České Budějovice, Ú s t í n/L. - Ani na desátý pokus nedokázali dorostenci Slovanu Ústí bodovat, i když v zápase na jihu Čech s místními Českými Budějovicemi byli k bodům výsledkově nejblíže. Z 0:2 dokázali brankami Šrámka a Místeckého během minuty srovnat. Rozdílový gól trefil v poslední miutě druhé části budějovický Ferebauer. Domácí si v závěru vítězství s přehledem pohlídali.
po 3. 10. 2005, Budvar Aréna
ČEZ Motor České Budějovice
3:2 2:0, 1:2, 0:0

Branky a nahrávky: 13. Hájek (Ťoupal), 18. Červený (Klement), 40. Ferebauer (Havran, Červený) - 36. Šrámek, 37. Místecký (Rubeš). Rozhodčí: Němec - Jindra, Jílek. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 82.

ČEZ Motor České Budějovice: Vojtíšek - Kokeš, Havran, Heindl, Vráblík, Klement, Budina, Kovácsik - Červený, Ferebauer, Sekera - Hájek, Feferle, Ťoupal - Janeček, Soudek, Rezek - Ježek, Hudler, Horák - Vondruška.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Husák, Šulc, Tyle, Šimon, Prokš, Víla - Šrámek, Hemiš, Rubeš - Forman, Jirkovský, Karel - Žák, Jarkovský, Místecký - Kočí, Tůma, Řídel - Poláček, Oulický.

Po sobotním zápase s prvním Kladnem, přivítali dorostenci HC České Budějovice v Budvar aréně soka z opačného pólu tabulky a očekával se i jiný výsledek. Domácí nakonec potvrdili roli favorita, ale cesta k úspěchu nebyla vůbec jednoduchá. V zápase jako první vystřelili na Vojtíška Ústečtí, jenže jejich úvodní a zároveň poslední vážnější pokus v první třetině brankář s přehledem lapil. Jihočeši svého soupeře kombinačně přehrávali a byli lepší i v osobních soubojích, proto se zanedlouho dostavily také šance. V 6. minutě ujel Soudek, ale svůj blafák do bekhendu nedokázal dotáhnout do konce. Stejný kousek se povedl i Horákovi o dvě minuty později a brankář Dědek stále odolával. Do následujících minut se vměstnaly další dvě nebezpečné střely, to pálil Ježek. Ve 13. minutě konečně udeřilo. Ťoupal posunul kotouč zpoza branky volnému Hájkovi a ten zacílil mezi gólmanovi betony. – 1:0 Netrvalo dlouho a domácí se radovali podruhé. Tentokrát využili početní výhodu. Od modré střílel Klement a vyražený puk doklepával do branky Červený. – 2:0 I když měli Českobudějovičtí velký tlak, branku už se jim vstřelit nepodařilo. Severočeši ustáli i dvojnásobné oslabení a do kabin šli s dvougólovou ztrátou.

Druhá část hry začala stejně, jako první skončila. Pokračovala přesilová hra i velký tlak týmu od soutoku Vltavy a Malše. Zároveň se odehrával nekonečný souboj mezi domácími střelci a hostujícím brankářem. Postupně na jeho výstroji ztroskotaly snahy Červeného, Hájka, Hudlera a když se neprosadil ani Ferebauer, začali se osmělovat hosté. Vojtíšek kryl střely Šrámka a Hemiše z 9. minuty. První pětka Českých Budějovic zamkla lvíčata do obraného pásma a postupně se snažili skórovat všichni tři útočníci, bez úspěchu. Staré pravidlo o nevyužívání šancí se potvrdilo v 36. minutě. Kdy vyražený puk doklepával do prázdné branky Šrámek. - 2:1 Vojtíšek se ještě nestačil ani rozkoukat a lovil puk ze své sítě podruhé. Rubeš přistrčil odražený touš Místeckému, jenž ho dostal za brankovou čáru. – 2:2 Inkasované góly zmrazili jihočeský celek a jen díky vlastní nedisciplinovanosti se Severočeši připravili o první body v sezóně. Nabídli soupeři přesilovku čtyři na tři a v ní se prosadil domácí kapitán Ferebauer, který tvrdou střelou nedal Dědkovi nejmenší šanci. – 3:2 Vstřelená branka přišla 27 sekund před druhou sirénou a stanovila tak přestávkové skóre.

Závěrečné dějství již žádnou změnu stavu nepřineslo. Hra měla stejný scénář, jako v prvních dvou třetinách. Domácí marně dobývali Dědkovu svatyni a hosté se nemohli dostal z vlastního obranného pásma. Za zmínku stojí tři střely Feferleho, pokus Sekery nebo průnik Ťoupala, jenž nedokázal přesněji zakončit. Mladící z Ústí nad Labem málem vyrovnali ve 14. minutě, kdy v oslabení na poslední chvíli vykopával puk směřující do prázdné brány betonem Vojtíšek. Fanouškům poté zatrnulo při střele Hemiše a vzpomínce na koncovky posledních zápasů českobudějovického celku, kdy nedokázali udržet hubený náskok. Tentokrát se jim to podařilo a nic na tom nezměnila ani závěrečná ústecká power-play

Karel Soudek: Jsme spokojeni s výsledkem, už méně s hrou. Měly jsme daleko více šancí i více ze hry, ale nedokázali jsme se prosadit v koncovce a z rozhodnutého utkání jsme zbytečně udělali drama.

Vladimír Kolek: S dnešním utkáním jsme celkem spokojeni vzhledem k tomu, že máme velice mladé mužstvo a že jsme sehráli v soutěži daleko horší zápasy. Domácí byli lepší kombinačně i bruslařsky, a svojí velkou převahu nedokázali využít. My jsme se po náhodných gólech zvedli a zlobili až do konce. Dobře dnes chytal Dědek.