Ú s t í n/L. - V dalším přípravném utkání hostili Ústečtí Lvi Berounské Medvědy, na jejichž ledě v prvním klání zvítězili poměrem 7:3. V utkání se poprvé ukázal ústeckému publiku Jakub Langhammer, který se hned blýskl několika šancemi. Kromě Finka a Kloboučka, kteří se podíleli na obou brankách Ústí, měl na úspěchu velkou zásluhu také brankář Jiří Zikmund, jenž svým čistým kontem výrazně napomohl k vítězství 2:0.
út 16. 8. 2005
Medvědi Beroun 1933
2:0 0:0, 1:0, 1:0

Branky: 40. Fink (Klobouček), 53. Pavlas (Fink, Klobouček). Rozhodčí: Zubzanda - Koskuba, Kebrle. Vyloučení: 9:11. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1100. Průběh utkání: 2:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Vála, Drábek, Mazanec, Pavlas, Zápotočný, Grof, Klobouček, Kudrna Jan - Kudrna Jiří, Sýkora, Jankových, - Klimt, Slížek, Kysela - Langhammer, Kuchler, Buďa - Antoš, Pazourek, Fink

Medvědi Beroun 1933: Valent - Vaněček, Bobček, Kašák, Filip, Sláma, Pabiška, Rýgl - Šinágl, Toma, Tvrzník - Borovanský, Doležal, Eiselt - Jelínek, Hlávka, Horčíčka - Klimeš, Dušek, Kaplička.

Úvod utkání se začal vyvíjet spíše pro domácí tým, který se usadil ve svém útočném pásmu, a Sýkora hned v 1. minutě vybojoval pro své spoluhráče přesilovou hru. Během ní ale berounský brankář Valenta zasahovat nemusel, až několik sekund po jejím uplynutí sledoval střelu nové akvizice Slovanu Jakuba Langhammera, která však mířila mimo. Po oslabení foukl vítr do plachet Berounským a po pasu Klimeše se před Zikmundem na krátký okamžik objevil Filip. Jeho pokus si přes Zikmundovy betony cestu nenašel. V 8. minutě zvedla diváky ze sedadel dalekonosná střela Jana Kudrny, kterou museli obránci likvidovat až hluboko v brankovišti. Štěstí stálo o několik chvil později i za domácím brankářem, kterého ohrozila dvojice Eiselt a zakončující Doležal. Baseballovou ekvilibristiku předvedl v 10. minutě domácí Jankových, když ze vzduchu střílel ze Sýkorovy přihrávky. Ani následná dorážka ale Valentu nepřekvapila. Největší příležitost měli Ústečtí až ve 12. minutě, když měli výhodu jednoho muže v poli a při nacvičeném signálu projel mezi beky nepozorovaně Drábek. Své sólo ovšem zakončil nepovedeným blafákem. V 17. minutě se po nabití od Kysely marně zkoušel trefit také Klimt a ani Langhammer se po krásném protáhnutí podél mantinelu gólově neprosadil. V těchto chvílích se hrálo téměř na jednu branku a potvrdil to i Kuchler, jenž nebezpečně tečoval střílenou přihrávku Zápotočného. Ještě před první sirénou pak stihl Jankových zpoza brány najít Jiřího Kudrnu, jehož následný pokus zastavil rychlý Valentův beton.

Nedlouho po přestávce byli domácí vyloučeni, avšak jedinou pohlednější akci měl na svědomí Buďa, který využil nepozornosti soupeře ihned po buly k rychlé střele zápěstím. Zikmund zasahoval až ve 27. minutě, když likvidoval tvrdou a nepříjemnou přízemní střelu unikajícího Eiselta. Zhruba v polovině utkání stáli před klecí hostí Kuchler s Buďou, avšak ani jeden z nich nedokázal trefit nahození od Antoše. Po této akci jakoby Berounští Medvědi nabrali druhý dech a několik minut svírali domácí ve svých drápech. Nejdříve Zikmunda rozhodil pumelicí Tvrzník a poté spolu s Šináglem a Tomou motali hlavy celé ústecké pětce. Jejich snaha ale nevyústila v žádnou další příležitost, a tak se musel pokusit v 36. minutě Sláma, jehož projektil zasvištěl jen kousek nad břevnem Zikmundovy svatyně. O minutu později si udělal prostor před Valentou Buďa, ale poté, co byl jemně zahákován a puk mu tak sklouzl z čepele, neudržel nervy na uzdě a nechal se vyloučit. V přesilové hře hosté zahrozili dvakrát; Kašák netrefil ani z pomocí teče jednoho z obránců a po něm ani Doležal nedokázal využít výhody při střele z mezikruží. Rolba na úpravu ledu už stála za vraty, vtom se ale rozsvítilo brankové světlo za Valentovou sítí. Klobouček napřáhl na kruhu a kotouč se od kalhot Patrika Finka odrazil za brankovou čáru – 1:0.

I do třetí části nastoupili Lvi s větší vervou než Medvědi. Nejdříve Sýkora vyprášil Valentovy betony, poté se Slížek snažil vystřelit v pádu a nakonec tečovaný pokus Mazance skončil v ochranné síti. Ve 43. minutě si při hře 5 na 3 všiml zmatků v domácí obraně Vaněček a do klubka hráčů poslal pomalu plachtící touš, který ale k jeho smůle neletěl na místo určené. Po uplynutí dvojnásobné přesilovky si musel v těchto chvílích dost zaměstnaný Zikmund poradit ještě s ranou Šinágla. Další okamžiky se bohužel pro diváka nesly v duchu neatraktivního hokeje, avšak všechny spící diváky probudil spolehlivě Aleš Pavlas, když po přijmutí skvěle načasované přihrávky od Finka vymetl pavučinky Valentova levého horního růžku – 2:0. V téže minutě to mohlo být o tří branky, když Langhammer vysunul Buďu, jenž ale tváří v tvář berounskému fantomovi neuspěl. Následně zkoušel Pavlase napodobit v zrcadlově obrácené situaci Vála, ale se zakončením moc váhal. Valenta se v 55. minutě stihl vyznamenat i proti bývalému spoluhráči Slížkovi, když ho nechal přijet až do bezprostřední blízkosti a pak jeho kličku s ledovým klidem eliminoval. Berounští by se mohli dočkat ještě snížení, kdyby Eiselt nezatloukl nadějné přečíslení 2 na 1 nedotaženou stahovačkou. V posledních dvou minutách byli pak o další pokusy předem připraveni, když si šli dva Berounští sednout na trestnou lavici. Ani poslední blýsknutí mladé hvězdy jménem Langhammer však nemělo na konečný výsledek vliv, a tak utkání skončilo poměrem 2:0.