O s t r a v a - Dorostenci Ústeckých Lvů byli v předehrávaném zápase, který se původně měl uskutečnit v severočeské metropoli, sice většinu zápasu horším týmem na ledě Sarezy, ale přesto se jim podařilo zvítězit. Lvi dokázali z minima gólových příležitostí vytěžit maximum, a přesto, že je soupeř přestrílel o osm pokusů, si vezou z Ostravy dva body za výhru 5:3. Výrazně k tomu přispěl brankář Jan Dědek,stálice a opora kádru Severočechů, a autor dvou branek Martin Šrámek.
pá 18. 11. 2005
HC Sareza Ostrava
3:5 0:2, 2:2, 1:1

Branky a nahrávky: 33. Jelšík (Pindur), 36. Jelšík (Parma, Pindur), 46. Ferenc (Hlinka) - 13. Jirkovský, 16. Šrámek (Hanzl), 29. Hemiš (Místecký, Šimon), 39. Ivanov (Prokš), Šrámek (Jirkovský, Hanzl) Rozhodčí: Venglář - Tuzial, Vengřín. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 35:27.

HC Sareza Ostrava: Gleich - Parma, Voráček, Tomis, Pindur, Šiška, Lazecký - Jelšík, Uherek, Vajda, Hanzl, Kalina, Ferenc, Klimša, Barčák, Hlinka

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Husák, Šimon, Prokš, Šulc, Brož, - Kočí, Hanzl ,Šrámek, Jirkovský, Hemiš, Ivanov, Rubeš, Karel, Řídel, Místecký

Sareza začala utkání lépe, ale Parma nedokázal překonat Dědka v ústecké bráně. Hosté se k prvnímu ohrožení ostravské brány dostali v 7. minutě, ale Šimonův pokus z nouze Gleicha nepřekvapil. Sareza se dostala do tlaku, své šance nedokázali proměnit v gól Vajda, Kalina či Hlinka a tak udeřilo na druhé straně. V ojedinělé akci se před Gleichem objevil JIrkovský, který jen tak nazdařbůh plácl do kotouče, ale ten si našel cestu do ostravské brány. Hosté poté přitlačili ostravské do jejich pásma, ale Gleich skvěle vychytal Ivanova, který již zvedal ruce nad hlavu. O poznání lépe se v 16. minutě dařilo Šrámkovi , k němuž se kotouč dostal po několika odrazech, a který bez problému překonal Gleicha. Ústí mělo více ze hry, ale ke střele se nedokázalo dostat. Po první třetině byl tedy stav 0:2.

Sareza byla ve druhé třetině aktivnější, ale Uherek, Janda ani Ferenc nedokázali překonat výborně chytajícího Dědka. A přišel opět trest. V přesilové hře zvýšil náskok Ústí, s notnou dávkou štěstí Hemiš. Sareza byla stále lepším týmem, ale Vajda si vylámal zuby na Dědkovi. Sareza se dočkala gólu ve 33. minutě, kdy projel Jelšík, jako nůž máslem, obranou hostí a na druhý pokus překonal ústeckého brankáře. V Oslabení ujel domácím Hanzl, ale Gleich byl pozorný a jeho záměr přečetl. Hanzl nedal a tak udeřilo na druhé straně. Parma vyslal projektil směrem na Dědka, ale směr střely změnil Jelšík a dostal tím puk za brankovou čáru. Když nedal svou šanci Janda, tak udeřilo opět Ústí. V signalizované výhodě vyslal Ivanov na Gleicha střelu, kterou dokázal gólman Ostravy zastavit betonem, puk však ležel před ním. Toho si všiml Ivanov, jeho dva pokusy skončily opět na betonu ostravského brankáře, ale pokus čtvrtý si již našel cestu do brány. Tento gól uzavřel druhou třetinu, která skončila 2:2.

Sareza začala třetí část tak jako všechny předchozí, ale Jelšíkovu teč zastavuje Dědek. Poté nedokázal ústeckého gólmana překonat Hlinka, puk se dostal za bránu, kde se jej zmocnil znovu Hlinka, poslal puk před bránu, tam již číhal osamocený Ferenc, který střelou do horního růžku snížil na rozdíl jediné branky. O pár minut později pálili ostravští v přesilové hře jako u Verdunu, ale Dědek dokázal všechny pokusy pochytat. A tak udeřili ústečtí. Šrámek se dostal po chybě ostravských, v obranné činnosti, k dorážce a upravil tak výsledek na konečných 5:3 pro hostující Slovan. Poté se na hřišti spíše bojovalo, což znamenalo řadu vyloučených na obou stranách. Poslední šanci v zápase měl ústecký Hanzl, ale svůj samostatný únik utopil v kličkách. Sareza byla po celý zapas lepším celkem na ledě, ale chyběl ji klid v zakončení. Ústí se tak díky vysoké efektivitě ve střelbě radovalo z první výhry na ledě soupeře, a to 5:3.