čt 12. 1. 2006
SK Horácká Slavia Třebíč
1:4 0:2, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 56. Žák (Šrámek, Hanzl) - 17. Kaut (TS), 19. Kaut (Novák), 21. Němec (Kesner), 46. Vítek (Kuřátko). Rozhodčí: Froněk - Hynčica, Doskočil. Vyloučení: 6:6, navíc Šimanovský (UNL) TS za P-KOT. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 23:22 (4:9, 7:7, 12:6). Průběh utkání: 0:4, 1:4.

V ospalém začátku byli i díky jedné přesilovce mírně aktivnější hosté, ani jeden z gólmanů však nemusel dlouho vůbec zasahovat. Dokonce ještě ve 14. minutě ne, protože ke sklonku první poloviny třetiny střílel domácí Šimon nad a ve zmiňované 14. minutě trefila bomba třebíčského Kauta tyč. Dědek se vyznamenal až proti Kadelovi, který důrazně dorážel. V další ošemetné situaci museli však Dědkovi pomáhat obránci a neudělal to zrovna šťastně. Pokusy osamoceného Vítka eliminoval bránící Šimanovský zalehnutím puku v brankovišti, za což vyfasoval trestné střílení. K tomu si stoupl Kaut a s přehledem proměnil nad ramenem Dědka – 0:1. Další gól Třebíči opět věnovali beci, kteří po boji za bránou doslova darovali kotouč soupeři a Kaut si připsal druhý zásah střelou bez přípravy – 0:2.

Hned po vhození prvního puku v druhé části se utrhli Kesner s Němcem a dvěma přihrávkami vyšachovali jak zbylého obránce tak i brankáře – 0:3. Stejný souboj následoval o pět minut později, tentokráte se vyznamenal Dědek. První výraznější šanci si mohli připsat domácí v polovině utkání, avšak k nahozenému puku měl o chloupek blíž brankář Telecký. Ona ojedinělá příležitost přišla záhy, když si Místecký nabruslil od mantinelu mezi kruhy a pálil mezi betony. Všechny ostatní střely se už zase sypaly na domácího brankáře. Ten si musel poradit s úplně zapomenutým Kesnerem a chvíli na to se střelou od modré v podání Hobzy a následnou dorážkou Nováka.

Třetí třetinu načali lépe domácí snažící se o zvrat. Hemišově střele z mezikruží ale chyběla razance, a tak přišlo potrestání. V čase 45:21 téměř pohřbil ústecké naděje Vítek, jenž využil obrovské třetí minely beků, na modré jim sebral puk a pelášil doslova až do brány. Tam se zastavil jak on, tak Dědek a jak se později zjistilo, tak i puk – 0:4. V 51. to bylo poprvé, kdy se ústečtí střelci dostali k Teleckému bezprostředně. Po střelách ze střední vzdálenosti zkoušeli až do kuchyně dokráčet Místecký s dorážejícím Šulcem. V 54. minutě přihrál přes všechny čepele a celou šíři pásma Jirkovský Husákovi, ale ten pouze vyprášil Teleckého betony. V 56. minutě se Ústečtí konečně dočkali, byl to Hanzl, kdo stál u zrodu akce. Přihrál Šrámkovi do rohu kluziště a ten neprodleně posunul na z druhé vlny najíždějícího Žáka, který se trefil konečně mezi nohy – 1:4. To bylo ale od domácích vše a symbolicky utkání dovršila trestuhodné pochybení obránců Slovanu, kterou hasil Dědek.