HC Slovan Ústečtí Lvi se stal jediným týmem, který se může v letošním ročníku pyšnit výhrou nad donedávna neporaženým KLH Chomutov. Po krásném souboji se přiklonilo štěstí na stranu hostů. Ti vyhráli 0:2.
st 22. 10. 2003
Piráti Chomutov
HC Slovan Ústí nad Labem
0:2 0:1, 0:1, 0:0

Branky: 13. Píša, 22. Šaffer A. Rozhodčí: Staněk - Hauser, Bertlík. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 500. Střely na branku: 41:31 .

Piráti Chomutov: Jarina - Hájek, Nosek, Maleček, Trefný, Szakal, Liška - Kostourek, Šíp, Jíra - Polodna, Mikšovic (od 21.Boušek), Jeslínek - Hahn (od 41.Zika), Gergel, Charousek

HC Slovan Ústí nad Labem: Sáblík - Evan, Kříž, Malinský, Posmyk, Pavlas, Skuhrovec - Tvrzník M., Čacho, Důras - Píša, Koudelka, Hodek - Šaffer A., Lipina, Buďa - Kudrna, Sýkora, Appel

Komentář

Domácí tým nastoupil do začátku utkání v sestavě na tři pětice. Z velké míry si to ale vynutila absence či zranění několika hráčů. Josef Revay nemohl nastoupit, jelikož pykal za dva předchozí tresty 5+do konce utkání, nenastoupil ani centr první řady Kamil Koláček, který má přetržené vazy v levém koleni, a léčení bude trvat delší dobu. Do sestavy trenéři nezařadili na začátku utkání ani Ladislava Bouška, a také ani Lukáše Ziku. Poslední dva jmenovaní se nakonec do hry ale dostali, a to v jejím průběhu, ve snaze oživit hru domácích. Naopak soupeř z krajského města přijel, dá se říci, v plné síle. Utkání odehrál na kompletní čtyři formace, navíc s extraligovými posilami Adamem Šafferem a Markem Posmykem. Na lavičce jen shlédnul utkání pro zranění navíc ještě obránce Drábek.

Ještě před úvodním hvizdem se střetly ve skandování oba tábory fanoušků, z Ústí nad Labem jich přijelo podpořit svůj tým kolem padesáti. V udržování atmosféry se střídali vydatně až do konce utkání. Bylo rozhodně znát, že jde nejen o severočeské derby, ale také o bitvu prvního se čtvrtým. Lépe začal utkání domácí Chomutov. Ve snaze vstřelit rychlou uklidňující branku se vrhl do drtivého tlaku. Ten trval v podstatě permanentně až do zhruba 6.minuty. Do této doby stříleli domácí hráči na brankáře Sáblíka z každé, jen trochu nadějné, akce. Většina střel však jen svištěla mimo tyče, takže Sáblíkovi stačilo pečlivě vykrývat prostor branky. K první vážnější střelecké příležitosti se hosté dostali až ke konci 6.minuty. Vzápětí však Jíra uchovával tlak Chomutova svou akcí v 7.minutě, po obhození obránce vyprášil Sáblíkovi jen betony. Ihned z protiútoku se nechal zviditelnit hostující Lipina, ale také neuspěl. V těchto fázích utkání nenechávaly oba týmy nikoho na pochybách, že se bude hrát vyloženě atraktivní útočný hokej. Bylo tedy otázkou času, kdy padne první branka. Zatím ale byli diváci svědky jen velkých šancí bez brankového efektu. Se svou střelou neuspěl ani chomutovský Hahn a hned po něm bek Liška, tak ani hostující Buďa, ačkoli měl hned po sobě dva pokusy. Následovaly další pokusy domácích hokejistů. Na výlet si až před branku vyjel obránce Trefný, znovu ale Sáblík uspěl se svými betony. Po něm to zkoušeli pro změnu útočníci, v podání Jeslínka a znovu Hahna. Vše bez výsledku. A tak zákonitě přišel trest. Hosté se dostali do svého prvního zřetelného přečíslení dva na jednoho. Po přihrávce na volného hráče před brankou však Jarina ještě uspěl. Akce se přenesla za branku, kde puk vybojoval Hodek, prostrčil ho Píšovi, a ten v nepřehledné situaci zblízka skóroval – 0:1. Hosté mohli svůj náskok zvýšit v nabídnuté přesilovce ve 14.minutě. Ačkoli měli mnoho šancí, Chomutov odolal. Další akcí mohl navýšit gólový náskok Lipina, v samostatném úniku v pádu ale nedal. Šance na vyrovnání z řad stoprocentních přišla pro Chomutov na začátku 17.minuty, Hahn však tváří v tvář Sáblíkovi nakonec neuspěl. Do konce třetiny pak již jen duněly mantinely po mnoha tvrdých soubojích, ale na stavu utkání se to neprojevilo. Do šaten šli tedy veselejší hosté. Domácí poprvé na svém ledě prohrávali.

Ve druhé třetině měl do chomutovské hry přinést oživení Boušek, jehož trenéři zařadili na post centra místo Stanislava Mikšovice. Přesto to byli hosté, kteří po buly poprvé po přestávce zahrozili. V čase 20:31 pálil nebezpečně gólový střelec Píša, Jarina musel puk nakonec zalehnout. Co si domácí nepřáli se nakonec stalo. Hned ve 22.minutě se do samostatného úniku dostal Adam Šaffer, do puku stačil tak šťastně šťouchnout, že ten se dostal po zemi až za brankovou čáru. V následujícím čase pak delší dobu trval tlak Ústečanů, Chomutov působil zcela pochopitelně v následných minutách zakřiknutě a bezbranně. Nejprve pálil nebezpečně Důras a po něm přišly další nebezpečné akce. K vážnější příležitosti se dostal Chomutov až ve 27.minutě, Maleček však zblízka branku netrefil. Po jeho akci však Chomutov získal možnost přesilové hry. Přes řadu šancí v ní však klíč k Sáblíkově svatyni nenašel. Neujala se ano Charouskova šance ve 30.minutě. V těchto fázích utkání se naplno projevovala jistota na holích hostů a naopak nervozita na domácí straně. Akce bílomodrých forvardů končili už ve středním pásmu, mnohdy jen díky nepřesnostem v přihrávkách. I přesto však mohli domácí z několika ojedinělých, za to však jednoznačných, šancí korigovat stav zápasu. Ani Jíra, a ani Šíp však nedali. Hosté hrozili z brejků, po jednom z nich musel obránce tečí likvidovat střelu hostujícího beka Kříže. Ústečtí, hrající na čtyři útoky, mají v těchto fázích evidentně více sil. Své hraje samozřejmě i vedení v zápasu. V 36.minutě se neujala ani další střela bílomodrých v podání Szakala. Na konci 38.minuty stadion burácel po neproměněné vyložené šanci po akci Kostourek-Šíp. Naproti tomu však Jarina po brejcích hostů drží šance Chomutova na zvrat svými jistými zákroky nad vodou. Po druhé třetině je tedy stav zápasu 0:2 pro hosty.

V závěrečné části se v sestavě domácích objevuje Lukáš Zika, nahrazuje Hahna, který do poslední části nenastoupil pro podvrtknuté koleno. Trenéři sází na sehranost, a řadí Ziku k Šípovi a Jírovi a v útoku Gergela přeskakují mantinel Jeslínek a Kostourek. Na začátku této části však opět jako první zahrozili hosté, Hodek ale nedal. Lvi napadají rozehrávku domácích ve dvou hráčích a zpočátku to přináší ovoce. Postupem času přebírá otěže utkání do rukou Chomutov. Domácí fanoušci šílí po mnoha neproměněných šancích, ve 46.minutě jel na Sáblíka 2x sám Jeslínek, ale oba bekhendy minuly svatyni. Na to odpověděl obrovskou šancí agilní Šaffer, Jarina ho musel vychytat snad v pěti po sobě jdoucích dorážkách. Vyznamenal se také při následné akci dalšího extraligisty – Posmyka. Diváky vyburcovala ještě více tyčka domácího Polodny ve 49.minutě. V 50.minutě promarnil svou třetí šanci Jeslínek. Domácí hráli v poslední třetině tři přesilovky, ani jednu však v gól nepřetavili. Neuspěl ani Jíra, ani Gergel svou střelou pod horní tyčku – Sáblík vymrštil svou lapačku. Chomutov se v čase 59:23 odhodlal k power-play, efekt to však nepřineslo, a tak odcházel do šaten poprvé v sezoně poražen. Stalo se tak až ve 12.kole a není se za co stydět. Nové bundy chomutovského realizačního týmu tedy štěstí nepřinesly.

Ohlasy trenérů

Vladimír Kýhos (Chomutov): "Myslím, že jsme viděli dobrý hokej, podobný tomu s Jihlavou před týdnem, akorát s tím rozdílem, že dnes jsme prohráli. Myslím si, že by tomu zápasu slušela remíza, protože ty góly, které jsme dostali, nebyly z akcí, ve kterých by nás nějak přehráli. A také si myslím, že ani do mnoha šancí jsme Ústí nepustili. Víc šancí jsme měli my. Při nás dnes nestálo štěstí, a nedokázali jsme proměnit ani tutové šance, třeba Míša Jeslínek. Rozhodlo to, že jsme nedali gól. Kdyby ano, tak by nás to nastartovalo, a vypadalo by to jinak. Soupeř hrál dnes na hranici takové té únosnosti, tvrdě, pro naše hráče to bylo těžké. Ústí hrálo na čtyři lajny, a to pak bylo v závěru vidět. Kamil Koláček? No, viděli jste to všichni, když hraje, tak půlka stadionu nadává, ale dnes to viděli, jak to jde bez něj. V obraně Ústí byl znát Posmyk, hrál dobře, ale jinak si nemyslím, že by dnešní ústecké posily byly až tak výrazné. Oba gólmani podali výborný výkon."

Jindřich Setíkovský (Ústí nad Labem): "Za ty první dvě třetiny jsme si vítězství zasloužili, výborně zachytal Sáblík. Také celé mužstvo pracovalo jako kolektiv, bránilo zodpovědně, přestože máme vyloženě ofenzivní tým. Chci mužstvu za výkon poděkovat. Posmyka jsem si vyžádal v Plzni, přestože dva měsíce marodil, odvedl ale super výkon. Adam Šaffer hrál také velmi dobře, přesně to, co jsme chtěli."

Pavel Vosyka (ředitel KLH Chomutov): "Hokej to byl velmi pěkný, myslím si, že si žádný divák nemohl stěžovat. Troufám si říci, že dnes vyhrál lepší, dnes bylo velmi těžké dát Sáblíkovi gól, malinko k tomu přispěla naše tak trochu střelecká nemohoucnost. Utkání to bylo ale pěkné a musím soupeři pogratulovat. Prohráli jsme, svět se ale neboří, jedeme dál, ta šňůra 11-ti víězství, bez porážky a bez prodloužení a bez remízy atd. svědčí o tom, že tým je kvalitní, a že skutečně česky řečeno je pravda, že tzv.průjem na každého přijde. Nedá se nic dělat, je to sport. S tímto kádrem se dá dokráčet k mnoha pěkným výsledkům"

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže