Ú s t í n/L. - 13. kolo ligy juniorů přineslo ve Lví aréně takřka hitchcockovské drama. V úvodu druhé části zvyšoval kapitán domácích Bašta už na 4:0 a zdálo se, že si hosté z Mostu přijeli pro pořádný výprask. Ještě v 47. minutě vrátil Kloz domácím vedení o čtyři branky gólem na 5:1, jenže poté Slovan výrazně ubral plyn a Most strhl kanonádu. V rozpětí necelých tří minut rozvlnili hosté síť za Schwambergerovými zády hned čtyřikrát a v závěru zápasu mohla být Lvíčata ráda za remízu 5:5.
ne 30. 10. 2005, Lví aréna
MOSTEČTÍ LVI
5:5 3:0, 1:0, 1:5

Branky a nahrávky: 6. Gottfried (Bašta), 13. Janus (Kloz, Kříž), 17. Jedlička (Kučera), 21. Bašta (Kupec), 47. Kloz (Jedlička, Weidlich) - 45. Nedrda (Sunkovský, Kýhos), 49. Urban (Kýhos), 50. Sunkovský (Soukup, Linhart), 52. Křivan (Urban), 52. Nedrda. Rozhodčí: Hrubý - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 7:4, navíc Janus (UNL) 10 min NESP, Vojčák (MOS) 10 min NESP. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Schwamberger (52. Baroch) - Hilmich, Chromý, Musílek, Kučera, Jakl, Kříž, Weidlich, Macaj, Fryč - Gottfried, Kupec, Bašta - Jedlička, Kloz, Svoboda - Janus, Jindřich, Petrus - Hříbal, Kočiš.

MOSTEČTÍ LVI: Jurczak (20. Melichar) - Drenčko, Zenk, Linhart, Sunkovský, Brožovský, Kunrt, Jíša - Urban, Vojčák, Křivan - Šafařík, Kýhos, Nedrda - Ranuša, Lhotka, Soukup - Svitavský, Hlaváček, Mašek.

Už úvodní vteřiny utkání naznačily, že diváci se při pohledu na led rozhodně nudit nebudou. Hráči obou celků vlétli do zápasu odvážně a první gól přišel poměrně záhy. Ve vlastní přesilovce nejprve nechali domácí svého brankáře na holičkách při úniku Urbana, ten však tváří v tvář Schwambergerovi neuspěl. Vzápětí zavezl puk do útočné třetiny ústecký kapitán Bašta, po jehož křižném pasu poslal puk z první pod víko efektně Gottfried - v 6. minutě tak vedli domácí 1:0. Radost Lvíčat nestačila utichnout a Kloz mohl bekhendem zvýšit na dvoubrankový rozdíl, ovšem strážce mostecké svatyně Jurczak odolal. I přes inkasovaný gól nepostrádali hosté ofenzivní choutky, v 10. minutě nabídl Vojčák od zadního hrazení vyrovnání Urbanovi, kterému překazil radost dobře postavený Schwamberger. 13. minuta byla šťastnou znovu pro domácí. Kloz se vřítil do obranného pásma Mostu, citem za sebou vytušil volného Januse a ten se švihem nemýlil - 2:0. O čtyři minuty později pykal Most za vyloučení Drenčka - nahození Kučery od modré usměrnil pohotovou tečí ideálně Jedlička - 3:0. Tříbrankové manko hosty nijak nesrazilo a v závěru první části bylo Schwambergerovi několikrát úzko.

Jako ve zlém snu se museli cítit Mostečtí po 25 sekundách prostředního dějství, to když z Kupcovy přihrávky zpoza branky pálil neomylně Bašta - 4:0. Několik vteřin nato se mohl stát z nahravače střelec, ale Kupcovi zabránil v úspěšném brejku dojíždějící obránce. Na ledě se v příštích okamžicích trochu přiostřilo a byli to především domácí, kteří řešili osobní souboje za rámcem pravidel. Celých osm minut se po čtyřech menších trestech musela Lvíčata bránit početní převaze hostí. Síly pak úbyvaly Slovanu nepoměrně rychleji než Mostu, což se výrazně podepsalo na druhé desetiminutovce druhé třetiny. Most se pomalu ale jistě chopil otěží utkání a před Schwambergerm začalo být dusno. Ve 34. minutě rozezvučel povedenou střelou břevno mostecký Šafařík, o několik okamžiků později zamířil tamtéž Křivan. Křivan si vzal slovo za další tři minuty, tentokrát podnikl útok na svatyni domácích ve dvojici s Urbanem, který z výhodné pozice přestřelil. Hosty zabrzdilo až vyloučení Ranuši, jinak by nejspíš setrvali v tlaku až do druhé sirény.

Poslední třetinu otevřeli Ústečtí pohlednou souhrou Kloze, Svobody a zakončujícího Jedličky. Ve 45. minutě zvedli poprvé varovný prst i Mostečtí. Akci Sunkovského s Kýhosem zužitkoval z levého kruhu pod padajícím Schwambergerem důrazný Nedrda a bylo to 4:1. Poměrně rychlou odpověď si na 47. minutu přichystali Jedlička s Klozem, jejichž kombinaci po dvojité výměně kotouče korunoval do prázdné branky druhý jmenovaný - 5:1. Poté se v rozmezí 30 sekund dvakrát otevřela vrátka na domácí polovině trestné lavice a hosté dvojnásobnou přesilovkou nepohrdli. Nejdříve jako přes kopírák podepsaný gólovým duem Jedlička - Kloz snížili na 5:2 Urban s Kýhosem, v čase 49:14 pak na rozdíl dvou branek upravoval po vítězném buly bombou od modré Sunkovský. Na ledě bylo v těchto chvílích pouze jedno mužstvo a to dál trestalo nepochopitelnou pasivitu domácích. V 52. minutě pustil Kloz svým zaváháním do přečíslení 2 na 1 Urbana s Křivanem, jenž zápěstím vymetl šibenici nad přemisťujícím se brankářem Lvíčat - 5:4. Tento ofenzivní uragán ze strany Mostu udeřil díky rozložené obraně Slovanu ještě jednou - Nedrda zabojoval v útočném pásmu a dravým průnikem smazal čtyřgólový náskok domácích. Ústečtí tak za 176 sekund dokázali ztratit vyhraný zápas. Nabuzení hosté zůstali při chuti až do konce střetnutí a jen jejich nepřesná koncovka uchránila neškodná Lvíčata od porážky.