Toužimský, Derner, Kovoň, Brincko, M. Holý - J. Kadlec, Kubinčák, V. Říha - J. Kameš, M. Havel, M. Krupka - Metlička, Oliverius, Nouza - L. Krupka, T. Hradecký, Ondřej - D. Nedorost

HC Slovan Ústečtí Lvi: Sáblík - , Štěpánek, Drábek, Kočí, Ja. Kudrna, D. Mazanec, , O. Kříž, J. Klobouček, M., Vála - Jankových, Sýkora, Ji. Kudrna - Fink, Pazourek, Švík - Hodek, Pavliš, Barus – Buďa, Koudelka, Šaffer

Komentář

První šanci zápasu měl na své holi Kadlec, střelu Toužimského však za Sáblíkova záda protlačit nedokázal. Na druhé straně si se střelou Kříže od modré poradil Mensator a slibnou šanci ústeckého mužstva nevyužil ani Klobouček. Strážce domácí svatyně byl opět připraven, stejně tak jako při dalším pokuse Kloboučka, tentokrát od modré čáry. Domácí gólman kapituloval až v 10. minutě a to dokonce při boleslavské přesilovce. Houdek si při přečíslení dvou na jednoho vyměnil puk s Barusem a s přehledem otevřel skóre – 0:1. Ve 13. minutě se pak domácím naskytla možnost vyrovnat. Minutu a dvaatřicet vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku však využít nedokázali. Úvodní třetinu provázela pak častá vyloučení a v jednom okamžiku se hrálo pouze ve třech na každé straně, gól ale nepadl.

Také ve druhé části série vyloučených pokračovala a právě v oslabení pálil nebezpečně domácí Hradecký, Sáblík však jeho střelu kryl. Naopak Ústí v přesilovce zahrozilo nejprve zásluhou Švíka a tvrdě rovněž střílel Pazourek. Poté přišla pro domácí horká chvíle, to když se více jak dvě minuty museli bránit dvojnásobné přesilovce. Kadlec navíc „vyfasoval“ za protesty desetiminutový osobní trest. Ústí se tak dostalo do tlaku, Mensator ale doslova čaroval. Nejprve při střele Mazance, dvě obrovské příležitosti nevyužili ani Kříž a Jankových. Ve 29. minutě ovšem při domácích, vedle výtečného gólmana, stálo i štěstí. To když se puk odrazil od zadního mantinelu přímo na hůl Hodka, ten ale kotouč ve vyložené pozici dopravit do boleslavské branky nedokázal. V téže minutě ještě zahrozil Sýkora, Mensator tentokrát vytlačil puk do bezpečí ramenem. Mensator vůbec přiváděl hostující hráče k zoufalství. Přišly ovšem i šance Mladé Boleslavi. Kivoňovu střelu Sáblík zlikvidoval, Morava zkoušel překvapit střelou přes celé hřiště a v závěrečných vteřinách Kamešova rána zazvonila o tyč ústecké branky!

Poslední třetina už patřila domácím, kteří nakonec nezměrnou bojovností a obrovským nasazením výsledek dokázali otočit. Pojďme ale k dění v závěrečné části po pořádku. Jako první se do obrovské příležitosti dostal po přihrávce Metličky zpoza branky neprosadil Nouza, poté to od modré neúspěšně zkoušel Toužimský, následně skákavou střelou vystrašil Sáblíka Ondřej, Kvetanovu střelu tečoval těsně vedle M. Krupka, další obrovskou příležitost zblízka promarnil Kameš a poté se nezapsal do listiny střelců ani Říha. V 58. minutě se ale právě Říha postaral o to, že mladoboleslavský zimní stadion vybuchl poprvé nadšením. Asistenci si připsal Kubinčák a Říha prostřelil Sáblíkovy betony – 1:1. A v domácím provedení to ani zdaleka nebyl konec. Běžela 59. minuta, když se puk přes Metličku a Oliveria dostal k Nouzovi a ten potrestal zmatky v obraně Severočechů – 2:1. Hostující kouč Pavel Hynek pak sáhl ke hře bez brankáře, ale kromě Sýkorovy rány, se kterou si Mensator poradil, se Ústečtí k šanci nedostali. Naopak ještě mohli inkasovat. Jenže Kubinčák místo nahrávky na volného Kadlece volil střelu a té do sítě zabránil jeden z hostujících obránců. Na skóre se tak už nic nezměnilo a domácí tak dokráčeli k zaslouženému vítězství. To jim přineslo snížení semifinálové série na 1:2 a také skutečnost, že si vybojovali další domácí zápas. Svěřenci trenérů Petra Kaňkovského a Petra Hakena se tak dočkali zasloužených ovací publika.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (trenér HC Slovan Ústí nad Labem): Samozřejmě převládá zklamání. Vždyť jsme inkasovali v čase, kdy do sirény chyběly dvě a půl minuty. To nás pochopitelně moc mrzí. Myslím si ale, že utkání jsme mohli rozhodnout ve druhé třetině, kdy náš tým hrál více jak dvě minuty v pěti proti třem bránícím boleslavským hráčům. Právě tam jsme měli skórovat. Jenže my v prostřední dvacetiminutovce, kromě zmíněné přesilovky, nevyužili ani tří situací, kdy jsme postupovali dva na jednoho. Zkrátka, šance byly a kdyby se nám podařilo odskočit o tři góly, bylo by po zápase. Místo toho jsme stále udržovali a bránili pouze jednobrankové vedení.

Petr Haken (asistent trenéra BK Mladá Boleslav): Především musím poděkovat hráčům a smeknout před jejich výkonem. Pokud bych měl hodnotit zápas, první třetinu jsme vůbec nehráli dobře. Měli jsme, řekl bych, spoustu příležitostí k tomu, abychom branku dali. Nabídla se nám i možnost hrát přesilovky, jenže ty se nám nedařily. Do druhé třetiny ale, a za to musím tým pochválit, přišlo úplně jiné mužstvo. Obrovská bojovnost a síla, která z týmu vyzařovala, šla za tím, že vyrovná. A nejen to, mužstvo šlo za vítězstvím. My jsme inkasovali ve vlastní přesilovce, pak jsme se tlačili do soupeře, Ústí ale hodně bránilo. Jak ve středním, tak velice dobře i v obranném pásmu. Ten tlak narůstal a věřil jsem, že přijde i brankové vyjádření.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže