T ř e b í č - Přestřelku jako z Divokého západu předvedli v 25. kole extraligy dorostenců hokejisté domácí Třebíče a hostujících Lvíčat. V průběhu střetnutí Slovan dvakrát odskočil na rozdíl tří branek, vedení 3:0 nejprve zařídil Hanzl a v 34. minutě už na 5:2 upravoval Místecký. Třetí dějství přineslo veliké vzepětí Třebíčských, kdy dělil domácí od Slovanu jediný střelecký úspěch. Rozdílovou šestou branku ovšem přinesl šest minut před závěrečnou sirénou Hanzl, jenž hattrickem dotlačil Lvíčata k výhře.
so 26. 11. 2005
SK Horácká Slavia Třebíč
5:6 0:1, 2:4, 3:1

Branky a nahrávky: 27. Adámek (Němec Lukáš), 28. Kaut (Hobza, Mikulka), 45. Novák Ivo (Kaut), 50. Novák Rostislav (Němec Lukáš), 59. Novák Ivo (Němec Lukáš) - 4. Hanzl (Śrámek), 21. Šrámek (Hanzl), 24. Hanzl (Šrámek), 32. Ivanov (Brož, Šimon), 34. Místecký (Šulc, Hemiš), 54. Hanzl (Šimon). Rozhodčí: Polák - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 8:14. Využití: 3:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 65. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 4:5, 4:6, 5:6.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka (Telecký) - Berger, Hobza, Švaříček, Jaroš, Málek, Bartejs, Čtveráček - Kadela, Vondráček, Adámek - Giz, Kaut, Nykrmajer - Němec Lukáš, Horký, Novák Ivo - Němec Ondřej, Novák Rostislav, Sochor.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Husák, Zahradník, Šimon, Prokš, Šulc, Brož, Víla - Ivanov, Hanzl, Šrámek - Jirkovský, Rubeš, Řídel - Karel, Místecký, Kočí.

Již v 1. minutě zápasu byl vyloučen hostující Šulc. Poté měli domácí hokejisté 36 sekund výhodu přesilové hry 5 na 3. Ta se však Horácké Slavii nevydařila. V čase 3:44 nechala domácí obrana proniknout za svá záda Ústeckého Hanzla, který otevřel skóre kličkou do bekhendu. Domácí hokejisté se na začátku nevyvarovali četných chyb v obraně. Horácká Slavia měla možnost další přesilové hry 5 na 3, ale ani tentokrát se Třebíčským hokejistům dvojnásobnou přesilovku využít nepodařilo. Hokejisté Ústí nad Labem si hlídali jednobrankové vedení dobrou obranou. Od poloviny 1. třetiny bylo utkání tvrdé. Pan rozhodčí si však brzy sjednal na ledě respekt, když každý náznak faulu potrestal menším trestem. Horácké Slavii se v úvodní třetině nedařil přechod do útočného pásma, možná i proto byl stav po 1. třetině 0:1.

Sotva jsme se stihli usadit na svá místa, již padl další gól. V čase 20:56 skóroval po úniku 2 na 1 hostující Šrámek. Velký podíl měl na vstřelené brance také Hanzl. Tato branka byla důsledkem špatné obrany domácích, nebylo to poprvé ani naposled, co hráči Horácké Slavie inkasovali po chybě obrany. Další branku přinesl ve 24. minutě hostující Hanzl, který využil zmatek před třebíčskou svatyní. Od inkasované branky se Horácká Slavia stále více tlačila dopředu, ale obrana hostů jim toho moc nedovolila. Vstup do 2. třetiny se domácím příliš nevyvedl. Domácí se ale přece jen dočkali - ve 27. minutě prostřelil brankáře hostů Adámek. Domácím se podařilo snížit na rozdíl jediné branky ve 28. minutě, kdy se pěknou střelou prezentoval Kaut. Domácí hráči náhle ožili. Předváděli mnohem lepší hokej než doposud. Třebíčské hokejisty ale rychle zchladil Ivanov, který se trefil ve dvojnásobné početní výhodě. Horácká Slavia doplácela na časté vyloučení. Další branku vstřelil ve 34. minutě Místecký, který se trefil tečí kotouče do branky. I tato branka hostí byla dosažena v přesilovce.

Domácí potvrdili svou smůlu v přesilovkách, když promarnili početní výhodu 5 na 3. Na domácích hokejistech bylo vidět, že ztrácejí sílu, což nahrávalo do karet hostům, kteří si drželi tříbrankové vedení. Ve 45. minutě pronikl podél pravé strany Ondřej Němec, ale jeho střela se otřela pouze o břevno. Větší úspěch přinesla akce domácích v čase 44:42, kdy Kaut získal puk u mantinelu a přihrál Ivo Novákovi, který skóroval střelou z mezikruží. V čase 49:52 využil závaru před ústeckou brankou domácí Rostislav Novák, jenž dorážel kotouč do prázdné brány. Domácí se snažili o rychlé vyrovnání. Snahu domácím hokejistům ale překazil Hanzl, který po chybě domácího brankáře měl již lehkou práci usměrnit kotouč do třebíčské sítě. Utkání se zdálo být rozhodnuté. Z omylu nás ale vyvedl Ivo Novák, který se trefil v power play. Více branek již nepadlo, a tak si body odvezlo za vítězství Ústí nad Labem.