Suverénním způsobem vkročili ústečtí junioři do prvoligové sezóny. V domácím prostředí hladce přejeli neškodný Sokolov 6:0. Lvíčata měla navrch po celé utkání, především však dominovala v posledním dějství, kdy se proti hostujícímu brankáři Balšánovi prosadila hned čtyřikrát.
ne 18. 9. 2005, Lví aréna
HC Baník Sokolov
6:0 2:0, 0:0, 4:0

Branky a nahrávky: 11. Gottfried (Petrus, Kupec), 18. Lopuski (Weidlich, Svoboda), 49. Svoboda (Lopuski), 53. Hříbal (Jindřich, Fryč), 53. Hilmich (Gottfried), 55. Mach (Hříbal, Jindřich). Rozhodčí: Froněk - Sichrovský, Richter. Vyloučení: 6:10, navíc Vítek (SOK) 10 min NESP, Rozsypal (SOK) 10 min ZHK + OK NESP. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Průběh utkání: 6:0.

Začátek utkání se nesl v duchu boje o každý centimetr ledu, spíše než na kombinaci kladla obě mužstva důraz na pokrytí středního pásma. Světlou výjimkou byla pohledná souhra Kočiše, Gottfrieda a Kupce ze 4. minuty. Do poloviny prvního dějství zůstala jmenovaná trojice ústeckých forvardů se svou útočnou snahou zcela osamocena, premiérový gól Lvíčat tak přišel jako blesk z čistého nebe. V čase 10:50 opsal kolem sokolovské svatyně po vysunutí Kupce elegantní oblouk Petrus, jehož asistenci na vzdálenější tyč lehce zužitkoval Gottfried - 1:0. Příležitost ke srovnání skóre přišla pro hosty s vyloučením domácího Weidlicha o necelou minutu později. Paradoxně mohli v oslabení zvýšit modrožlutí, to když zadákům Sokolova vypíchl kotouč Mach, naštěstí pro hosty se však Balšán vyznamenal. Před prvním výjezdem rolby na led našel Slovan recept na sokolovského gólmana ještě jednou. Střelu Weidlicha nedokázal Balšán zkrotit a nikým nehlídaný Lopuski mohl podél jeho levého betonu poslat kotouč bez problému do sítě - 2:0.

Úporná snaha o kombinaci či pěkný hokejový moment svazovala po přestávce ruce oběma týmům. Z hokejové nudy vytrhl diváky až průbojný Svoboda, který se ve 28. minutě důrazem prosadil z levého křídla až před Balšána, ale jeho bekhend postrádal gólový punc. Dvě minuty poté byl sokolovský brankář opět v permanenci, tentokrát musel zasahovat po úniku Lopuskiho. Když už se zdálo, že zápas nabírá na obrátkách, obě mužstva začala notně postrádat finální přihrávku, a hra tak znovu upadla do podprůměru. Jako balzám na duši všem příznivcům hokeje tak musela působit akce Kočiše s Kupcem z 39. minuty. Prvně jmenovaný se na pětníku obtočil kolem překvapeného beka hostí, z druhé vlny si v poklidu najel Kupec, jenž nechal opět vyniknout Balšána. Druhou třetinu uzavřel Pichlův faul, po kterém vyfasoval za protesty osobní desetiminutový trest další hráč Sokolova Vítek.

Domácí rozdělenou přesilovku nevyužili, naopak se od 43. minuty museli po Fryčově prohřešku bránit. Sokolovští se nestihli pořádně rozestavit, když rozhodčí poslal Lvíčata do tří. Kritickou minutu a půl přečkalo Ústí bez újmy a pomalu se chystalo na útočnou smršť, která měla záhy přijít. Té ovšem předcházel další desetiminutový trest pro hostujícího hráče, vyšperkovaný vyloučením do konce utkání za nesportovní chování. Střeleckou sérii třetí třetiny zahájil ve 49. minutě výstavní ranou pod víko Svoboda - 3:0. Během několika dalších sekund se octli hosté na hrací ploše ve 3 proti 5 a Slovan trestal. Nejprve rozebrali obrannou formaci Sokolova Fryč s Jindřichem, po jejichž souhře zbylo na Hříbala jen usměrnit kotouč podél tyče za brankovou čáru - 4:0. Ani druhý hříšník Sokolova si svůj trest neodpykal až do konce, neboť po vyzvání Gottfrieda upravil na 5:0 bombou od modré Hilmich. Zbývalo necelých šest minut do poslední sirény, když hokejovou báseň předvedli znovu Ústečtí. Jindřich vlétl do útočného pásma, na pravém kruhu přenechal Hříbalovi, ten narýsoval křížem na Macha, kterého čekala zcela odkrytá branka - 6:0. V euforickém závěru zůstala Lvíčata výrazně při chuti, ale od sedmé branky zůstal Balšán ušetřen.