Ú s t í n/L. - Za tři a půl minuty se odehrála většina podstatného. V utkání lídra první ligy s předposledním celkem bylo rozhodnuto za 218 vteřin. Slovan Ústí za tu dobu stihl vstřelit dvě branky. Nejdřív Jankových využil po dvaceti vteřinách přesilovku, pak se krásnou souhrou prezentovalo exberounské duo Slížek-Eiselt. Přestože se hosté snažili, ke snížení se i díky spolehlivému výkonu navrátilce do ústecké klece Lukáše Sáblíka nedostali. Domácí brankář vychytal druhou nulu v sezóně a významně přispěl k vítězství Slovanu nad Třebíčí 3:0. Bodovali i další v pořadí, takže odstup vedoucího Ústí na druhý Havířov zůstává jedenáctibodový.
st 30. 11. 2005
SK Horácká Slavia Třebíč
3:0 2:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Jankových (Sýkora, Pavlas), 4. Eiselt (Slížek, Jiří Kudrna), 56. Eiselt (Jiří Kudrna). Rozhodčí: Kubeš - Kis, Špringl. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 2400. Průběh utkání: 3:0. Střely na branku: 29:25 (11:3, 7:12, 11:10).

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Pavlas, Mazanec, Kudrna Jan, Klobouček, Drábek, Grof, Zápotočný – Eiselt, Slížek, Kudrna Jiří – Fink, Pazourek, Antoš - Jankových, Sýkora, Klimt – Kloz, Kuchler, Jech

SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář - Hrbáček, Lukáč, Šefčík, Lučka, Ščerban, Sláma, Rehák, Bulička - Fryauf, Oliva, Květoň - Pelán, Sobotka, Látal - Laš, Korotvička, Tatarčík - Čech, Zahradník, Přibyl

Před začátkem utkání se klub před fanoušky rozloučil s Robertem Kyselou, který se rozhodl ukončit svou bohatou hokejovou kariéru. I přesto, že v klubu se Lvem na prsou strávil jen půlrok, jeho fanoušci ho odměnili dlouhým potleskem. Na závěr si Mistr světa z Vídně mohl vychutnat dokonce i "standing ovation". Hned v úvodu utkání, po Sobotkově faulu na Sýkoru, měli domácí výhodu přesilové hry. Tu však zkrátili na 20 vteřin, když po Sýkorově křížném pasu trefil Jankových z kruhu z první do černého - 1:0. Po necelých 2 minutách rozebrala soupeře první řada, Slížek našel u levé tyčky volného Eiselta, který se před odkrytou brankou nemýlil - 2:0. V 7. minutě napřáhl od modré ke své pověstné bombě Mazanec, ale Šindelář jeho střelu viděl a bez problémů zlikvidoval. Vzápětí se po úderu pukem skácel k zemi Pelán, ale rozhodčí, který byl poměrně daleko, situaci posoudil jako nedovolený zákrok a na trestnou lavici poslal Pazourka. V přesilové hře se hosté ale neprosadili, naopak po vyrovnání sil to byli opět Lvi, kdo držel otěže zápasu pevně v rukách. Ve 13. minutě si zahráli v početní výhodě opět domácí. Přetížená čtveřice hráčů Třebíče odolávala jen díky vychýlené mušce domácích střelců. První nebezpečná šance hostí se zrodila až 17. minutě. Po Buličkově střele od modré se přes výborného Sáblíka ani nadvakrát neprosadil Čech.

Konec první přestávky se také nesl v slavnostním duchu. Fanklub přivítal navrátilce Václava Drábka a popřál mu k narozeninám. Hned od úvodu druhé třetiny bylo znát, že domácí hráči znatelně polevili. Ve 25. minutě bylo před domácí brankou horko, ale Sáblík společně s obránci ošemetnou situaci vyřešil. Ve 26. minutě se do slibné šance dostal Korotvička, ale brankář Lvů s jistotou kryl. Hosté vycítili šanci a začali více vystrkovat růžky. V polovině utkání měli hosté možnost hrát téměř půl minuty přesilovku 5 proti 3. V ní ale nedokázali nic vymyslet. Nedařila se jim ani následná přesilovka 5 proti 4, kdy se téměř nedostali do útočného pásma, pouze v jejím závěru dvakrát vystřelili od modré. Hra poté nebyla nijak pohledná a postrádala jakýkoliv náboj.

Během první půlminuty závěrečné třetiny se dvakrát ocitl v ohrožení Šindelář, vzápětí si na druhé straně připsal několik úspěšných zákroků i Sáblík. Poté hra upadla opět do průměru. Až ve 47. minutě, při domácí přesilovce, přestřelil v dobré pozici Pavlas. O 4 minuty později si o puk řekl Jankových, vysoký kotouč si sklepl rukavicí na led, ale jeho brejk skončil na Šindelářovi, kterého trefil do hrudi. V 53. minutě hráli Lvi další přesilovku. Sice se při ní tlačili před Šindeláře, ale ten jejich atakům odolal. Zřejmě rozhodující okamžik utkání přišel v 56. minutě. Nejprve Jan Kudrna prudkou střelou od modré orazítkoval levou Šindelářovu tyč. Kotouč zůstal ve hře a jeho bratr Jiří už mířil přesněji. Třebíčský brankář ještě stačil jeho střelu vyrazit, ale Eiselt vyražený kotouč vrátil tam, kam měl původně namířeno - 3:0.

Jiří Otoupalík (SK HS Třebíč): "Vstup do utkání jsme měli hodně špatný. Když ve 4. minutě prohráváte 2:0 u tak silného soupeře, tak je to zlé. Celou tu první třetinu jsme byli dost pod tlakem, ale od druhé třetiny se hra vyrovnala a myslím, že po ty dvě zbývající třetiny jsme odehráli, co se hry týče, dobré utkání. Měli jsme tam i několik vyložených brankových příležitostí, které jsme neproměnili a když ty šance nedáme, nic moc s tím utkáním udělat nemůžeme. To je naše největší slabina a důvod, proč je Třebíč na 13. místě. Nemáme v týmu hráče, kteří by byli schopni ty příležitosti, které si ve všech utkáních vytvoříme, proměnit. To je naše největší slabina. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb. V té první jsme nebruslili. Ústí nás přebruslovalo, bylo neustále na puku a rozebíralo nás kombinacemi. Jak už jsem řekl, pohyb se od druhé třetiny zlepšil, rychle jsme přistupovali k hráčům a už neměli tolik prostoru. Tím se to utkání vyrovnalo."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "V prvních 4 minutách jsme dali dva góly, ale výborných bylo tak 15 minut. Potom jsme trochu polevili. Soupeře naopak ty góly nabudily. Začali víc bruslit a napadat. Druhá třetina byla naprosto vyrovnaná. Tam jsme se dopustili několika chyb, že nám ujeli do přečíslení. Vynikající výkon dnes podal Lukáš Sáblík a musíme mu pogratulovat k té nule. Ve třetí třetině jsme už hru kontrolovali. K ničemu jsme je nepustili, dali jsme dvě tyčky. Z té druhé nakonec byl gól. Spokojeni jsme dnes hlavně s třemi body a musíme se už soustředit na Boleslav. Dnes jsme se rozhodovali, koho postavíme do branky. Ziki chytal výborně, ale bylo také potřeba, aby se do branky dostal i Lukáš. Zachytal výborně a je jedině dobře, že máme takhle vyrovnanou dvojici gólmanů. Po odchodu Roberta Kysely bude pravidelně naskakovat Kloz. Je to ústecký hráč, má poměrně slušnou výkonnost a buďto šanci chytne za pačesy anebo ne. V přestávce jsme pustili Jirku Kuchlera s Alešem Pavlasem do Kladna. Myslím, že je ta únava na nich trochu znát. Na Kladně ale hráli výborně, Zdeněk Müller je chválil. Na plno už trénuje Aleš Vála. Uvidíme, jestli naskočí už v Boleslavi."