Ú s t í n/L. - Na čtvrteční večer 18. srpna 2005 se bude v Ústí dlouho vzpomínat. Před velmi slušnou návštěvou totiž ústečtí hokejisté v přípravném zápase deklasovali pražskou Spartu 6:2. Po brance a asistenci si připsali obránce David Mazanec a útočník Jiří Kuchler. Sparta byla lepší jen na začátku třetí třetiny, jinak na ledě dominovali hokejisté Slovanu. Ano, šlo jen o přípravný zápas, přesto si Severočeši zaslouží uznání.
čt 18. 8. 2005
HC Sparta Praha
6:2 1:0, 3:1, 2:1

Branky a nahrávky: 10. Kuchler (Zápotočný, Buďa), 22. Mazanec (Kysela), 32. Jiří Kudrna (Jankových), 35. Pavlas (Mazanec), 51. Slížek (Kysela), 58. Langhammer (Buďa, Kuchler) - 39. Stehlík (Tabaček), 47. Kašpařík (Zelenka). Rozhodčí: Florian - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváci: 2300. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Vála, Mazanec, Pavlas, Zápotočný (32), Grof (17), Klobouček - Kudrna Jiří, Sýkora, Jankových - Lopuski (36), Slížek (13), Kysela (14) - Langhammer (29), Kuchler (19), Buďa - Antoš (18), Pazourek, Fink

HC Sparta Praha: Schwarz - Hlavačka, Stehlík, Bolf, Toman, Dobroň, Tabaček - Netík, Štrba, Vopat - Zelenka, Sivek, Dragoun - Dubec, Kašpařík, Růžička

Konfrontace s dalším extraligovým celkem byla na pořadu dne ve čtvrtek večer. Na zimní stadion do Ústí nad Labem zavítali hokejisté Sparty Praha, což byl pro všechny ústecké fandy hokejový svátek. Hosté sice přijeli bez svých opor, ale i tak jejich soupiska budila respekt.

První minuty se nesly v duchu vzájemného oťukávání. První vážnější akci si vypracovali domácí. Na konci první desetiminutovky hráli Lvi dlouho přesilovku a před Schwarzem bylo pořádně horko. Buďa s Kuchlerem rozebrali obranu a druhý jmenovaný otevřel skóre zápasu. V 11. minutě vysunul Dubec po levé straně Růžičku a Sáblík musel řešit první vážnější ohrožení své svatyně. Poté se hra přelévala ze strany na stranu a k vidění byl pohledný rychlý hokej. Před koncem úvodního dějství obral Netík o puk Pazourka, který se v oslabení snažil vyhodit, ale jeho prudkou střelu Sáblík viděl a dokázal si s ní poradit.

Hned od začátku druhé třetiny se domácí hokejisté nastěhovali do útočného pásma. Kysela vyhrál vhazování napravo od Schwarze, posunul na Mazance, jehož bomba od modré prošla po nešťastné teči Dubce brankáři mezi betony - 2:0. Ve 27. minutě se prosadil přes obránce Netík, kotouč po jeho šikovné střele ale Sáblík bez okolků zalehl. Vzápětí hráli hosté přesilovku, roztočili v obraném pásmu domácích kolotoč, ale pořádně nevystřelili. Po polovině utkání Sparta zvýšila obrátky a dostala Lvy pod tlak. Domácím se podařilo vyhodit, ale puk stihl dojet Sýkora. Poté ho za brankou zpracoval Jankových, předložil před branku najetému Kudrnovi, který z blízka střelou z voleje poslal kotouč za Schwarzova záda. Ani poté se sparťanský brankář v brance rozhodně nenudil. Pavlas po přihrávce od Mazance projel středním pásmem a střelou těsně za modrou našel skulinku u pravé tyče - 4:0. V závěrečné minutě druhé třetiny, při přesilovce Sparty, se od modré čáry rozmáchl Stehlík a jeho projektil se po čistém průstřelu zastavil až v brance - 4:1.

Do závěrečné třetiny vstoupili hosté s viditelnou snahou zvrátit výsledek zápasu. Ve 43. minutě projel až před branku Stehlík, ale domácí brankář vynikajícím způsobem zachránil. Vzápětí se Sáblík blýsknul proti Štrbovi a po něm Vopatovi. Gól doslova visel ve vzduchu. Situace byla navíc umocněna přesilovkou Sparty. Čtveřice domácích zapomněla před Sáblíkem volného Kašpaříka a ten bekhendovou střelou z otočky snížil na 4:2. Poté se v obraném pásmu domácích rozpoutalo peklo. Z ničeho nic se ale v 51. minutě utrhli Slížek s Kyselou. Slížek nahrál přes kruhy Kyselovi, ten obtížnou přihrávku na paty zadovkou zpracoval a Slížek prudkou střelou pod víko poslal domácí do trháku - 5:2. V 58. minutě prověřil Sáblíkovu pozornost opět Kašpařík, ale vzápětí měli poslední slovo Lvi. Kuchler téměř z brankové čáry vrátil na najetého Langhammera a ten opět bombou z první stanovil konečný stav na 6:2.

Jaromír Šindel (HC Sparta Praha): "Chybělo nám pro zranění devět hráčů, ale zápas jsme nechtěli odvolávat. Měli jsme tak možnost vyzkoušet všechny ostatní hráče a určitě nám to hodně napovědělo pro užší výběr. Byla to taková poslední zkouška a teď se rozhodneme, kdo tu zůstane a kdo ne. S námi se teď vrací Langhammer, který momentálně v Ústí zatím skončil. Ta naše marodka je tak vážná, že potřebujeme každého útočníka. Až se marodka vyprázdní, je možnost, že se do Ústí vrátí, ale v nejbližších třech nebo čtyřech týdnech určitě ne. Soupisku budeme letos uzavírat později, s ohledem na poměrně vážná zranění Chabady, Marka a Tona. Co se týče Vykoukala, ten má lehčí problémy, Hanzlík má otřes mozku. V této sestavě, zhruba s těmi patnácti hráči, jsme dnes odehráli už třetí zápas po sobě, navíc Netík a Vopat hráli teprve druhý zápas. Na těch se projevuje únava nejvíce, protože teprve začali."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Je to příprava, navíc Spartu trápí velká marodka. Měli sice hodně kombinovanou sestavu, ale to nemění nic na tom, že to bylo oboustranně hodně kvalitní utkání. My bychom, samozřejmě, uvítali více takových zápasů s extraligovými kluby. Ať už to bylo na Kladně nebo teď tady, tak pro nás mají daleko větší přínos, než jen taková ta řadová příprava. Na druhou stranu si myslím, že nemá význam to nějak přeceňovat. Až samotná soutěž prověří, jak na tom doopravdy jsme. Za stavu 4:1 jsme zbytečně zpanikařili. Prvních 7 minut třetí třetiny jsme si vyloženě koledovali. Tam měla Sparta tři jasné gólovky. Potom z přesilovky snížila, ale my jsme se z toho oklepali a začali opět hrát. Pokud ten zápas srovnáme třeba s úterním zápasem s Berounem, tak to tempo bylo neporovnatelné. Měli jsme na vše méně času a fyzicky to bylo mnohem náročnější."