pá 16. 12. 2005
PZ Kladno
3:3 0:1, 2:0, 1:2

Branky a nahrávky: 22. Bašta (Janus), 34. Weidlich (Svoboda), 41. Gottfried (Bašta) - 14. Kulát (Suchý, Dlouhý), 48. Vágner (Kregl), 55. Lipták. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 5:5, navíc Kříž (UNL) 10 min NESP, Eitler (KLA) 10 min NESP. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Schwamberger - Jakl, Kříž, Weidlich, Chromý, Musílek, Kučera - Janus, Gottfried, Bašta - Jedlička, Kloz, Svoboda - Kočiš, Jindřich, Mach - Matouš.

PZ Kladno: Burgr - Kopejtko, Lipták, Fiala, Štěpán, Lukeš, Švantner - Suchý, Kulát, Kohout - Eitler, Karas, Hoffmann - Vágner, Kregl, Dlouhý - Gebhart, Jaroš, Vít.

Oba celky zahájili v kvapíkovém tempu, žádný z brankářů si na nedostatek práce stěžovat nemohl. Jako první vyslali varovný signál hosté, to když pálil z levého kruhu těsně nad Jaroš. Domácí kontrovali v 10. minutě kombinací Kloze s Jedličkou, ten ovšem z vyložené pozice trefil jen lapačku kladenského gólmana. Po následné nevyužité příležitosti ústeckého Gottfrieda se hosté mohli ve 14. minutě těšit z vedení, po ose Dlouhý-Suchý putoval puk ke Kulátovi, který z voleje pálil přesně - 0:1. Do konce třetiny měla Lvíčata dost šancí na srovnání kroku, tu největší spálil v 18. minutě Svoboda, jehož dravé sólo skončilo na tyčce Burgrovy svatyně.

Na startu druhé části byla gólová radost dopřána i domácím, zblokovanou bombu Januse vrátil do sítě důrazný Bašta - 1:1. Projev obou soupeřů kopíroval obraz hry z první třetiny, odvážný útočný hokej měl tedy dostatek živné půdy. Ve 26. minutě mohl převážit vedení na stranu domácích Mach, kdyby osamocený před Burgrem vyslyšel gólovou pobídku Matouše. Na tu správnou notu už zahráli ve 34. minutě Svoboda s Weidlichem, který švihem v přesilovce rozsvítil červené světlo za Burgrem podruhé. Dvoubrankový náskok mohl aktivnějším Lvíčatům zařídit ve 37. minutě Kučera, jeho příklep ale směřoval o milimetry nad horní tyčku. V závěru prostředního dějství se dostalo i na hosty, Schwambergerovi se snažil zavařit bekhendem z bezprostřední blízkosti Suchý.

Po 25 sekundách poslední třetiny odskočili domácí již na dva góly, Baštův nevýrazný pokus nabral požadovaný směr po teči Gottfrieda - 3:1. I po této brance pokračovali Ústečtí v útočných výpadech, ve finální fázi ovšem chyběla Lvíčatům lehkost a myšlenka. Taktovku utkání tak pomalu přebírali hosté, kteří se ve 48. minutě dočkali snížení na 3:2. Zpoza branky vybruslil Vágner, jenž i za srdnatého ataku dvojice domácích beků procpal kotouč kolem levé tyče Schwambergerovy klece. To byla samozřejmě voda na mlýn Kladna, které připravovalo domácímu brankáři jeden nepříjemný okamžik za druhým. Domácí tým se pokusili osvobodit z obležení Jedlička se Svobodou, ale druhý jmenovaný se svým blafákem do bekhendu nepochodil. Zaslouženou remízu zařídil v 55. minutě kuriózním způsobem Lipták. Kladenský obránce nazdařbůh vyslal střelu směrem k ústecké kleci, kde k překvapení domácích i hostů po nešťastné teči jednoho z ústeckých beků opravdu skončila - 3:3. Atraktivnímu zápasu se tedy dostalo spravedlivého rozuzlení.