Ú s t í n/L. - Lepší úvod do zápasu v Berouně si Ústečtí Lvi těžko mohli přát. Již ve třetí minutě se trefil Kudrna a o necelou minutu později přidal další branku kanonýr David Pazourek. Tvrdý úvodní direkt však Berounské na lopatky nepoložil. Ještě v první třetině snížil první brankou v sezóně Martin Tvrzník a tři minuty po hvizdu do druhé třetiny srovnal Šinágl. Stav 2:2 vydržel až do prodloužení, ve kterém zajistil výhru Slovanu a další bod znovu Pazourek.
po 7. 11. 2005
Medvědi Beroun 1933
2:3pp 1:2, 1:0, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 19. Tvrzník (Vlček, Šinágl), 24. Šinágl (Gengel) – 3. Kudrna Jiří (Slížek, Mazanec), 4. Pazourek (Antoš, Klobouček), 62. Pazourek (Antoš). Rozhodčí: Jebavý – Bejček, Kabourek. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Medvědi Beroun 1933: Schwarz - Ovčačík, Šinágl, Štich, Hlávka, Toma, Trojovský, Sláma, Gengel, Vlček, Tvrzník, Pabiška, Borovanský, Novotný, Vaněček, Kašák, Dragoun, Míka, Filip, Křesťan, Eiselt

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Grof, Jelínek, Klobouček, Kudrna, Mazanec, Vála, Zápotočný - Antoš, Fink, Jankových, Klimt, Kudrna, Kuchler, Kysela, Pazourek, Slížek, Sýkora, Kloz

V brance Berouna se letos podruhé představil sparťanský gólman Marek Schwarz a byl klíčovým mužem Medvědů. Hosté nasadili od prvních minut zdrcující tempo, kterému Medvědi jen ztěží odolávali. Vynikající hra Severočechů přinesla ovoce na rozhraní třetí a čtvrté minuty. Nejprve se dostala do přečíslení dvou na jednoho ústecká dvojice Ladislav Slížek s Jiřím Kudrnou, který se v koncovce nemýlil – 0:1. Za pouhých 36 vteřin hosté totálně rozebrali berounskou obranu a po ťukesu Jana Kloboučka s Milanem Antošem už David Pazourek pohodlně zakončoval do prázdné branky – 0 : 2. Medvědi se s rychlým tempem pomalu vyrovnávali a dokázali se mu postupně přizpůsobit. Na první šanci si ale museli počkat až na konec 16. minuty. Po nahrávce Jiřího Novotného nasměroval Michal Dragoun svoji tečovanou ránu do horní tyčky už bezmocného Jiřího Zikmunda. Na začátku 19. minuty se konečně prosadil berounský Martin Tvrzník po ideální nahrávce Ladislava Vlčka zpoza branky. I když úspěšný střelec netrefil puk tak jak by si přál, ten se s notnou dávkou štěstí došoural k levé tyčce – 1 : 2. Ještě v téže minutě napálil ústecký kapitán Milan Antoš horní tyčku berounské branky.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili Medvědi jako vyměnění. Skvělým pohybem a kombinační hrou favorita přehrávali a byli mu více než vyrovnaným soupeřem. Hned ve 21. minutě pálil teprve šestnáctiletý obránce David Štich a gólman Zikmund skryl jeho ránu do svojí lapačky. Vzápětí se ale ústecký brankář podepsal na vyrovnávající trefě Berouna. Puk nahozený Ladislavem Gengelem totiž Zikmund za brankou podcenil, necitlivě vyjel z klece a když se kotouč odrazil nečekaně před branku nebyl pro Petra Šinágla problém trefit do sítě – 2 : 2. Vynikající úroveň zápasu pak narušila série vyloučení na obou stranách. Po hluché pasáži mohl skórovat ústecký Ladislav Slížek. Jeho střelu ale Marek Schwarz chytil těsně před brankovou čárou.

V poslední třetině skvělý hokej gradoval. Beroun mohl rozhodnout v úvodních minutách, tři dělovky beka Lukáše Filipa však chytil výborný Zikmund. Největší možnost měl osm minut před koncem Michal Dragoun, který se dostal do sólového nájezdu, ale Zikmund tuto situaci ustál a nenechal se překvapit. V samotném závěru naopak museli Medvědi hájit alespoň jeden bod. Hosté totiž v posledních vteřinách před jinak fantastickým Markem Schwarzem zle zatápěli, jenže ten už důležitý a velice cenný bod zachránil.

V prodloužení se hrálo pouhých 63 vteřin, když se do dalšího přečíslení dvou na jednoho dostala ústecká dvojice útočníků Pazourek s Antošem a David Pazourek svoji druhou trefou v zápase vydoloval pro svoje mužstvo druhý bod.

Zdeněk Vojta (Beroun): "Zaspali jsme začátek zápasu a hosté toho dokázali využít. Proti takovému mužstvu nesmíme dělat takové chyby, oni je dokáží hned potrestat. Od druhé třetiny se náš výkon podstatně zvedl a dokázali jsme soupeře i přehrávat. Bod bereme, ale mohli jsme mít i všechny tři."

Pavel Hynek: (Ústí): "Myslím, že to byl po všech stránkách vynikající zápas z obou stran. Bojovalo se a mělo to velké tempo. Nám vyšel začátek a byla škoda, že jsme inkasovali těsně před první přestávkou. Beroun nám pak dost zatápěl a konečná remíza je zasloužená."