Ú s t í n/L. - Rozdílem deseti gólů skončilo ve Lví Aréně utkání pátého kola první ligy juniorů. S nelichotivým výsledkem 1:11 odjíždí z ústeckého ledu mužstvo Kralup nad Vltavou. Domácí úřadovali především v poslední části, kdy nebohou obranu hostí zatížili šesti brankami. Z této střelecké úrody sklidil nejvíce bodů domácí Gottfried, který jednou skóroval a třikrát asistoval.
ne 2. 10. 2005
HC Kralupy nad Vltavou
11:1 2:0, 3:1, 6:0

Branky a nahrávky: 11. Kupec (Bašta, Janus), 13. Kočiš (Petrus), 26. Hříbal (Mach), 37. Petrus (Gottfried), 40. Kočiš (Gottfried), 41. Bašta (Svoboda, Kupec), 42. Svoboda (Gottfried), 43. Gottfried (Jindřich), 46. Jedlička (Bašta), 56. Mach (Jindřich), 57. Kloz (Jedlička) - 33. Nový (Brindzej). Rozhodčí: Krebs - Rozlílek, Mašek. Vyloučení: 7:8, navíc Gottfried (UNL) 5+OK HRUB, Mynařík (KNV) 5+OK HRUB. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 11:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch - Chromý, Hilmich, Kučera, Weidlich, Kříž, Jakl, Macaj, Musílek - Janus, Kupec, Bašta - Jedlička, Kloz, Svoboda - Gottfried, Kočiš, Petrus - Mach, Jindřich, Hříbal.

HC Kralupy nad Vltavou: Koblischka (43. Pohl) - Šour, Eliáš, Špelda, Mynařík, Litomyský, Kozela - Hinterholzinger, Zima, Kolc - Brindzej, Sýkora, Nový - Novák, Svoboda, Šarše.

Lvíčata začala utkání poměrně zostra. Ve 2. minutě přivítal gólmana Kralup Koblischku bekhendem Kloz, o čtyři minuty později mířil po nahrávce Chromého těsně vedle Kučera. Nápor domácích vyústil na začátku 11. minuty Baštovou akcí, na jejímž konci stál pohotový zakončovatel Kupec, jenž z první nasměroval puk za záda Koblischky - 1:0. Ústečtí v nastaveném tempu nepolevili a odměnou jim byl druhý gólový úspěch. V čase 12:19 uvolnil Petrus přesným pasem Kočiše, který měl dost času rozpohybovat brankáře hostí a zakončit své představení blafákem do forhendu - 2:0. Dvě nevyužité přesilovky Slovanu poté trochu otupily snahu Lvíčat, ale ještě před odchodem do kabin se Koblischkovi připomněli rychlou souhrou Kočiš s Janusem.

Vlažný úvod druhé části zažehnali jako první hosté. Ve 26. minutě protáhl ústeckého gólmana povedenou střelou Litomyský, po něm dorážel mimo Barochovy tyče Šarše. Hned z protiútoku se vydal neohroženě na zteč Koblischkovy svatyně Gottfried, jeho střelu však schoval hostující brankář pod betony. Z následného Machova vítězného vhazování vytěžil pohotově třetí branku Hříbal. V příštích minutách čelili domácí dvěma oslabením 4 proti 5, to ovšem nezabránilo Petrusově ráně do tyče, za hosty pak odpovídal sólem Novák. Do třetice se už hosté v přesilovce dočkali, to když po Brindzejově pasu od zadního hrazení propálil Barocha ve 33. minutě Nový - 3:1. Lvíčata poté vrhla všechny síly do útoku a před Koblischkou rozpoutala hotové peklo. Těžkými střelami poslali gólmanovi Kralup pozdrav postupně Chromý, Janus a Kučera. Pokus Gottfrieda ze 37. minuty vyrazil Koblischka jen mezi kruhy, kde číhal neobsazený Petrus, který bombou uklidil kotouč do šibenice - 4:1. Ústečtí setrvávali v tlaku až do konce třetiny a 6 sekund před druhou přestávkou se dočkali popáté. V početní výhodě putoval od Gottfrieda touš ke Kočišovi, jenž si vybruslil před Koblischku, kterému nedal švihem pod víko nejmenší šanci.

Ve střelecké hody Ústí se proměnila první pětiminutovka posledního dějství. Půl minuty po jeho zahájení pálil úspěšně z levého kruhu Bašta, jemuž zpoza branky nabíjel Janus - 6:1. 74 vteřin nato našel Gottfriedův pas úplně volného Svobodu, který si bekhendovou kličkou vychutnal Koblischku - 7:1. Ve 43. minutě se na modré ujmul kotouče z Jindřichovy hole Gottfried a úspěšným nájezdem přinutil Koblischku vystřídat - 8:1. Čerstvá akvizice hostů Pohl se ani nestačila zahřát a už musela lovit puk ze své sítě. Rozběhla se 46. minuta, když Jedlička převzal touš od Bašty, namířil si to křížem přes obranné pásmo Kralup a střelou do protipohybu Pohla zvýšil na 9:1. Po této studené sprše se hosté snažili vzpamatovat několika sporadickými akcemi, rozjetá Lvíčata měla však zápas plně pod kontrolou. V 55. minutě se po vzájemné šarvátce poroučeli do sprch Gottfried s hostujícím Mynaříkem. Tato potyčka vybudila k opětovné aktivitě Ústecké. Od zmíněné roztržky uplynulo jen několik vteřin, když s přispěním Jindřicha vyslyšel volání diváků po „desítce“ zápěstím Mach. Bezradnost defenzivy Kralup dokumentovala tři minuty před koncem střetnutí dvojice Jedlička - Kloz. Série ústeckých přihrávek poslala jmenované do přečíslení 2 na 1, které po Jedličkově nahrávce před prázdnou klec vyřešil gólově Kloz - 11:1.