Ú s t í n/L. - Pouhý den si od domácího ledu oddychli junioři Ústeckého Slovanu, po této pauze nastoupili k utkání 19. kola 1. ligy proti Sokolovu. Lvíčata předvedla vynikající výkon, především si pak skvěle poradila s úvodem a závěrem zápasu. Po 151 sekundách hry se na světelné tabuli skvělo skóre 3:0 a podobně si třikrát vychutnali Ústečtí gólovou radost i v posledních 189 vteřinách střetnutí, které nakonec vyznělo pro domácí v poměru 8:1. Jako černá ruka řádilo trio Jedlička - Kloz - Svoboda, které si připsalo celkem 12 kanadských bodů. Absolutorium si zaslouží hlavně Jiří Svoboda, jenž zaznamenal dvě branky a dvě asistence.
ne 27. 11. 2005
HC Baník Sokolov
8:1 4:1, 0:0, 4:0

Branky a nahrávky: 2. Kloz (Svoboda, Jedlička), 2. Hříbal (Kočiš), 3. Fryč (Jedlička), 20. Svoboda (Kloz, Jedlička), 45. Jedlička (Svoboda), 57. Mach (Jindřich), 59. Chromý (Mach), 60. Svoboda (Jedlička, Kloz) - 12. Račanský (Děkan). Rozhodčí: Smitka - Bohatý, Tamajka. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Schwamberger - Hilmich, Chromý, Weidlich, Fryč, Jakl, Macaj, Musílek - Janus, Jindřich, Mach - Jedlička, Kloz, Svoboda - Gottfried, Kočiš, Hříbal.

HC Baník Sokolov: Balšán - Děkan, Hajný, Kliment, Hrysz, Mewčík, Berka, Chochola - Račanský, Pfister, Rozsypal - Ziegler, Magula, Vítek - Juriš, Van Waardenburg, Slovák.

Jako v tom nejsladším snu odehráli první minuty zápasu domácí. Jen 67 sekund trvalo Lvíčatům, než dopravila puk na místo určení. Expresní zásilku si vzali na starost Jedlička se Svobodou, jejichž ťukes poslal do gólové pozice Kloze - 1:0. Euforie na domácí střídačce ještě nedozněla a výlet po obranné třetině hostí vyšperkoval suverénně Hříbal - 2:0. Třetí zásah vyšel znovu z Jedličkovy dílny, když se jeho pas štastně odrazil k volnému Fryčovi, který si už věděl rady. Ústečtí pokračovali v hokejové krasojízdě i nadále, drobné klopýtnutí však přišlo poměrně záhy. Ve 12. minutě se po Děkanově vítězném vhazování dostal puk na hůl Račanského, jehož nahození zaregistroval Schwamberger díky zakrytému výhledu až ve své svatyni - 1:3. V příštích minutách začali sokolovští beci přistupovat k domácím forvardům těsněji, než by se Lvíčatům zamlouvalo a před Balšánem aby kousek volného ledu pohledal. I v takto ztísněném prostoru si domácí potřebnou skulinku přeci jen našli - ve 20. minutě rozebrali Kloz s Jedličkou obranu hostí na prvočinitele a smetanu slízl efektně Svoboda.

Po první přestávce se sice hosté snažili dát dohromady několik kloudných akcí, ale že jediným pánem na hřišti jsou hráči ve žlutomodrém, bylo evidentní. Ve 26. minutě se jako fantom zjevil před Balšánem Mach, ale jím adresovaný kotouč si to zamířil těsně vedle pravé tyčky. Režie ústecké ofenzivy ležela především na bedrech Klozova útoku, který při každém svém střídání zle zatápěl obranným šikům hostí. V 31. minutě mohl vytěžit z útočného potenciálu Klozova komanda prostřídavší Gottfried, tomu ale chvilku slávy překazilo nedůrazné zakončení. Už ve standartním složení předvedli o pár chvil později další lahůdku Klozovi chlapci, to když svůj part sehráli Kloz se Svobodou na Jedličku až do kuchyně, ovšem výtečnou akci přebil svou hbitou lapačkou Balšán. Třetinu uzavřel domácí Jakl, jenž se kolem zkoprnělé defenzivy Sokolova promazlil s pukem na holi až k Balšánovi, ale gólman hostí se činil i tentokrát.

Do vyjetých kolejí vrátili utkání v poslední části Kloz se Svobodou, ani nadvakrát však kotouč za Balšánova záda nedopravili. Svoboda složil reparát ve 45. minutě, kdy na stříbrném podnosu naservíroval kotouč Jedličkovi, který nemohl minout - 5:1. Pár sekund nato si vzali slovo i hosté, před Schwambergera nasměroval kotouč do ohně Hajný, Juriš ovšem jeho prosby nevyslyšel. Po této šanci Sokolova si prostor před Balšánem pronajali opětovně domácí a na ledě se začaly dít věci. V 52. minutě nejprve zastavil gólman hostí Janusův průnik levým betonem a za okamžik se připomněli Kloz s Jedličkou - první jmenovaný poslal jednoho z beka hostí stahovačkou na párek, kotouč poté pustil dojíždějícímu Jedličkovi, ale krásnou akci odmítla posvětit horní tyčka sokolovské klece. Do třetice se už za brankářem hostí červené světlo konečně rozsvítilo, konkrétně v 57. minutě dal svému blafáku do bekhendu tu pravou příchuť Mach - 6:1. Mach měl prsty i v dalším úspěchu Lvíčat, neboť na jeho pas od zadního mantinelu si najel Chromý a síť Balšánovy branky se zavlnila posedmé. Poslední úspěch Lvíčat vzešel z osvědčené spolupráce Kloz - Jedlička a zakončovateli Svobodovi stačilo jen nastavit hůl - 8:1.