Ú s t í n/L. - Deset kol trvalo trápení Ústeckých Lvíčat v dorostenecké extralize, po kterých se Slovan krčil na poslední příčce tabulky s nulovým bodovým ziskem a alarmujícím skóre 17:62. V jedenáctém kole ze sebe Ústečtí dokázali shodit přetěžkou deku a po heroickém výkonu si za remízu 3:3 s třetím celkem z Pardubic připsali premiérový bod.
čt 6. 10. 2005
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
3:3 0:1, 3:2, 0:0

Branky a nahrávky: 29. Rubeš (Hemiš), 33. Šrámek (Forman), 39. Jarkovský (Prokš) - 8. Kousal (Dobiáš, Voříšek), 27. Dobiáš (Kousal), 37. Dobiáš (Bendík, Blažek). Rozhodčí: Bartoš - Hynčica, Kebrle. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 27:38 (2:18, 18:11, 7:9). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Husák, Šimon, Prokš, Šulc, Víla - Kočí, Karel, Forman - Tůma, Šrámek, Jirkovský - Hemiš, Jarkovský, Rubeš - Řídel, Janíček, Místecký.

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Čaladi - Blažek, Voříšek, Drtina, Rozlivka, Poskočil, Šnejdr - Bendík, Březina, Nykl - Plch, Kousal, Dobiáš - Stoklasa, Radil, Kopa - Verner, Salava, Pilař

Větší zkušenost, herní pohoda a aktivita byla znatelná na hokejkách Perníkářů z Pardubic, z jejichž kádru se po nahrávce Radila k první střele odhodlal ve 3. minutě Dobiáš. V následující přesilovce se dokonce osamocen před Dědkem ocitl Pilař, ale gólově vyjádřil úvodní převahu hostí až Kousal, jenž ukončil další početní výhodu střelou zblízka pod beton už po deseti vteřinách – 0:1. Z domácího celku se prvním matným pokusem prezentoval Karel, avšak to bylo od domácích nadlouho vše. V 17. minutě obral hostující Plch soupeře chytře o touš, aby ho poté z elegantní otočky poslal vysoko nad. Stejné minely, tentokrát ve středním pásmu, se nedokázali Ústečtí vyvarovat i o minutu později, když darovali kotouč Kousalovi, jenž řešil následně vzniklé přečíslení 3 na 2 nepovedeným individuálním pokusem z uctivé vzdálenosti.

I přes očividnou laxnost, která provázela herní projev Pardubických, byli hosté i nadále lepším týmem a gólově to prokázali v 27. minutě, když při signalizovaném trestu Kousal od zadního mantinelu přihrál Dobiášovi . Ten protáhl kličku a i přesto, že proti jeho pokusu Dědek vyšvihl betony vysoko nad hlavu, puk propasíroval do sítě – 0:2. Na odpověď ale žlutomodří nenechali dlouho čekat a už za dvě minuty bylo sníženo. V prvním větším tlaku, který si vytvořili, se jako nejdůraznější před brankou osvědčil Rubeš - 1:2. Po překlenutí poloviny hrací doby dokonce domácí krok se soupeřem srovnali, když se v téměř totožné situaci, ale v přesilové hře, prosadil Šrámek a spustil lavinu nadšení – 2:2. Ve 37. minutě jim ale ujel Dobiáš a jeho střela se od branky odrazil zpět do hřiště. Hlavní rozhodčí po chvíli hru přerušil a po konzultaci s čárovým ukázal na středový kruh – 2:3. To ale vítr z plachet Slovanu nesebralo a Pardubičtí naopak polevili. Puku se zmocnil na modré Prokš a jeho bombu usměrnil těsně před Čaladim do branky Jarkovský - 3:3.

Domácí si uvědomovali blízkost prvního bodového zisku a do třetí třetiny vstoupili zodpovědně. Až moc chtěli ale v přesilové hře urvat vedoucí gól a obráncům ujel Salava, který naštěstí pro domácí forhendový blafák přetáhl. V 50. minutě dostali svěřenci trenérů Merty a Kolka další početní výhodu, ve které křižně hledal Karla Místecký. Prvně jmenovaný ale v rozhodující chvíli puk netrefil ideálně. Domácí byli v těchto chvílích již lepším týmem na hřišti, ale po střeleckých neúspěších začali opět více myslet na zadní řady, skrz které jim i tak po buly střílel z mezikruží Nykl. Závěr zápasu hráli domácí v křeči i proto, že je do čtyř poslal spoluhráč Jirkovský. Za jeho pobytu na trestné lavici střílel těsně mimo od modré Šnejdr, ale poté Ústečtí vyhodili. V další jedinečné šanci strhnout vedení na svou stranu byl sám před Dědkem Poskočil. Jirkovský mohl na hanbě jen hlasitě děkovat výbornému zákroku Dědka a vrátit se na led na posledních 28 sekund, které domácí odehráli daleko od své branky a vybojovali si tak první bod v extralize.

Jiří Merta (Ústí n. L.): Konečně si začali kluci věřit, konečně hráli to, co mají a konečně začínají mladší hráči plnit úkoly, které mají. Také nám pomohl brankář, který nás tedy drží pořád, ale protože je tu sám mezi devadesátkami, měl už později výkyvy. Dnes ale podal skvělý výkon v první třetině a tím nás nastartoval. My jsme tak navázali na výkon z Budějovic, kde jsme sice prohráli 2:3, ale od druhé třetiny jsme byli lepší. Myslím, že výkonnost hráčů i zkušenosti jdou, zaplať pánbůh, nahoru. My máme mladý, nezkušený tým a plno zápasů jsme prohráli nevyzrálostí, nikdo z hráčů nehrál extraligu a nemá zkušenosti. Na tom pracujeme a já si myslím, že kluci začnou konečně věřit v trénink a makat. Potřebuje to jen čas.