ne 5. 2. 2006
MOSTEČTÍ LVI
4:1 1:0, 0:0, 3:1

Branky a nahrávky: 12. Bauer, 41 Heršálek (Kloz, Weidlich), 49. Janus (Bauer), 52. Fiala (Cafourek, Janus) - 47. Šulc (Brožovský). Rozhodčí: Plachý - Kebrle, Henčica. Vyloučení: 12:12, navíc Babůněk (MOS) TH NESP. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Schwamberger - Weidlich, Heršálek, Fiala, Cafourek, Jakl, Musílek, Hilmich, Chromý - Jedlička, Kloz, Hajšman - Janus, Kupec, Gottfried - Lopuski, Bašta, Mach - Matouš, Bauer, Hříbal.

MOSTEČTÍ LVI: Melichar - Babůněk, Zenk, Kunrt, Brožovský, Leština, Jíša - Kýhos, Vojčák, Kašťák - Šulc, Křivan, Soukup - Šafařík, Lhotka, Beránek - Ranuša, Svitavský, Hlaváček.

Utkání začalo z obou stran poměrně svižně, žádný z týmů si s pečlivou obranou příliš hlavu nelámal. Po několika náznacích šancí se do toho jako první obuli domácí, v 10. minutě se proklestil před svatyni hostí Bauer a po jeho střele zacinkala branková konstrukce. Most kontroval vzápětí, Křivan se podél levého hrazení prodral až k Schwambergerovi, avšak mířil nad. V 12. minutě se už skóre měnilo, v přesilovce napřáhl od modré novic Lvíčat Bauer, jenž ukázkově vymetl šibenici - 1:0. Hosté se sice k několika sporadickým příležitostem dostali, podstatně nebezpečněji bylo ovšem před jejich vlastní klecí. Ve 14. minutě se na levém kruhu uvolnil Matouš, posunul na střed Hříbalovi, který po elegantní otočce trefil jen Melicharovu výstroj. Takřka totožnou akci pak v závěru úvodní třetiny předvedli Gottfried s Janusem.

Prostřední dějství otevřel domácí Bauer, jehož bomba řádně otřásla Melicharovou maskou. Po této šanci se hráči obou celků začali výrazně potýkat s píšťalkou hlavního sudího, nabídnuté přesilovky však hráli především do karet Lvíčatům. V 25. minutě naservíroval Heršálek před prázdnou branku Gottfriedovi, kterého dělily od puku pouhé centimetry. V polovině utkání se znovu v přesilovce připomněl uzdravený Lopuski, jeho teč ovšem oku lahodící akci Bašty, Musílka a Jakla tu pravou chuť nedodala. Hosté nechali v oslabeních většinu svých sil, což s přicházející druhou sirénou nejprve kvitoval Bauer, po jehož akci zaznělo břevno, poté si hostující obranu rozebrali Janus s Machem a ve 40. minutě naložili s defenzivou Mostu jako s žáčky Matouš s Hajšmanem. Stav po druhé třetině však zůstával stále 1:0.

Na poslední část přišel domácí hráče povzbudit ústecký kotel, který Lvíčata hlasitě doprovázel až po zbytek střetnutí. Už ve 41. minutě doputoval kotouč po ose Weidlich-Kloz k neobsazenému Heršálkovi a ten z první využil druhou početní převahu svého mužstva - 2:0. Hosté se pokusili odpovědět hned za další minutu, nepovedenou střelu Kunrta ovšem Šafařík za brankovou čáru nedotlačil. Ve 46. minutě se po dalším vzepětí hostí mohl do listiny střelců nedobrovolně zapsat ústecký Hajšman, jenž si Kýhosův pas málem srazil do vlastní branky. V pokračující početní převaze se Mostečtí konečně dočkali, ve 47. minutě nadvakrát dopravil do branky Brožovského pumelici Šulc. Lvíčata reagovala tím nejlepším možným způsobem, o minutu později pálil ostrými po Bauerově přiťuknutí Janus - 3:1. Na kolena pak dostal hosty v třetí využité přesilovce další nováček ústeckého celku Fiala, který Cafourkův pas zpoza branky nasměroval neomylně pod víko - 4:1. V pohodě dohrávající Lvíčata mohl ještě v 59. minutě vyvést z míry Šafařík, z ostrého úhlu ovšem nezamířil přesně.