Děčín - Po úspěšném vstupu do přípravy, kdy hokejisté Slovanu zvítězili na ledě Sokolova vysoko 5:1 se tentokrát střetli s druholigovým Děčínem. Ani ve druhém přípravném utkání nebyla nouze o branky. Od úvodu zápasu Ústečtí kontrolovali hru a Děčínu nedali šanci. Slovan sedmi góly rozhodl o svém vítězství a nyní se může těšit na další dva zápasy před domácím publikem.
čt 2. 8. 2018, ZS Děčín
HC Děčín
1:7 0:2, 0:4, 1:1

Branky a nahrávky: 57. Bárdoš (Petráš) – 5. Merta (Vrdlovec), 11. Volf (Merta, Vrdlovec), 21. Tůma, 22. Severa (Zdvořáček), 33. Severa (Zdvořáček), 35. Volf (Volke), 50. Zdvořáček (Planý). Rozhodčí: Štěpán - Toman, Lichtenberk. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:7, 1:7.

HC Děčín: Š. Havlík (40. Šticha) – Balcar, Hříbal, Chmel, Kaltenböck, D. Havlík, Loukota, Tenkrát – Zajan, Volráb, Kopta, Kordule, Drašar, Faigl, Amirov, Petráš, Fojt, Horák, Bárdoš, Jarý.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke (Groh) – Zukal, Weinhold, Hes, Látal, Zdvořáček, Mert, Vaněk, Mlčoch – Merta, Vrdlovec, Volf – Krliš, Davídek, Tůma – Navarra, Severa, Planý – Gottfried, Costa, Svoboda.

Od úvodního vhazování byl aktivnější hostující celek, který se dočkal zaslouženě první branky. V 5. minutě skóroval po důrazu před brankou David Merta - 1:0. Druhou branku diváci viděli o pět minut později a taktéž padla jako ta první za zády domácího brankáře. Na 2:0 zvýšil vedení hostí Lukáš Volf. Poté se hra výrazně vyrovnala, ale žádná branka do první sirény nepadla. - 0:2

Druhou třetinu Slovan zahájil ve velkém stylu. Po 53 vteřinách se prosadil Martin Tůma. I hned po vhazování si nabrusil do skvělé pozice Jiří Severa a umístěnou střelou do růžku poslal Slovan do čtyřbrankového vedení. To však nebylo všechno. Ve 33. minutě to už bylo 5:0! Druhou branku večera si připsal Jiří Severa. O chvíli později, ve 35. minutě poslal kuriózní brankou hosty do vedení o šest branek Lukáš Volf - 6:0.

Ve třetí třetině se hra vyrovnala a přítomní fanoušci viděli pouze dvě branky a to na každé straně jednu. Nejdříve skvěle vymetl růžek Martin Zdvořáček - 7:0. V 57. minutě po přihrávce Petráše uklidnil kotouč z první za zády Volkeho domácí forvard Jan Bárdoš. Dvě vteřiny před koncem měl k dispozici trestné střílení domácí Zdeněk Petráš, ale ke smůle domácích fanoušků ho neproměnil. -1:7

Tomáš Mareš (HC Děčín): Byl to náš první zápas. Projevila se tam kvalita. My hrajeme druhou ligu a Ústí první ligu. Přebruslili nás. Hráli jsme první a druhou třetinu s respektem. Později se naše hra trošku zlepšila, ale ještě máme hodně na čem pracovat.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Výsledek byl velmi slušný, prosadili jsme se hodně dopředu. Dali jsme 7 gólů, mohlo jich ale být samozřejmě víc. Druhá věc je to, že led se pomalinku roztékal, a to kvůli podmínkám, které teď panují. Proto bylo pro hráče těžké si kontrolovat kotouč a nahrávky. Nicméně utkání hodnotíme kladně, i když se v něm ukázalo, že je to teprve příprava. Ještě je plno věcí, na kterých chceme pracovat, které hráčům stále říkáme a opakujeme. Pořád po nich chceme, aby se dostali do systému, který budeme hrát.