Ú s t í n/L. - Další tristní výkon podali dorostenci Ústeckých Lvů v zápase s Kladnem a i nadále zůstavají beznadějně na poslední příčce tabulky. Pohled na jejich bilanci je alarmující, v posledních třech zápasech nedokázali dát ani gól a inkasovali sedmnáctkrát. V zápase s Kladnem sice Lvi drželi nerozhodný stav celou první třetinu, ale na konci té druhé dostali "šatňáka" a závěrečné části se soupeři odevzdali.
čt 27. 10. 2005
Rytíři Kladno
0:8 0:0, 0:2, 0:6

Branky a nahrávky: 22. Hauer, 40. Hauer (Knotek), 46. Zindulka (Kupec), 46. Knotek (Dalecký), 50. Hauer (Knotek, Eberle), 50. Petráček (Kupec), 57. Gudas (Kupec), 57. Knotek (Eberle, Piskáček). Rozhodčí: Chlupsa - Bohatý, Tamajka. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 14:48. Průběh utkání: 0:8.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek (50. Halama) - Husák, Šulc, Víla, Tyle, Šimon, Prokš, - Karel, Hemiš, Rubeš - Šrámek, Forman, Kočí - Místecký, Řídel, Jarkovský.

Rytíři Kladno: Štěpánek - Petráček, Gudas, Kružík, Souček, Šmíd, Piskáček, Stehlík, Libert - Dalecký, Knotek, Hauer - Eberle, Kupec, Veselý - Granát, Ibl, Bečvář - Zindulka, Melka, Mužík.

Ve 3. minutě se pokoušel laxní přístup hostí potrestat osamocený Šrámek, jeho střely se však Štěpánek ne zalekl a s přehledem vyrazil. Bohužel pro hrstku domácích fanoušků to byla jedna s posledních šancí, kterou si Ústečtí vypracovali. Začali úřadovat hosté, jež prezentoval objetím branky a pokusem na lapačku Kružík. V 8. minutě napověděl o dalším průběhu utkání i Knotek, který si ze statické obrany udělal bowlingovou dráhu. O poslední kuželku jménem Dědek se ale rozjetá koule zastavila jako o zeď. Ústecký hrdina hasil i o chvíli později, když bryskně skočil po puku přijíždějícího Bečváře. V poslední významnější příležitosti Dědkovi přálo štěstí, když Zindulka objel branku, ale její zívající část netrefil.

Tak jako hosté neproměňovali vyložené šance v první části, z první střely druhé třetiny už vydolovali branku. Hauer vystřelil v tísni z kruhu, ale nikým neatakován si dojel k odraženému puku a propasíroval ho až do branky – 0:1. Ve 26. minutě se podruhé v zápase osmělili i domácí, když Šulcův pokus dorážel neúspěšně Hemiš. Následně byla domácím nabídnuta přesilová hra, ve které ovšem obráncům trestuhodně unikl Knotek a Dědek musel tasit další ze svých výborných zákroků. Stoický klid při souboji proti dalšímu osamocenému střelci prokázal i ve 32. minutě, když eliminoval s klidem Eberleho. Třetí nájezd ze hry si už vychutnal a unikajícího Hauera vyrušil jedním mávnutím lapačky. Ani ten nejlepší brankář ale bez podpory spoluhráčů nevydrží bez kapitulace dlouho. Pět vteřin zbývalo do konce třetiny, když při přesilovce vyslal pumelici od modré Knotek a Hauer tečoval mezi betony – 0:2.

Tato branka se zdála být rozhodující pro vývoj utkání, po druhé přestávce přišlo z domácích úplně jiné mužstvo. Bezradné mužstvo, které vystřelilo na bránu soupeře jen třikrát za celých dvacet minut a šestkrát inkasovalo. Poprvé po pěti minutách, když si od mantinelu nabruslil mezi kruhy Zindulka a Dědek si puk sám srazil za záda – 0:3. Už za dalších 27 vteřin se čas zastavil znovu a znovu se rozsvítilo červené světlo – to objel brankovou konstrukci Knotek a zvýšil na rozdíl čtyř branek – 0:4. Ve 48. minutě trefil břevno Zindulka a o dvě minuty později dokončil v přesilové hře svůj hattrick Hauer - 0:5. To ještě Dědek snesl, ale ke střídačce se vydal o 11 sekund později, když domácí obrana propadla podruhé v utkání v krátkém sledu a obránce Petráček zařízl na pažbě Slovanu šestý zářez – 0:6. Halama se musel otáčet už od nástupu do branky; v 52. minutě sice po individuálním průniku celým hřištěm střílel Piskáček ještě nad, ale zanedlouho už musel zasahovat proti Hauerově zakončení. Jenže ani nerozehřátého gólmana obrana nepodržela a v 57. minutě nechala bez povšimnutí projet k zadnímu mantinelu Kupce, který nabil z druhé vlny najíždějícímu Gudasovi a ten propálil vše, co před sebou měl včetně Halamy – 0:7. Ostudný debakl dokončil Knotek. Ten dostal křižnou přihrávku od Eberleho a nemohoucnost Ústeckých symbolizoval, když i v pozici lukostřelce dokázal zamést puk pod víko a stanovil tak konečné skóre 0:8.