Ú s t í n/L. - Bleskový vstup do utkání otevřel Slovanu dveře ke čtvrtému vítězství v řadě. V úvodních sedmi minutách se dvakrát prosadil Buďa, pár sekund po jeho druhém střeleckém zářezu poslal Ústí do třígólového trháku Lopuski. Ve druhé třetině se rozsvítilo červené světlo i za Jiřím Zikmundem, na 1:3 snížil Procházka. V závěrečném dějství uzavřel skóre na 1:4 za přispění Jankových Klimt a potvrdil tak střeleckou formu Lvů. Na porážce Jestřábů se podepsala dvěma góly a jednou asistencí dvojice Buďa-Sýkora, kteří do Ústí zamířili právě z Prostějova.

Foto k zápasu

st 12. 10. 2005
LHK Jestřábi Prostějov
1:4 0:3, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 23. Procházka (Čech F.) - 4. Buďa (Antoš, Pazourek), 7. Buďa (Pazourek, Zápotočný), 8. Lopuski (Sýkora, Kudrna Jiří), 45. Klimt (Jankových). Rozhodčí: Minář - Jureček, Pala. Vyloučení: 7:9, navíc Doseděl (PRO) 10 min NESP, Lopuski (UNL) 5 min + OK NARZ. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 309. Střely na branku: 25:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

LHK Jestřábi Prostějov: Lakosil - Doseděl, Procházka, Sedlák, Toms, Všetečka, Švrček - Sabela, Piecha, Kolusz - Vymazal, Hradecký, Čech F. - Saluga, Čech M., Musil - Řípa, Žibrita, Luka.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Drábek, Vála, Kudrna Jan, Zápotočný, Pavlas, Mazanec, Klobouček, Evan - Kysela, Slížek, Kuchler - Buďa, Pazourek, Antoš - Jankových, Fink, Klimt - Lopuski, Sýkora, Kudrna Jiří.

Ve třináctém kole změřila síly dvě mužstva s odlišným cílem v letošním prvoligovém ročníku. Nováček první ligy HK Jestřábi Prostějov, jejichž cílem je udržení prvoligové příslušnosti, a HC Slovan Ústečtí Lvi, kteří směřují své úsilí do finále první ligy.

Utkání se začalo z obou stran opatrně. Nikdo nechtěl udělat chybu. Již ke konci 1. minuty však měli po faulu Kuchlera domácí výhodu přesilové hry. V přesilovce se Jestřábům nedařilo a brankáře Zikmunda vůbec neohrozili. Poté se dostali ke slovu Ústečtí Lvi. Uzamkli Prostějovské v jejich obranném pásmu a Lakosil musel poprvé zasahovat. Ve čtvrté minutě utkání potáhl po levé straně puk Antoš a přesnou přihrávkou našel před brankou úplně osamoceného Buďu, který pohotovou střelou mezi Lakosilovy betony otevřel skóre - 0:1! Lvi se po vstřelené brance dostali na koně a nadále zatápěli prostějovské obraně. V 7. minutě vybruslil z levého rohu Buďa. Tělem si šikovně přikryl před domácím obráncem kotouč a bekhendem se přesně trefil mezi beton a lapačku Lakosila - 0:2! O minutu později ujeli prostějovské obraně Sýkora s Lopuskim, který se po perfektně načasované přihrávce Sýkory do odkryté klece nemýlil - 0:3! V 11. minutě hráli Jestřábi opět přesilovou hru. Procházka našel zcela osamoceného Hradeckého, jemuž jeho střela nesedla. Další možnost snížení měl na hokejce po přihrávce Řípy Musil, ale ani on Zikmunda nepřekonal. Prostějovští začali hosty více napadat v rozehrávce a lépe bruslit. To činilo Lvům značné problémy. Hra se tedy vyrovnala. V 18. minutě se po chybné prostějovské rozehrávce ocitl sám mezi kruhy Antoš. S jeho střelou si však Lakosil poradil. Ke konci 18. minuty byl vyloučen domácí Filip Čech. Hosté během přesilovky ani jednou Lakosila neohrozili a tak se šlo do kabin za stavu 0:3.

Ve druhé třetině se domácí pokoušeli o zvrat utkání. Byli jasně lepší než hosté. Na začátku třetiny byl vyloučen hostující Buďa. Zanedlouho se však síly na ledě vyrovnaly. Pohodlí trestné lavice okusil domácí Řípa. Ve hře čtyři na čtyři byli Prostějovští aktivnější a po Procházkově střele od modré čáry snížili skóre - 1:3! Ve 27. minutě zápasu se dostal puk k osamocenému Procházkovi. Jeho tvrdou střelu z mezikrůží Zikmund pokryl. Ve stejné minutě měli domácí opět výhodu přesilovky. Hosty uzamkli v jejich obranném pásmu, ale ani jedna z pěti střel se neujala. Tato přesilovka dodala domácím sebevědomí, a tak i nadále byli lepším týmem na ledě. Ve 32. minutě měli ojedinělou šanci hosté. To se hezky uvolnil Staněk, ale svojí střelou našel pouze Lakosilovu lapačku. O minutu později byl vyloučen na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl prostějovský Řípa. Hosté se však v přesilovce vůbec neprosadili. Ba naopak. Domácí dvakrát zásluhou Procházky a Filipa Čecha ohrozili Zikmundovu svatyni. Ihned po skončení této přesilovky byl vyloučen na pět minut za vražení na hrazení ústecký Lopuski. V první části této výhody se domácím příliš nedařilo. Lvi si dobře bránili svoji modrou čáru. Ve druhé části početní výhody se Jestřábi usadili v útočném pásmu. Jejich střelecké pokusy byly buď zblokovány ústeckými obránci anebo končily na dobře chytajícím Zikmundovi. A tak byl stav po skončení druhého dějství 1:3.

Osmnáct vteřin po zahájení třetí třetiny byl vyloučen hostující Slížek. S oslabením si Ústečtí poradili výborně. To Jestřábi ale neodradilo a ve 43. minutě objel Zikmundovu branku Piecha. Na jeho přihrávku si najel Švrček a tvrdou střelou jen těsně minul hostující branku. V 45. minutě zápasu krásně obešel Klimt, v situaci jeden na jednoho, domácího Švrčka a střelou mezi Lakosilovy betony upravil skóre na 1:4! Lvi převzali iniciativu a Lakosil musel postupně čelit střelám Vály, Kysely, Jankových, Sýkory a Kudrny. Ani jedna z těchto střel však za jeho záda neprošla. V 52. minutě odvážně pronikal mezi hostující beky Musil. Po jeho přihrávce střílel osamocený Saluga, ale jen do připraveného Zikmunda. V závěru zápasu se spíše vylučovalo než hrálo, a tak si hosté ováží z Hané tři body za vítězství 1:4!