Ú s t í n/L. - Ani ve druhém finálovém zápase se Ústečtí Lvi neprosadili tak, jak si představovali a prohráli vcelku jednoznačně o tři branky. Sami nevstřelili žádnou. Jediný gól, který dal Drábek v sedmé minutě první třetiny, nebyl uznán pro jeho předchozí faul. O pohyb skóre se tak starali pouze Jihočeši, kteří po dvou přesných trefách Prospala a jedné Roba bez problémů zvítězili. Z jihu Čech tak Ústečtí Lvi jedou po dvou zápasech s prázdnou.
st 9. 3. 2005, Budvar Aréna
ČEZ Motor České Budějovice
3:0 1:0, 2:0, 0:0

Branky: 14. Rob (Šimánek, Brabenec), 29. Prospal (Martínek), 35. Prospal (Dvořák) Rozhodčí: Vlček, Kubeš - Prchal, Prchal Vyloučení: 9:6, navíc Kropáč (Budějovice) 10min Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 6421 střely na branku: 26:20 Průběh utkání: 3:0

ČEZ Motor České Budějovice: R. Turek - R. Martínek, Krstev, S. Neckář, Mucha, Gřegořek, Gýna - Hřebejk, Prospal, R. Dvořák, Rob, Brabenec, Kropáč, Havelka, M. Hanzal, Šimánek, Musil, Pletka, Mertl.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík – Štěpánek, Drábek, Kočí, Jan Kudrna, Mazanec, Klobouček - Jankových, Sýkora, Kudrna, Fink, Pazourek, Švík, Hodek, Pavliš, Buďa, Koudelka, Šaffer, Dragoun, Lipina

Velká bitva se čekala o druhý finálový bod, který měl hodně napovědět o tom, kdo vyzve Jihlavu v baráži. Jenže kdo čekal líté souboje o každý metr ledu, byl nakonec velmi překvapen, zejména neochuceným výkonem Ústeckých Lvů.

Úvodní oťukávání obou rivalů z čela prvoligové tabulky ukončila až šestá minuta a čistá šance Vampoly. Ten si sice před Sáblíkem musel připadat sám jako lingvista na koncertu Sámera Issy, ale vhodný moment pro střelu prováhal a ústecký brankář odklidil puk hokejkou z dostřelu. Za okamžik Bělohlav svou tečí jen zazvonil na vnější tyč a tak dostali ojedinělou šanci hosté. V přesilové hře spíše výjimečnou aktivitu v útočném pásmu zakončil Drábek gólovou dorážkou, jenže ještě předtím si subtilní bek pomohl sekáním, a tak místo na piedestal, putoval Drábek na hanbu. Ještě jednou byli hosté blízko vedení, jenže Buďu a Šaffera přimněl ke kroucení hlavou skvělými zákroky Turek. Následovala pasáž, kdy konečně rozhodčí nechali obě mužstva v pěti a to ve středu rozhodně více svědčilo domácím. Po chybě Šaffera zavelel do útoku Brabenec, našel najetého Šimánka a jeho dokonale načasovanou náhru nemohl z druhé vlny přijíždějící Rob nasměrovat jinam, než do odkryté klece - 1:0. Zbytek třetiny se oba celky soustředili zejména na to, aby jejich konto zůstalo bez poskvrnky a růžky vytahovali postupnými ataky vlastně pouze Jihočeši. Ani oni už si ale vyloženou příležitost neusurpovali.

Žádné bezhlavé útočení se nekonalo ani v druhém dějství. Domácí si jasně byli vědomi vedení a hostům se naoplátku útočná hra vůbec nedařila. Dokonce ani v četných přesilovkách si nebyli schopni vytvořit žádnou čistou šanci. Urodilo se tedy nakonec Českobudějovickým. Ve 29. minutě vyhrál Prospal buly na Martínka, jeho tvrdou střelu Sáblík zřejmě podcenil a dorážka nebyla pro reprezentačního centra těžkou prací - 2:0. Aktivita už zůsttala na jižanských hokejkách. Další rejdy Brabencova útoku, který si v utkání počínal fantasticky, vyjádřili střelecky právě Brabenec a po něm i Kropáč, ale Sáblík tentokrát prokázal své kvality a střelu slovenského hráče vyrazil s určitou dávkou štěstí dokonce svou maskou. O minutu a půl později už ale ani jeho zákroky nezabránily dalšímu zvýšení. V přesilovce rozjela kolotoč domácí speciální formace a jejím mozek Václav Prospal dokázal svou vyraženou střelu bleskurychle vylovit a zpoza branky zasunout za ležícího Lva Sáblíka - 3:0. Tato situace znamenala pro Severočechy to samé, co pro boxera knock-out. Sice poněkud přiostřili, ale Turek mohl zůstat ledově klidný, což v jeho případě připadalo v úvahu samo sebou.

Závěrečná třetina se hrála možná jen proto, aby rozhodčí mohli ukázat, že jejich píšťalky skutečně pískají a nemají je na rukou jen jako kamufláž snubních prstýnků před přítomnými dívkami. Hlavní starostí domácích bylo Turkovo čisté konto, které se jim najkonec podařilo ubránit. Hlavní starostí hostů bylo bůhví co, takže České Budějovice odjedou na drsný sever s dvěma výhrmi v zádech.

Josef Jandač (České Budějovice): "Poctivým výkonem jsme šli za výsledkem po celý zápas. Kontrolovali jsme hru, což se nám nepodařilo v předchozí sérii s Chomutovem a jsme rádi, že dnes to vyšlo. Od stavu 3:0 jsme hráli účelně, nepotřebovali jsme hrát líbivý hokej."

Vít Borůvka (Ústí nad Labem): "Vydrželi jsme hrát jednu třetinu vyrovnanou partii, potom se prosadila kvalita soupeře a my jsme tahali za kratší konec. Když už jsme si vypracovali šanci, stál tam vynikající Turek. Dnes jsme neměli šanci vyhrát."