so 15. 10. 2005, Svijanská aréna
Bílí Tygři Liberec
6:1 2:0, 3:0, 1:1

Branky a nahrávky: 12. Kopic (vařecha, Drnec), 18. Niko (Kopic), 21. Kopic (Drnec), 24. Stehno (Krastenics), 26. Lemfeld (Kopic, Klíma), 53. Černý (vařecha) - 51. Forman (Šrámek). Rozhodčí: . Vyloučení: 7:14. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 38:19. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

Bílí Tygři Liberec: Blažíček - Zákoutský, Seidl, Hataš, Přibyl, Niko, Černý, Chaloupka, Kysilka - Krastenics, Kopic, Drnec - Mizerík, Liška, Sládek - Klíma, Lemfeld, Vařecha - Fiedler, Stehno.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Brož, Husák, Prokš, Víla, Zahradník, Šimon, Šulc - Forman, Hemiš, Jarkovský, Jirkovský, Karel, Kočí, Místecký, Poláček, Rubeš, Šrámek, Řídel.

Domácí tým točil v utkání čtyři kompletní formace, pouze ve čtvrtém útoku se střídala levá křídla. Od samého začátku utkání byl domácí tým lepší, aktivnější, domácí hráči mnohem lépe a více stříleli. Ve 12. minutě se poprvé střelecky prosadil Miroslav Kopic a zahájil domácí útok na zisk bodů. O šest minut později se střelec Kopic proměnil v nahrávače a jeho přihrávku zužitkoval obránce Ján Niko v druhou branku domácích, současně tento druhý gól znamenal využitou přesilovku, když na trestné lavici pykal ústecký Brož, jak se později ukázalo, zlý muž utkání.

Hned v první minutě druhé třetiny využil ospalejšího nástupu hostí znovu Miroslav Kopic a bylo to 3:0. Ve 24. minutě zvýšil již na 4:0 Patrik Stehno a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Ve 24. a 25. minutě šli na trestnou postupně dva ústečtí hráči a Radek Lemfeld využil dvojnásobnou přesilovku ke vstřelení pátého gólu, u kterého mu asistoval Kopic a Klíma. Druhá polovina prostředního dějství se odehrávala celkem v poklidu, domácí měli několik šancí, ale zlikvidoval je nejlepší ústecký muž na hřišti, brankář Dědek.

Ve třetí třetině začali hrát hosté velmi nečistě, nejspíš pod dojmem nepříliš příznivého stavu. Přesto se jim v 51. minutě podařilo vstřelit čestný úspěch, Blažíčka překonal Miroslav Forman. Domácí tým odpověděl na konci 53. minuty, kdy hrál znovu dvojnásobnou přesilovku. na trestné lavici pykali ústečtí Brož a Brokš. Úspěšným střelcem domácích byl obránce Marek Černý. V nervozním závěru se ústečtí ještě více věnovali provokování a drobným šarvátkám, ale na výsledku utkání už se nic nezměnilo. Za zmínku stojí skutečnost, že ústecký obránce Brož nedisciplinovaností oslabil svůj tým, který při jeho vyloučení dvakrát inkasoval. Brož ve třetí třetině hrubě fauloval, dostal pětiminutový trest a zároveň trest ve hře. Nasbíral tedy více trestných minut, než celý liberecký tým dohromady. Domácí dorostenci si nenechávali nic líbit, ale jejich vyloučení nikterak nepřerostla běžný rámec nervoznějšího utkání a hlavně nikterak neovlivnila výsledek utkání.