Ú s t í n/L. - Po domácí remíze a prohře na ledě třinácté Olomouce se Ústečtí Lvi vzchopili a svým divákům se omluvili výsledkem 5:0, kterým vyprovodili ze svého ledu soupeře z Jindřichova Hradce. Je to tak v sedmém kole poprvé, co Lvi nastříleli více jak tři branky a také poprvé, co z ledu odcházejí bez obdržené branky. Do dvojzápasu ve třech dnech tak Ústečtí vstoupili dobře. Druhé klání je čeká v pondělí proti Berounským medvědům.
so 24. 9. 2005
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
5:0 1:0, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 16. Klimt (Jankových, Sýkora), 25. Jankových (Vála, Klimt), 28. Jankových (Klimt, Zápotočný), 35. Pazourek (Fink), 53. Grof (Jiří Kudrna). Rozhodčí: Hodek - Bejček, Svoboda. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:17 (7:3, 18:4, 10:10). Diváci: 1850. Průběh utkání: 5:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Drábek, Vála, Kudrna Jan, Zápotočný, Mazanec, Pavlas, Klobouček, Grof - Klimt, Sýkora, Buďa - Antoš, Pazourek, Fink - Kuchler, Slížek, Kysela - Jankových, Kudrna Jiří, Lopuski.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Štůrala - Chmel, Domin, Neckář, Vašíček, Vomela, Horák, Hanzl - Mertl, Rob, Mrkvička - Kocar, Kupec, Škoda - Ulman, Kašpárek, Valčák - Bílek, Mucha, Čáp.

Nemastný neslaný začátek utkání chtěl zpříjemnit domácímu publiku Drábek, který vyslal na Štůralu první střelu od modré. Zanedlouho pokračoval po přihrávce Slížka i Kysela, ale jeho pokus Kučera také eliminoval. Poprvé se museli hostující obránci opravdu ohánět až v 5. minutě, když jim motala hlavy trojice Antoš – Pazourek – Fink. V dalším střídání zazvonil o tyč Lopuski, ale to bylo od Ústeckých nadlouho vše. V 7. minutě byl vyloučen Grof a když kruté dvě minuty přečkal a vrátil se na led, pravice sudího vylétla vzhůru znovu a mladý obránce putoval znovu k trestoměřičům. I druhé oslabení hráči v rádoby žlutých dresech přečkali, ale větší problémy měli paradoxně po něm, i když si Sáblík žádný složitý zákrok nepřipsal. Na druhé straně pak střílel nebezpečně Kuchler, ale Štůrala ještě odolal. Nevydržel však, když se na modré čáře zastavil Jankových, zakvedlal kotoučem a vzápětí adresoval na najíždějícího Klimta. Ten se dostal před brankáře Jindřichova Hradce a bekhendovým blafákem ho překonal – 1:0. Chuť do hry pak projevil dvakrát střílející Pavlas a také Kuchler, který se snažil zvýšit. Hosté se osmělili až na konci 16. minuty, když z úhlu střílel Rob. Ke konci první části hráli ještě Ústečtí oslabení, ale stejně tak jako během něj, tak i po něm to byli oni, kdo udávali tempo hry. Poslední akci předvedl z trestné lavice vracející se Jankových, jenž po pasu Sýkory mířil do odkryté klece. Jeho pokus ale dokázal Štůrala nakonec zlikvidovat bravurním skokem.

Do druhé třetiny vstoupili Jindřichohradečtí s vervou. Valčák se zmocnil puku a majestátně s ním kvedlal za brankou, čímž rozhodil všechny obránce a mohl nahrávat volnému Muchovi na modrou. Ten ale nezpracoval šťastně a nabídl protiútok Kyselovi, kterému se též nezadařilo. Právě Mucha poté zbytečným faulem nabídl domácím první přesilovou hru zápasu. Za necelou minutu si k němu přisedl ještě Chmel a umocnil tak převahu Slovanu. Tomu se ze začátku přesilovky moc nedařilo, ale když se první z potrestaných vrátil do hry, vybojoval Vála puk u mantinelu a přes Klimta se touš rychle dostal až k Jankových, jenž si zahrál na golfistu a ranou z voleje vymetl horní růžek branky – 2:0. Ústecké jako by někdo pokropil živou vodou, Antošova řada si na ledě dělala, co chtěla. Po ní přišla opět formace v čele s Jankových, který se zjevil v další brankové situaci a střelou do protilehlého rohu ji tento přívlastek přímo přistřelil – 3:0. Nedlouho po třetí trefě si svěřenci trenéra Hynka zahráli další přesilovku, jenže euforie rázem opadla a jediným světlým momentem dalšího dění byl pokus Milana Buďi. Na sklonku 32. a 33. minuty musel Sáblík zasahovat po dlouhé době proti Bílkově nevyzpytatelné střele mezi nohama obránce a následně si připsal další zákrok, když jeho mužstvo hrálo oslabení. To si odpykal hříšník Slížek, aby ihned poté mohl forčekovat a vytvořit tak ornou půdu pro další útočnou řadu. Zatímco Slížek i jeho spoluhráči za stálého tlaku střídali, čerstvý Fink našel svého odvěkého spoluhráče Pazourka a ten zvýšil náskok na 4:0. V posledních chvílích prostřední části si mohl Fink připsat další asistenci, avšak přes jediného obránce nedokázal kotouč propasírovat na nenasytného žraloka Antoše čekajícího před brankou.

Stejně jako druhou třetinu i do té třetí přišli z kabin odpočatější a aktivnější hosté, kterým byla nabídnuta přesilová hra. V té se jim nedařilo, ale paradoxně po jejím skončení přihrával zpoza branky najetému Robovi Škoda. Rob jen vyprášil Sáblíkovy betony. Další herní okamžiky nepřinášely mnoho zajímavého, oba týmy se přetahovaly zejména o střední pásmo. Když domácí vyhodili přes všechny čáry a rozhodčí signalizovali zakázané uvolnění, stačil ještě puk překvapivě dojet Kuchler a jeho zpětnou přihrávku poslal na bránu Fink. V 50. minutě kombinovala před Štůralou trojice Buďa, Jiří Kudrna a Lopuski, jenže svou snahu nedokázali vyjádřit střeleckými pokusy. O minutu později Ústečtí znovu roztáčeli svůj kolotoč a Vašíček hasil faulem. Ten ovšem na trestné lavici nestrávil celou délku trestu. Nejdříve střílel agilní Drábek mimo, poté Sýkora označkoval výstroj Štůraly, ale ke konci početní výhody už se trefil Jakub Grof. Jiří Kudrna svým forčekingem vybojoval puk u mantinelu a šťastný odraz nabil Grofovi, který po mohutném nápřahu z mezikruží propálil vše, co mu stálo v cestě – 5:0. Hosté po celý zápas nebyli nijak zvlášť nebezpečným mužstvem, ale rozhodně neházeli flintu do žita. Toho důsledkem byl Pavlasův přestupek proti pravidlům, který později znásobil ještě Mazanec a poslal své spoluhráče do tří. Časomíra v tu chvíli ukazovala 58:16 a trenér Jindřichova Hradce si vyžádal oddechový čas. Po třiceti sekundách porady se sice jeho svěřenci snažili, seč jim síly stačily, ale krátkou přesilovku 5 na 3 si nechali utéct a následně sami vyrovnali počet mužů na ledě, když nedovoleně bránil Valčák. Ten svým skutkem symbolizoval neškodnost hostí a za skandování publika se zbývající minuta dohrála s kotoučem na čepelích domácích hráčů.

Pavel Hynek (Ústí n./L.): “V těch sedmi zápasech jsme se nedokázali vyvarovat individuálních chyb, které z 80%0 pramení z podcenění a nedůslednosti. Nebylo tomu jinak ani dneska, ale co se týče defenzívy, jdeme krok za krokem za tím, aby to bylo lepší. Překonali jsme magickou hranici tří branek. Já věřím, že se dostaneme časem do pohody a že se ztratí ta střelecká nervozita, která mě třeba v zápasech s Ostravou nebo Chomutovem až zarížela. A jestli jsme venku z krize? Já si nemyslím, že jsme v ní byli. Krize je, když prohrajete pětkrát po sobě. My jsme hráli dobře, jen se nedařilo výsledkově. Věřím tomu, že se do toho budeme zápas od zápasu dostávat a že to půjde nahoru. Já myslím, že máme kvalitu rozloženou do čtyř pětek a že máme nejlepší kádr v první lize.“

Jiří Veber (asistent tr. Jindřichův Hradec): “Domácí vyhráli zaslouženě a my jsme jim to jen ulehčili. Nepřijeli jsme to odevzdat, ale z Ústí by pro nás byly body něčím navíc. Místo toho, abychom se v první třetiny vyvarovali zbytečně inkasované branky, nedokážeme ve třech přesilovkách vystřelit, na tož dát gól. Dali jsme pět branek v sedmi zápasech a ani jeden z nich v přesilovce. Trénujeme to, snažíme se hrát jednoduše, ale nejde to. Vůbec jsme dnes neohrozili brankáře. My jdeme už od prvního kola zápas od zápasu, ale teď už to na kluky trochu dopadá a každá chyba je zvlášť znát. Takovou, jakou předvádíme hru, takový je výsledek, je to špatné.“