Ú s t í n/L. - Ani po třinácti kolech extraligy ještě dorostenci nepocítili chuť vítězství. Nepomohly ani změny v sestavě ani zúžení kádru na tři lajny. Dorost se trápí, i když je u hráčů samotných znát vzestupná tendence individuálních výkonů a pomalu přicházející sebevědomí. Nedostatek zkušenosti ale Lvíčatům v závěrech zápasů bere body, v posledních čtyřech utkáních dvakrát prohráli o gól, remizovali s Pardubicemi a ve čtvrtek prohráli s Karlovými Vary 0:2.
čt 13. 10. 2005
Ústecký Slovan s.r.o.
HC Energie Karlovy Vary
0:2 0:0, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 48. Kellner (Benda), 53. Záhora. Rozhodčí: Chlupsa - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 5:4, navíc Topinka (KVA) 10 min NESP. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 16:34. Průběh utkání: 0:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Husák, Šulc, Brož, Jirkovský, Šimon, Prokš - Karel, Hemiš, Rubeš - Šrámek, Forman, Kočí - Místecký, Řídel (Tůma), Jarkovský.

HC Energie Karlovy Vary: Benda - Novák, Tollinger, Přindiš, Ryžuk, Tomeček, Martin Rohan - Chocholáč, Hudák, Kellner - Mareček, Záhora, Mistoler - Truhlář, Polák, Rohan Tomáš - Topinka, Chaljavin.

Komentář

Už v 1. minutě trefil hostující Kellner vnější síť a naznačil, jak že se zápas bude vyvíjet. Ve 3. minutě Chocholáč našel z rohu před brankou samotného Chaljavina, ale Dědek kryl. O chvíli později mu pomohla i horní síťka, do které puk šťastně zapadl po vyražení střely Kellnera. V první šanci se ocitli domácí hrající na tři útočné formace ve 4. minutě, když vyhozený puk dojížděl Kočí. Sprint vyhrál ale brankář Benda. V 7. minutě na druhé straně střílel Mistoler a po něm ještě nebezpečněji dorážel Přindiš. V 10. minutě pak ujel domácí Brož a našel lépe postaveného Kočího, který trefil jen betony Bendy. Závěr třetiny patřil Karlovarským, za které nejdříve vyprášil Dědkovy betony Truhlář a později ho napodobil Mareček. Tollinger pak bombou téměř od modré trefil horní tyč, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Do první příležitosti se dostali až ve 28. minutě hosté, když po menším zmatku před bránou střílel Mistoler. Už už puk mířil do branky, ale Dědek lvím skokem Mistolerův pokus zlikvidoval. Nejslibnější pozici za celý průběh zápasu měl v 31. minutě Záhora, který ale nedokázal po skvělé přihrávce Rohana trefit zívající klec. Ve 37. minutě se z mezikruží zkoušel golfovým úderem prosadit znovu Mistoler, ale ani tak si na Dědka nepřišel.

Třetí třetinu načali lépe Ústečtí, když z blízkosti prověřil Bendovy reflexy Šrámek. Ve 44. minutě ujel po levém mantinelu karlovarský Kellner, jenže tvrdou ranou těsně minul protilehlou tyč. Do protiútoku ujel Jarkovský s Šimonem, který se ale přihrávky nedočkal, Jarkovský zakončil sám. Ve 48. minutě domácí tvrz nevydržela, když jí projel Kellner, po faulu sice spadl, ale jízdou vpřed na jednom opřeném koleni dokázal puk poslat do protilehlého horního rohu – 0:1. V polovině poslední části mohl zvýšit Rohan, ale jeho přesně mířený pokud do šibenice vyrazil Dědek s přehledem. V 53. minutě mohli jít do brejku hosté, jenže Záhora nedokázal zpracovat na modré včas a své spoluhráče zdržel. Stejně tak ale zmátl obránce, kteří pokračovali v ústupu ke své brance a když mu kolegové vyjeli z pásma, vystřelil a zvýšil na 0:2. V 54. minutě mohl ještě zpečetit vítězství Karlových Varů Polák, ale osamocen střílel jen do betonů.

Sdílet článek na sociálních sítích

Dorost

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže