Ú s t í n/L. - Dorostenci nabírají dech a po výměně na trenérském postu si připsali z pěti zápasů již třetí výhru. Kromě tohoto impulsu a posil v podobě Ivanova a zotaveného Hanzla je ale za zlepšujícími se výkony zcela určitě schována nižší kvalita soupeřů. Dorost sedmým kolem pokračoval ve společné části extraligy, ve které se utkává s moravskými soupeři. Po skalpech Opavy, Ostravy a Třebíče udolal i přerovské hokejisty a připsal si dva důležité body v boji o záchranu.
st 30. 11. 2005
HC ZUBR Přerov
4:1 0:0, 0:0, 4:1

Branky a nahrávky: 46. Hanzl (Ivanov), 50. Karel (Rubeš, Kočí), 60. Šrámek (Hanzl, Husák), 60. Hemiš (Místecký) - 53. Gabriška (Pospíšil, Svoboda). Rozhodčí: Štěpán - Vitík, Mašek. Vyloučení: 8:7. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 39:25 (9:11, 12:7, 18:7). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Husák, Šimanovský, Šimon, Prokš, Šulc, Brož - Karel, Hemiš, Rubeš - Šrámek, Hanzl, Kočí - Místecký, Ivanov, Jirkovský - Jarkovský.

Do souboje posledních týmů obou částí extraligy se pustili s větší vervou hosté, ve 2. minutě mohl Brumarovu přihrávku zpoza brány zužitkovat Krsička, ale jeho dlouhé zpracovávání dalo Dědkovi dostatek času pro mobilizaci. Ve 4. minutě se na druhé straně propracoval k pohledné střele zápěstím Hemiš a pak se opět zapotil Dědek při přesilovce hostí. V oněch dvou minutách nejdříve s velkým štěstím odvrátil nebezpečnou teč Gabrišky a následně se vytáhl proti Linetovi, pro jehož pokus se betony zaklaply včas. Následně kontrovali Hanzl se Šrámkem a iniciativa pohledného hokeje se přesunula na hole žlutomodrých. Ve druhé nabídnuté přesilovce pak Brožova rána od modré jen o několik centimetrů minula bránu. Na poslední 2 minuty si šel za katr sednout opět ústecký Šulc, čímž paradoxně nabídl šanci k otevření skóre spoluhráčům. Agilní Šrámek forčekoval úspěšně, jenže využití chyby obránců při následném samostatném úniku vystavila stop červená Škůrkova semaforu.

I první minuty druhé třetiny patřily domácím, Šrámek bekhendovým výpadem zpoza brány ale nikoho nepřekvapil a v přečíslení s Hanzlem zvolil střelu, jež ovoce nepřinesla. Ve 23. minutě byl v opačném směru Pospíšilovým překrásným, přesným a dlouhým pasem uvolněn Svoboda, proti jehož zakončení si ale Dědek obranu našel. O tři minuty později vymyslel ústecký Jirkovský efektní přihrávku, kterou oklamal sice všechny protihráče, ale stejně tak své kolegy. Pět vyloučení v následujících deseti minutách zapříčinil náhlé vytracení se hokeje z ledové plochy a divák nemohl sledovat nic než úporné bránění, častá přerušení a neatraktivní bitvu o první gól. Ta první příležitost po uplynutí všech trestů přinesla u přerovské branky, když akci 2 na 1 zakončoval střelou z první Karel, přihrával Jirkovský. Před druhou sirénou se ještě k zakončení dostal Ivanov, jehož bekhendový blafák ovšem nebyl dostatečně účinný.

Třetí třetina vynahradila dosavadní bezgólový průběh pěti brankami a ta první padla záhy. Hosté sice ohrožovali Dědka nejdříve Blahetovou tečí a následnou pumelicí Svobody, ale právě to byla voda na ústecký mlýn. Ihned z protiútoku otevřel skóre Hanzl po individuální akci – 1:0. Ve 49. minutě opět hostující obrana chybovala, ale tři ústečtí muži proti jedinému soupeř se neprosadili, Místeckého střela postrádala razanci. Ke konci 50. minuty několika rychlými kroky ve středním pásmu předstihl všechny beky Rubeš, své sólo sice nedal, ale Škůrek stačil jen vyrazit a Karel dorazil – 2:0. V 53. minutě byl Pospíšilovou přihrávkou přes dvě čáry vybídnut ke snížení Gabriška a ten puk do brány doslova dotlačil – 2:1. Po minele domácího obránce Šimona, který z ničeho nic zakopl o vlastní modrou čáru, měl na holi vyrovnání Brumar, ale šanci zahodil. Po oddechovém čase zkusili hosté hru bez brankáře, kterou ale využil Šrámek a zvýšil na 3:1. Po návratu brankáře a po vhození buly se ale puku zmocnil Místecký, přihrál Hemišovi a teprve on zpečetil utkání střelou švihem– 4:1.