Přípravné utkání: HC Slovan Ústí nad Labem - Lausitzer Füchse 17.8.2018 od 17:30 hodin
Z jasné záležitosti se stalo drama. Přesto Lvi brali v Šumperku všechny body
28.01.2012 | Dominik Mihailescu, Martin Pešout

Z jasné záležitosti se stalo drama. Přesto Lvi brali v Šumperku všechny body

Ústečtí Lvi i počtvrté v sezóně porazili Šumperk. I tentokrát Slovan kráčel v klidu k vítězství. Po brzké trefě Handlovského se dostal do vedení a na odpověď Pláška zareagovali Lvi brankami Ludvíka, Šagáta a Daniela Boháče. Jenže! Domácí Draci připravili pro hosty slušné peklo v závěru, když se dvěma góly dostali na dostřel a několik sekund před koncem málem vyrovnali, poté co sudí Drakům neuznali branku. Běsnící fanoušci pak dávali najevo svou nespokojenost.

Zimní stadion města Šumperk
44. kolo
sobota 28. 1. 2012, 17:00 h
3:4
(0:1, 1:3, 2:0)
 

Branky a nahrávky: 21. Plášek (Meluzín, Brunec), 42. Ondráček (Velecký, Červenka), 60. Hulva (Červenka, Haas) - 8. Handlovský (Roubík, Hořava), 24. Ludvík (Šagát), 34. Šagát, 36. Dan. Boháč (Lev, Třetina). Rozhodčí: Přikryl - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Diváci: 1 100. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4.

Šumperk: Štůrala - Jiří Suchý, Pastor, Křetínský, Holík, R. Ondráček, T. Drtil, M. Novotný, J. Tesařík - Brunec, Skoumal, Meluzín - Hulva, Haas, Blinka - A. Červenka, L. Vrána, Velecký - Vrdlovec, K. Plášek, M. Hlinka.

Ústí nad Labem: Orct - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, P. Hořava, F. Pavlík, K. Černý, Dan Růžička, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Rod, Handlovský - Třetina, Daniel Boháč, Lev - S. Treille, Pajič, M. Čermák.

Komentář

Hokejisté Ústí nad Labem nastoupili proti Šumperku, který okupuje 13. příčku tabulky, jako favorité. Oba celky vstoupily do utkání opatrně a ani jeden z nich nechtěl rychle inkasovat. Tempo hry tedy bylo takové vlažné. Přesilovku, kterou měli ústečtí, po vyloučení Aleše Holíka domácí bravůrně zvládli a hosté z této přesilovky vytěžili minimum. První branku utkání vstřelil Lukáš Handlovský, který nádhernou střelou překonal Tomáše Štůralu. Tato branka Lvy nakopla a hráli hodně aktivně. Ve velké šanci se objevil Sacha Treille, ale toho Štůrala vychytal, když tento francouzký útočník ujel sám na brankáře Draků. Ovšem pak to zkoušeli i domácí, ale Jakub Hulva netrefil klec se Zdeňkem Orctem v bráně. Ke konci třetiny už žádná vážnější akce nebyla, takže se šlo do kabin za stavu 0:1.

Do druhé třetiny vstoupili domácí fantasticky a velkou zásluhu na tom měl Roman Meluzín. Ten se nádherně dostal do pásma, prokličkoval kolem hráčů Ústí, pak vyslal pas na Karla Pláška, který stál sám před bránou. Pro tohoto matadora, bylo zasunutí puku do klece lahůdkou. Draci stále tlačili s snažili se přidat branku. Málem se to povedlo Romanu Meluzínovi, který ujel sám na Orcta, ale brankář, který se narodil v Liberci, předvedl nádherný zákrok betony. Po této šanci by se dalo říci nedáš, dostaneš. O necelých 40 sekund Ústí vstřelilo branku. Konkrétně Davidu Ludvíkovi se podařilo se štěstím dostat puk za Štůralu. Hosté pak měli možost přesilové hry, ale tu nedokázali využít. Mrzet je to ovšem nemuselo, protože později vstřelil branku Martin Šagát, po přihrávce Davida Ludvíka. Lvi stále tlačili a ukazovali, kdo je pánem na ledě. Když ještě do šaten dal domácím branku Daniel Boháč, vypadalo to dost špatně se svěřenci Radka Kučery.

Do poslední periody tedy Draci nastupovali s velkou ztátou. Avšak aktivní Šumperk dokázal vstřelit poměrně opět rychlou branku, kdy od modré čáry vystřelil Radislav Ondráček. Brankář Slovanu měl zakrytý výhled a tak nic neviděl. Draci byli úplně vyměnění. Bruslili aktivně, soupeře skvěle napadali a proto se Ústí dostávalo často pod tlak. Snížit mohl Červenka, ale netrefil klec. Následně Lvi udělali brejk, ale Handlovský trefil pouze Štůralovu brusli. Ve 49. minutě dokonce trefil Jan Tesařík tyčku. Hosté dokázali ještě zkoušet vstřelit branku jistoty, ale v té jím zabránil Aleš Holík, který zaskočil překonaného Štůralu. Šumperk měl ke konci zápasu přesilovku 5 na 3. V této přesilovce se, ale Drakům povedla pouze trefit tyčka. Nakonec si vzal trenér Šumperka Radek Kučera time – out. Tento oddechový čas evidentně pomohl, protože Jakub Hulva dokázal dostat puk za brankáře Zdeňka Orcta. Domácí fanoušci se snažili hnát Draky ještě k vyrovnání. To se málem povedlo Adamu Červenkovi, který zaznamenal za dnešní zápas dvě asistence. Situace se odehrávala tak, že puk skákal na čáře a před brankou byl pěkný zmatek. Orct puk neměl rozhodně pod kontrolou a hra stále běžela, když v tom se rosvítilo červené světlo a na stadion vypukla obrovská euforie. Rozhodčí Přikryl si však nebyl jistý a tak si k sobě zavolal brankového rozhodčího. Po krátké konverzaci nakonec rozhodčí upažil. Draci jakoby byli v šoku a nemohli tomuto rozhodnutí uvěřit. Na stadion začal být ohlušující pískot. Ovšem nic to nezměnilo na tom, že Draci si museli vypít kalich hořkosti až do dna a prohráli tedy nad Ústí nad Labem 3:4, které si ze severu Moravy odváží tři body.

Vzájemné zápasy v sezóně 2011/2012
24.9.11 | Ústí nad Labem - Šumperk | 9:1
29.10.11 | Šumperk - Ústí nad Labem | 3:7
10.12.11 | Ústí nad Labem - Šumperk | 3:1
28.1.12 | Šumperk - Ústí nad Labem | 3:4
Statistiky hráčů
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

Lužické lišky míří do Ústí

Ú s t í n/L. - Tři zápasy a tři výhry. Ústečtí hokejisté jsou v přípravných zápasech na vítězné... Celý článek

Vstupu nového partnera do klubu se nebráníme, naopak…

Ústecký hokej, zdravý, leč skromný, hledá nejlépe nového majitele. Celý článek

Vyhrocené utkaní v Kralupech vyhrál Slovan

Čtvrté přátelské utkání se neslo v poklidném tempu až do závěrečné periody. Ve třetí třetině padalo... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv