Ú s t í n/L. - Za 25 minut prohrávali Ústečtí díky hattricku jejich nedávného hráče Martina Tvrzníka 0:3 a nikdo by v tu chvíli na ně nevsadil. Ani předváděná hra nevypadala na to, že by se vzmohli na obrat. Jenže do druhé přestávky stačili snížit na rozdíl jediné branky a v polovině třetí třetiny dokonce vyrovnat, a odmítli tak po prohře s posledním Jindřichovým Hradcem druhou blamáž na vlastním ledě za sebou. V prodloužení po akci nejlepšího muže ústecké sestavy, ze Slavie půjčeného mladíka Romana Červenky, rozhodl o zisku druhého bodu kapitán Milan Antoš. Slovan se tak se svými fanoušky v roce 2005 přece jen rozloučil vítězně.
po 19. 12. 2005
Medvědi Beroun 1933
4:3pp 0:2, 2:1, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 27. Pavlas (Slížek, Klimt), 38. Červenka (Grof, Jankových), 52. Pazourek (Fink), 63. Antoš (Červenka, Grof) - 9. Tvrzník (Gengel, Filip), 10. Tvrzník (Filip, Sláma), 25. Tvrzník (Šinágl). Rozhodčí: Würtherle - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 11:13, navíc Klobouček (UNL), Tvrzník a Vaněček (oba BER) 10 min NESP, Jankových (UNL) 5 min + OK (VYSH). Využití: 3:3. Průběh utkání: 0:3, 4:3. Střely na branku: 59:22 (18:10, 15:7, 21:5, 5:0).

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Zápotočný, Kudrna Jan, Klobouček, Vála, Pavlas, Grof, Mazanec - Buďa, Slížek, Kudrna Jiří - Fink, Pazourek, Antoš - Jankových, Kuchler, Červenka - Jech, Sýkora, Klimt.

Medvědi Beroun 1933: Handl - Kašák, Míka, Sláma, Vaněček, Filip, Bakrlík - Dragoun, Eiselt, Gengel - Horčička, Křesťan, Pabiška - Tvrzník, Vlček, Šinágl.

Na domácí straně do utkání nezasáhl Drábek, který sice absolvoval rozcvičení, ale zranění ruky ho nakonec do zápasu nepustilo. Od úvodního vhazování se hrálo v tempu. Ve 3. minutě Sýkora minul střelou do protipohybu těsně pravou tyč, vzápětí z úhlu pálil Slížek. O 2 minuty později si vybruslil podél branky Červenka, předložil Grofovi, který trefil Handla do masky. Šok pro domácí přišel v 9. minutě. Hned první přesilovku, po Grofově faulu, dokázali hosté využít, když Tvrzník se štěstím dopravil kotouč za Zikmundova záda. Brzy nato putoval za katr Jan Kudrna a Medvědům ke zvýšení skóre stačilo pouhých 8 vteřin. Odražený kotouč poslal do prázdné branky opět Tvrzník. Při přesilovce domácích, v 17. minutě, zachytil nepřesnou přihrávku Horčička, ale jeho brejk Zikmund s přehledem vyřešil.

Hned z kraje druhé třetiny poslal Kašák do brejku opět Horčičku, ten ale přestřelil. Vzápětí se vytvořil závar na druhé straně před Handlem. Přesilová hra Medvědů ve 25. minutě přinesla domácím další studenou sprchu. Antoš nevyhodil kotouč z pásma, toho se zmocnili hosté a dokonalým vyšachováním domácí čtveřice zakončeným Tvrzníkovým čistým hattrickem do prázdné branky, se ujali vedení 3:0. Lvi ale tentokrát dokázali brzy odpovědět. Po 2 minutách, jak jinak než v přesilovce, se trefil Pavlas. Další faul mohli domácí potrestat ve 32. minutě, ale Sýkora přesilovku svým zákrokem v rozporu z pravidly notně zkrátil. Využití se dočkala až přesilová hra od 36. minuty. Kotouč vyletěl ze závaru k volnému Červenkovi. Ten sice působil dojmem, jakoby měl obavu, zda se do branky trefí, ale nakonec kotouč za záda bezmocně ležícího Handla dorazil. Poslední slovo ve druhé třetině měli hosté. Eiselt, který ještě před týdnem bojoval za Lvy, dostal puk do jízdy a před domácím brankářem bylo hodně horko.

V závěrečné třetině se jako první zkoušel tvrdě proti svým bývalým spoluhráčům prosadit Buďa, leč nepřesně. Ve 44. minutě vystavil pohotový Zikmundův beton stop další tutovce Tvrzníka. Vzápětí měli hosté možnost hrát ve dvojnásobné početní výhodě, a to celých 54 vteřin. Pár vteřin před naskočením prvního hříšníka na led ujel ještě ve dvojnásobném oslabení Pazourek, ale zastavil ho nedovoleně Šinágl. Zajímavá situace nastala ve 48. minutě. Gengel chytil kotouč do rukavice a hodil ho na trestnou lavici. Domácí se hodně zlobili, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. První branka při hře s plným počtem hráčů přišla v 51. minutě. Po vhazování trefil po střele kotouč Handla do ramene, možná do krku. Následný mohutný závar před berounskou brankou zakončil vyrovnávacím gólem Pazourek. Centr druhého útoku byl chvíli na to u možnosti zvrátit průběh utkání, ale ani natřikrát se proti Handlovi u levé tyčky neprosadil. Na ledě se přiostřilo, za což pykali ústecký Jankových trestem na 5 minut a do konce utkání a hostující Vlček na 2 minuty. V době, kdy hosté mohli dohrávat tříminutovou přesilovku, fauloval Horčička. Hra ve čtyřech na obou stranách pokračovala. Až do závěrečné sirény se domácí snažili rozhodnout, ale hosté dokázali bod uhájit. Se sirénou se do sebe pustili Pazourek s Filipem. Horké hlavy jim rozhodčí doporučil zchladit dvojitým trestem.

Prodloužení mohl ukončit hned po 15 vteřinách Slížek, ale v dobré pozici jen promáchnul. Vítěznou branku domácích, a s ní i prémiový bod, přinesla až 63. minuta. Při přesilovce 4 proti 3 vyzval přesným pasem Červenka svého kapitána Antoše, který kličkou ošálil Handla - 4:3.

Leo Gudas (HC Berounští Medvědi): "Dnes to byl z naší strany výborně rozehraný zápas. Dařily se nám přesilovky, vlastně všechny naše branky a skoro všechny soupeřovy padly v přesilovkách. Obě mužstva prokázala, že jim přesilovky dnes šly. Co se týče hry, myslím, že obě mužstva byla v tom výkonu na ledě absolutně vyrovnaná. Bohužel my jsme neudrželi to slibné vedení, dostali jsme ty góly v oslabení. To prodloužení, to už je takový vabank. Samozřejmě jsme věděli, že minulý zápas podali domácí hráči trochu špatný výkon. Nám se ten začátek také povedl výborně. Během prvních dvou přesilovek jsme skórovali. Ten první gól byl trochu náhodný, to tam snad byla před gólmanem teč od něčích kalhot. Ten druhý... V podstatě také po nějaké teči se dostal puk k našemu hráči, který tam byl sám. Pak zase naopak i Slovan dával nějaké góly do prázdné brány. Dobrý výkon, hezký zápas, určitě se na to dalo koukat. Ústí sice bylo ze začátku trochu zaskočené, ale potom předvedli jaké jsou mužstvo. Ano, Martin Tvrzník přišel právě z Ústí. Jsem rád, že se mu povedl po dlouhé době hattrick. Teď mu to tam moc nepadalo, tak to snad prolomil a bude mu to tam už padat. Kdyby někdo před zápasem řekl, že tu budeme bodovat, tak bychom byli spokojeni."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Vzhledem k průběhu utkání jsme rádi, že to dopadlo tak, jak to dopadlo a že jsme to utkání dokázali zvládnout. Oproti zápasu s Jindřichovým Hradcem to byl diametrální rozdíl ve výkonu. Dnes hráči chtěli. Bohužel, opět nám tam spadly dva smolné góly. To je těžké dohánět, protože Beroun je soupeř, se kterým se 0:3 těžce obrací. Měli jsme spoustu šancí, při troše štěstí jsme to mohli rozhodnout ještě před prodloužením. S výsledkem jsme nakonec spokojeni, protože ten průběh utkání opravdu pro nás vypadal hodně špatně. Beroun si ale za svůj výkon dnes bod určitě zasloužil. Do Karlových Varů odjíždí zítra Lukáš Sáblík a měl by tam tento týden chytat. Do Havířova pojedeme se Zikmundem a Volkem. Nepojede tam s námi ani Jirka Kuchler, ten pomůže pro změnu Kladnu."