Ústí n./L. - Ústečtí dorostenci nezvládli ani 5. kolo extraligy a svým výkonem darovali výhru 1:4 hostujícímu Liberci. Utkání, které kromě spousty osobních soubojů a nepřesností žádnou hokejovou krásu nenabídlo, měli od úvodního hvizdu plně pod kontrolou Liberečtí. Hosté překypovali agresivitou, důrazným forčekingem nedarovali Lvíčatům ani píď ledu a odměnou jim byly dvě branky během úvodní části. V prostřední části zvýšil Liberec na rozdíl čtyř gólů, a poslední třetina se tak dohrávala jen z povinnosti. Čestný úspěch domácích z hole Formana jedenáct minut před koncem střetnutí ohledně dělby bodů nic neřešil.
so 17. 9. 2005, Lví aréna
Bílí Tygři Liberec
1:4 0:2, 0:2, 1:0

Branky a nahrávky: 49. Sak - 5. Lemfeld, 10. Krastenics (Fiedler), 34. Lemfeld (Falta), 38. Falta (Lemfeld). Rozhodčí: Plachý - Doskočil, Ruchař. Vyloučení: 11:8, navíc Sak (UNL) 10 min VRAŽ. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 17:33 (4:11, 6:13, 7:9). Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Sak, Šimon, Husák, Šulc, Brož, Tyle, Víla, Prokš - Šrámek, Chládek, Jirkovský - Karel, Hemiš, Rubeš - Místecký, Řídel, Kočí - Forman, Tůma, Jarkovský.

Bílí Tygři Liberec: Blažíček - Hataš, Chaloupka, Niko, Seidl, Černý, Posmyk, Kysilka, Přibyl - Liška, Krastenics, Drnec - Fiedler, Mizerík, Kopic - Falta, Vařecha, Stehno - Klíma, Lemfeld.

Jako první se do statistik zápasu zapsal domácí Jirkovský, jenž si šel za faul loktem sednout na dvě minuty k časoměřičům. Úvod utkání přinesl lačnému oku diváka jen bruslařkou převahu hostí bez výraznější šance. Ta přišla s časem 4:58 a hned měla gólovou příchuť. Ze zmatku před strážcem domácí svatyně Dědkem vyšel nejlépe liberecký Lemfeld, který bezmocného brankáře lehce přehodil - 1:0. Liberec nadále nepouštěl kotouč ze své moci a několikrát donutil Dědka zasahovat. V 9. minutě oklamal tělem domácí obránce v rohu kluziště Falta, po jehož přihrávce zabránila Lemfeldovi v dalším střeleckém úspěchu horní tyčka. Časomíra ukazovala 9:47 a hosté vedli už 2:0. Během přesilovky 5 na 4 tečoval před Dědkem nahození Tygrů Fiedler a Krastenics měl příliš mnoho času zavěsit do šibenice. Hráči v modrém mohli ve třinácté minutě zvýšit na rozdíl tří branek, kdyby se po vysmeknutí ústeckým zadákům prosadil proti Dědkovi Mizerík. Lvíčata v těchto fázích zápasu nebyla schopna kloudné akce, Liberec jasně dominoval až do první přestávky.

Po úvodní pauze se obraz hry příliš nezměnil. Liberečtí pokračovali v herní převaze, chybělo však gólové vyjádření. V 28. minutě vystrčili poprvé růžky domácí. Místecký si vyměnil v útočném pásmu puk s Kočím, který připravil první práci gólmanu hostí Blažíčkovi. O dvě minuty později bylo nebezpečno zase na druhé straně kluziště. Hataš s Přibylem si pohráli s obranou Slovanu, od inkasování ji však zachránila spojnice Dědkovy branky. Uběhly další tři minuty, když výhody jednoho muže v poli využil opět Liberec. Falta přenechal touš na brankové čáře Lemfeldovi, ten si vybruslil před Dědka, jemuž se po střele autora úvodní branky utkání zbývalo jen smutně ohlédnout za svá záda - 0:3. Tři minuty před koncem druhé části si oba hostující forvardi role vyměnili, tentokrát poslal švihem puk do pravého horního růžku Falta - 0:4. Ani po tomto gólu nepustil Liberec Lvíčata ke slovu, od soustavnějšího tlaku ze strany Libereckých uchránila Ústí druhá siréna.

Až v poslední dvacetiminutovce si dorost Lvů vzpomenul, jak se hraje hokej. Na začátku 42. minuty prověřil Blažíčka po výjezdu zpoza branky bekhendem Karel, minutu poté to zkoušel zápěstím Místecký. Zlepšený výkon Slovanu narušilo brilantní sólo libereckého Mizeríka, ale jeho chvilku slávy pokazil skvělým způsobem Dědek. 49. minuta přinesla kýžený gólový úspěch také domácím. Pár sekund po zmíněné Mizeríkově akci ujel obraně Liberce Forman, ač tísněný jedním z obránců hostí, jeho pokus si cestu do Blažíčkovy sítě bezpečně našel - 1:4. Závěrečná desetiminutovka očekávaný nápor Lvíčat nepřinesla, na hrací ploše se hra soustředila do osobních soubojů a dveře od trestné lavice se netrhly. Zápas tak symbolicky ukončil osobní desetiminutový trest pro domácího Saka za vražení na hrazení.