Ú s t í n/L. - Ani ve třetím kole extraligy nedokázali ústečtí dorostenci urvat body a všechny tři si z jejich ledu odvezli hosté z Litvínova. I když svěřenci trenéra Kolka nezačali vůbec špatně, když po první třetině vedli 1:0, nedokázali skvelě rozehranou partii dovést do zdárného konce. V polovině ale Litvínovští vyrovnali a sprcha pro domácí přišla v 53. minutě, kdy se červené světlo za Dědkovými zády rozsvítilo dvakrát během 35 sekund. V posledních sedmi minutách padly ještě tři branky a skóre se zastavilo na hodnotách 2:5.
po 12. 9. 2005
HC Verva Litvínov
2:5 1:0, 0:1, 1:4

Branky: 20. Patrik (Husák), 59. Šrámek (Chládek) - 31. Kafan (Rais, Kůs), 53. Rais (Kafan, Kůs), 53. Maxa (Panuška), 57. Bojer, 59. Přeučil (Bojer, Maxa). Rozhodčí: Grech - Kebrle, Hynčica. Vyloučení: 11:9, navíc Řídel (UNL) 10 min NESP. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 31:32 (11:7, 12:9, 8:16). Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Husák, Tyle, Sak, Šimon, Prokš,Šulc, Brož - Kočí, Žák, Hanzl - Tůma, Šrámek, Jirkovský - Hemiš, Jarkovský, Rubeš - Řídel, Patrik, Místecký - Chládek.

HC Verva Litvínov: Goldhammer - Panuška, Říha, Müller, Bartoníček, Čejka, Gula - Maxa, Rais, Kafan - Bojer, Procházka, Přeučil - Kůs, Češka, Mikeš.

Od první minuty byli hosté aktivnějším týmem a hned po úvodním buly to dal najevo Přeučil, který se snažil o průnik zprava zakončený šibalskou střelou. V 9. minutě pálil zase tvrdě do betonů Kafan a Ústečtí marně čekali na svou první zteč. Vše se změnilo ve 12. minutě, když se zčistajasna zjevil před brankou Goldhamera samotný Šrámek. Ten však neproměnil a naopak se nechal vyloučit za hru vysokou holí, když mu hokejová zbraň vylétla po zakončení až k obličeji protihráče. A od té chvíle se hra vrátila ke svému standardu, hosté udávali tempo hry. Přesilovka hráčům v černých dresech nevyšla, ale nedlouho po ní opět vyzkoušel Dědkovu pozornost obránce Gula. Pokud by se vedla v hokeji statistika držení kotouče, pak by měli na svých hokejkách hosté v první třetině snad 90%, ale i tak ji prohráli jednobrankovým rozdílem. I oni byli totiž posláni do čtyř a Ústečtí toho využili, když od modré střílel Husák a před brankovištěm projevil důraz Patrik - 1:0.

Začátek druhé části se odvíjel podle očekávání. Převaha zůstala na čepelích Litvínova a prokázala to už první akce Bojera s Kůsem, kteří spolu s později dorážejícím Maxou motali hlavu celé pětce domácích. Ve 25. minutě to byla zase dvojice Přeučil, Maxa, která ujížděla na jediného obránce, ale slibnou situaci hasil Dědek reflexivním zákrokem. Do poloviny utkání se hostům nepodařila proměnit žádná vyložená příležitost a jak už to tak bývá, v gól poté přetavili nenápadnou akci. Za bránou stojící Rais přihrál Kafanovi a jeho střela se těsně propasírovala mezi horní tyčí a Dědkovým ramenem – 1:1. Další pohledný moment připravili Litvínovští asi stovce diváků ve 38. minutě, když v přesilovce vybídl Maxu ke skórování křižnou přihrávkou skrz pásmo Bojer. Dědek se ovšem pět stihl přesunout. Závěr třetiny patřil už domácím, kterým byla nabídnuta výhoda dvou mužův poli, o kterou ale záhy přišly vlastním útočným faulem a ani přesilovka 4 na 3 jim ovoce nepřinesla.

Jako přes kopírák začala i poslední třetina. Salvu střel vyslali na Dědka postupně Bartoníček, dorážející Přeučil a vzápětí nad branku mířící Bojer. Agilní Bartoníček mohl strhnout vedení na stranu svého týmu i ve 48. minutě, když elegantně objel branku a poté jeho střela zazvonila o břevno. V 53. minutě se to ale povedlo jeho spoluhráčům Kafanovi a Raisovi, když oba pronikli nenápadně do pásma a Kafan poté v pádu dokázal puk nadvakrát propasírovat přes Dědkovy betony – 1:2. Obraz utkání připomínal čtyři dny staré utkání s Českými Budějovicemi, se kterými také domácí dlouho drželi krok a nakonec prohráli o dva góly. Tato vzpomínka se patrně vkradla do myslí hráčů a trvalo pouhých 35 sekund, než znovu inkasovali. Tentokráte chyboval jinak skvělý Dědek, když pustil Maxovu střelu z velkého úhlu – 1:3. V 57. minutě pak zdecimovaná Lvíčata nechali projít Maxu s Bojerem znovu, kteří nejdříve sice sami na brankáře nevyzráli, ale o pár sekund později Bojer své zaváhání napravil – 1:4. Hosté se už tolik nekoncentrovali na obranu a toho využil Chládek, jenž geniálním pasem poslal do sóla Šrámka, který vymetl protilehlý horní roh brány – 2:4. Ani to ale nedalo žlutomodrým impuls a jejich laxnost dovolila hostům další zásah. S obranou si jen pohráli opět Maxa s Bojerem, kteří tak vytvořili prostor pro zakončujícího Přeučila, jenž uzavřel účet derby – 2:5.