ne 8. 1. 2006
Piráti Chomutov
0:4 0:0, 0:3, 0:1

Branky a nahrávky: 28. Janus (Gottfried), 31. Gottfried (Janus), 39. Kloz (Jindřich), 44. Janus (Hříbal, Gottfried). Rozhodčí: Dundr - Mašek, Šerý. Vyloučení: 2:5, navíc Jedlička a Matouš (oba UNL) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90.

Piráti Chomutov: L. Kaplan - Iterský, D. Kaplan, Vörös, Šmec, Palubjak, Fiala - Hauner, Šedivý, Gellner - Bureš, Mezera, Dudek - Šulta, Voborník, Průcha - Španěl, Žatecký

Ústecký Slovan s.r.o.: Švamberger - Chromý, Hilmich, Fryč, Musílek, Jakl, Kučera, Weidlich - Hříbal, Gottfried, Janus - Svoboda, Kloz, Jedlička - Petrus, Jindřich, Kočiš - Matouš

Zápasu od začátku nechybělo strhující tempo. První šanci na otevření skóre měl domácí Průcha, když nikým nebráněn nebezpečně střílel z mezikruží. I domácí gólman Kaplan musel řešit několik ošemetných situací. Nejvíce starostí měl v 6. minutě po špatné rozehrávce svých spoluhráčů a následném pokusu Svobody. Poradil si i s dorážkou Kočiše z hranice brankoviště. Pak byla k vidění pravá hokejová bitva. Oba celky hrály se stoprocentním nasazením, agresivně, avšak ne nějak zákeřně. Ve 13. minutě si znovu vylámal na Kaplanovi zuby Kočiš, z rychlého protiútoku se zase netrefil Hauner. Ihned poté jeli ústečtí do přečíslení, ale domácí gólman vytáhl proti střele Hříbala i následným dorážkám fantastický zákrok. V 18. minutě měl blízko k úvodnímu gólu chomutovský Mezera, jeho bekhendovou kličku ale pravým betonem zastavil ústecký strážce svatyně Švamberger. A tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Úvod druhé části byl zcela v režii Ústí. Nejprve se do další příležitosti prodral agilní Kočiš, ale trefil pouze tyč. Ve 24. minutě se domácí obránce dopustil hrubé chyby při rozehrávce, kterou ale Petrus ke své smůle nepotrestal. Až o dvě minuty později se Lvi trefili, kdy samostatný nájezd s trochou štěstí proměnil Janus - 0:1. Ústečtí svou převahu ještě stupňovali. Když se zápas lámal do své druhé poloviny, řítil se sám na bránu Matouš, jenže přestřelil. Pak se do té doby výborně chytající brankář Kaplan dopustil obrovské chyby v rozehrávce a prakticky daroval soupeři druhou branku. Janus ho u mantinelu obral o puk, přihrál Gottfriedovi, jenž stál před opuštěnou klecí - 0:2. Chomutovským se nedařilo ani v přesilové hře, při které téměř nevystřelili na bránu. Ve 37. minutě se rozjížděl do samostatného úniku Mezera, byl zezadu zahákován jedním z obránců, avšak trestného střílení se dožadoval marně. Místo toho hráli domácí další početní výhodu, ovšem opět bez potřebného efektu. Naopak minutu před koncem druhé třetiny předvedl nádhernou individuální práci Kloz. Stahovačkou prošel mezi dvěma obránci a bekhendem poslal puk nad bezmocného gólmana - 0:3.

V posledních dvaceti minutách už hráči z krajského města jasně dominovali. Po několika tutovkách, které zhatil domácí gólman, přidal tvrdou ranou z pravé strany prosadil Janus - 0:4. V závěru utkání se hrálo už pouze na jednu bránu. Do nájezdů se postupně dostali Matouš, Janus a Svoboda, ale Lukáš Kaplan už žádný kotouč za svá záda nepustil. Jen jemu mohou chomutovští děkovat, že neodešli z ledu s mnohem vyšší porážkou.