Ústečtí Lvi už od 4. minuty Chládkovou brankou vedli, ale domácí už za šest minut dokázali zápas otočit. Jednobrankovou ztrátu držel nováček soutěže z Ústí až do 46. minuty. Pak se však dvakrát trefil energetik Topinka a bylo po zápase.
čt 15. 9. 2005, Zimní stadion Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary
HC Slovan Ústí nad Labem
5:1 2:1, 0:0, 3:0

Branky a nahrávky: 6. Rohan Tomáš (Novák), 10. Mareček (Mistoler, Majer), 46. Topinka (Tollinger), 49. Topinka, 59. Hudák (Chaljavin, Rohan Martin) - 4. Chládek (Šrámek, Husák). Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 80. střely na branku: 20:32 . Průběh utkání: 0:1, 5:1.

HC Energie Karlovy Vary: Benda - Tomeček, Tollinger, Rohan Martin, Novák, Ryžuk, Přindiš, Zrza, Jemevjanov - Topinka, Polák, Kellner, Záhora, Rohan Tomáš, Klcso, Mareček, Majer, Mistoler, Chocholáč, Hudák, Truhlář, Chaljavin.

HC Slovan Ústí nad Labem: Voráček - Husák, Sak, Šimon, Prokš, Šulc, Brož, Víla - Kočí, Forman, Žák, Tůma, Šrámek, Jirkovský, Hemiš, Jarkovský, Rubeš, Řídel, Karel, Místecký, Chládek.

Komentář

Úvod dnešního utkání se nesl ve znamení snahy domácích o vstřelení brzkého uklidňujícího gólu. Byl to však karlovarský Benda, který jako první lovil puk ze své branky. Střelu Martina Šrámka pohodlně dorazil Ondřej Chládek. Ústí se i díky následné přesilovce usídlilo v útočném pásmu. Energie však nepřipustila větší ohrožení své svatyně. V šesté minutě navíc ujel, po chybě hostujících obránců, Tomáš Rohan. Brankář Slovanu proti němu vybruslil, ale domácí útočník dokonale provedeným blafákem vyrovnal. V desáté minutě už to bylo 2:1. Střelu karlovarského Tomáše Mistolera dorazil osamocený Jakub Mareček. Až do konce první části se hrál hokej převážně na polovině Ústí, ale domácí ze své převahy, krom několika přesilovek, nic nevytěžili.

I po změně stran hráli především energetici, a to na půlce svého soupeře. Kdo by čekal zvýšenou snahu hostujících hráčů, musel být zklamán. Ale do vyložených šancí se přeci jen svěřenci trenéra Mlejnka nedostávali. Obránci Slovanu měli plné ruce práce s útočníky Energie, kteří se důrazně tlačili před Voráčkovu branku. Ten mnohdy nic neviděl, ale střely domácích beků létaly mimo. V druhé třetině přibyla též vyloučení, ale ani v přesilovkách gólmani nekapitulovali.

Na začátku závěrečné části se stupňoval tlak Karlovarských. Hráči Ústí se snažili vykrývat prostor před svým brankovištěm, což se jim díky agresivní hře domácích příliš nedařilo. Mnohdy si hosté museli vypomoci i faulem, což se jim ve 46. minutě nevyplatilo. Chytrou příhru Michala Tollingera protlačil do branky, v pozici ležícího střelce, Jan Topinka. Za další tři minuty se Jan Topinka prosadil opět, tentokrát při hře v oslabení. Po další chybě ústeckých zadáků najížděl sám na Voráčka a nezaváhal. Zbytek zápasu se již dohrával spíše z povinnosti. O výsledku bylo rozhodnuto, a tak nasadili trenéři Energie do hry i čtvrtou formaci, která se těsně po skončení přesilové hry dokázala prosadit. Po nahrávkách Martina Rohana a Valerije Chaljavina poslal minutu před závěrečnou sirénou touš do sítě Miroslav Hudák. Karlovy Vary tak zaslouženě zvítězily 5:1 a po pondělním debaklu na Kladně si připsaly další dva body do extraligové tabulky. Pro nováčka z Ústí byl dnešní zápas především cennou zkušeností pro příští utkání.

Ohlasy trenérů

Karel Mlejnek (trenér K.Varů): Zápas byl díky naší slabé produktivitě dluhou dobu vyrovnaný, alespoň co se skóre týče. Ústí pouze bránilo a nám se teprve ve třetí třetině podařilo výsledek potvrdit.

Vladimír Kolek (trenér Ústí n. Labem): Rozhodly naše školácké chyby, kolektivní i individuální. V loňském roce žádný z našich hráčů extraligu nehrál. Jako nováček soutěže sbíráme spíše zkušenosti.

Sdílet článek na sociálních sítích

Dorost

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže