Ú s t í n/L. - Za vlažný vstup do utkání s Jindřichovým Hradcem Ústečtí Lvi krutě zaplatili. Podruhé v sezóně podlehli nejslabšímu celku soutěže. Gól mu vstřelili po předlouhých 118 minutách. Už v desáté minutě prohrávali o dvě branky. Zikmunda nahradil v brance Lukáš Sáblík, který sice neinkasoval, ale protože Ústečtí stačili pouze korigovat Červenkou, putují všechny body na jih Čech. Jindřichův Hradec se tak stává prvním týmem, jenž ve Lví aréně v letošní sezóně zvítězil.
so 17. 12. 2005
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
1:2 0:2, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 52. Červenka (Vála, Kuchler) - 5. Kocar, 10. Kupec (Kocar). Rozhodčí: Svoboda R. - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 5:9 Využití: 1:0. Diváci: 1100. Střely: 42:18 (12:7, 18:7, 12:4). Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund (10. Sáblík) - Kudrna Jan, Drábek, Mazanec, Grof, Vála, Pavlas, Zápotočný - Antoš, Pazourek, Červenka - Buďa, Slížek, Kudrna Jiří - Jankových, Kuchler, Sýkora - Klobouček, Klimt, Jech

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kučera - Vašíček, Procházka, Zapletal, Vomela, Spitzer, Bolf , Horák, Klimeš - Škoda, Kupec, Kocar - Hruška, Šperger, Mucha - Fiala, Mrkvička, Kašpárek - Bílek, Mleko.

Ospalá atmosféra nejmenší letošní návštěvy jakoby ukolébala domácí hned od úvodu zápasu. Ústečtí nastoupili s navrátilcem Buďou na pravém křídle první Slížkovy formace. Poslední tým tabulky první ligy hrozil hned zkraje nebezpečnějšími situacemi. Nejdřív se neprosadil v nadějné pozici Kupec. V 5. minutě však hosté udeřili hned při své první přesilovce. Po neproměněné šanci Kuchlera, který bekhendem po dobrém forčekingu netrefil branku, se hosté bleskově přesunuli do úspěšného kontru. Tečovaná střela Jaroslava Kocara zapadla za bezmocného Zikmunda. Za dalších pět minut Jihočeši domácího brankáře z branky vyhnali. Po rychlém útoku zleva centroval Špenger, do jeho přihrávky domácí brankář vložil hůl, ale puk se nešťastně odrazil od Davida Kupce a doputoval až do sítě. „Trefilo ho to do hlavy nebo do krku a dostalo se to do brány. Takový góly padají jednou za deset let a jim padly dva,“ truchlil Ladislav Slížek. Domácí se dostali k šanci v samém závěru třetiny. Červenka se však bekhendovým blafákem neprosadil. Při dvojnásobné převaze nezpracoval Antoš přihrávku před prázdnou brankou.

Do druhé části vstoupili domácí mnohem agresivněji. Jejich touha po korekci byla patrná, místy však přerůstala v křeč. Sýkora bekhendovou kličkou trefil jen konstrukci. Jankových byl v brejkové situaci faulován, a tak zakončil slabě. V početní výhodě míchal s pukem až před Kučeru Mazanec, ale nezasunul. I hosté mohli smutnit. Nebezpečný Kocar v brejku namířil jen do břevna. Slovan si pohybem a tlakem vynutili jen další přesilovky. Když však bojovník Jankových připravil pozici pro Červenku, mladý forvard se v dobré pozici do vysokého pasu netrefil. Domácí tak ani v častých početních převahách zmírnit nepříznivý stav nedokázali.

Ve třetí třetině se Ústeckýcm zdaleka tolik nevedlo prosadit se do tlaku. Hru protkaly spousty nepřesných přihrávek. V jediné vážnější situaci netrefil Jiří Kudrna odkrytý kout branky. Pak se domácím nevyvedla čtyřminutová přesilovka. V 52. minutě přece jen vykřesal naději Roman Červenka, který se ve žlutomodrém dresu premiérově trefil. Závěr se však Slovanu nepovedl. Místo tlaku a snahy o vyrovnaní je zradila disciplína. Postupně putovali na trestnou lavici Klobouček, Slížek a Pazourek. „Některý faul byl hloupý, některý faul pramenil z toho, že jsme byli maličko podráždění, že jsme chtěli vyrovnat za každou cenu. Byli jsme křečovití,“ hájil se jeden z hříšníků Slížek. Významně tak Jihočechům bránění náskoku zjednodušil. 57 vteřin před koncem se odhodlal ke hře bez brankáře. Když bekhendem z levého kruhu netrefil prázdnou branku hostující Kupec, skóre se už nezměnilo, na překvapivém výsledku však nic neubralo.

Pavel Hynek, Ústí nad Labem: "Po takovém výkonu se mi těžko hledají slova. Nechci zápas hodnotit v emocích. Jsem zklamaný. Předvedli jsme trapný, neomluvitelný výkon. Mrzí mě, že si to v domácím prostředí dovolíme. Jestli za celou sezónu prohrajeme pětkrát a z toho dvakrát s posledním mužstvem, prostě, co k tomu říct... Úsilí v koncovce a finální fázi bylo nulové. Za druhou třetinu máme tolik šancí a nejsme schopni dát gól. Když máme vystřelit, přihráváme, trefujeme gólmana jenom do břicha, tak s těch lidí děláme jen blbce. Že diváci nevytvořili atmosféru? U diváků bych problém nehledal. Čím bychom je do varu měli dostat? Prohrát můžeme, ale musíme prohrát po boji. Znovu opakuji, pro mě to byl trapný výkon. Jasné gólové šance nejsme schopni zrealizovat. Tlak v zakončení a úsilí si představuji jinak. Je rychlý sled zápasů, trenéři vždycky po takovém zápase říkají, že je třeba rychle zapomenout, ale my uděláme zítra hodnocení a rozdáme medaile. Zítra to s mužstvem zhodnotíme."

Jiří Veber, Jindřichův Hradec: "Jeli jsme sem s cílem překvapit. Ústí má vysoké ambice a my jsme neměli co ztratit, navíc jsme byli oslabení o některé hráče. Měli jsme štěstí, bojovali jsme a šli jsme tomu naproti. Nakonec se nám to podařilo. Nevím jestli nás někdo podcení, ale s favority umíme hrát. Naopak s těmi mužstvy, co doháníme, máme velké trápení. Dnes jsme měli výborný začátek a udrželi jsme to. Podržel nás Pepa Kučera."