Ú s t í n/L. - Po první bitvě ve válce o extraligu vedou Ústečtí Lvi. Úvodní zápas finále s Chomutovem zvládli ve vlastní aréně vítězně poměrem 4:0. K výhře je nasměroval už po 98 vteřinách hry Tomáš Micka. Až do poloviny hrací doby byli sice hosté o poznání aktivnější, zahodili však spousty i těch nejvyloženějších šancí. Když se pět a půl minuty před druhou sirénou trefil Klimt, už k obratu síly nenašli. Druhá bitva se odehraje už zítra opět na ledě Lví arény.
út 10. 4. 2007
Piráti Chomutov
4:0 1:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 2. Micka (Liščák, Ficenc), 35. Klimt (Hluchý), 42. Liščák, 56. Micka (Liščák, Houdek). Rozhodčí: Homola, Polák - Rozlílek, Hauser. Vyloučení: 8:9, navíc Chatrnúch TS (PNP). Využití: 1:0. Diváci: 6500 (vyprodáno). Střely na branku: 31:39. Průběh utkání: 4:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Grof, Nádašdi, Kolafa, Hořava, Houdek, Ficenc, Klobouček, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Hluchý, Martinec, Klimt - Micka, Liščák, Kudrna Jiří - Přeučil, Slížek, Kloz.

Piráti Chomutov: Horčička - Bombic, Trefný, Chatrnúch, Černý, Nosek, Révay, Malínský, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Jeslínek, Charousek, Hašek - Polanský, Tauš, Havlůj.

Útočné otěže utkání převzali v prvních minutách Ústečtí Lvi a dokázali z toho velmi rychle vytěžit první branku zápasu. Už ve druhé minutě se ujala Mickova dorážka Ficencovy střely. Chomutovští se ihned pokoušeli přenést hru na druhou stranu kluziště, což se jim začalo dařit i zásluhou přesilových her. Ty ale zůstaly neproměněny, když Trefného střela byla tečována nad branku, Bombicovu ránu od modré schoval Přikryl v domácí brance do lapačky a o pár minut později nad sebou nenechal vyzrát ani Jeslínka. A tak se ke hře opět dostali Lvi. Nejprve si Slížek vybruslil před branku, jenže střela mu nakonec nesedla. Přihrávka Janků zase prosvištěla brankovištěm, aniž by našla adresáta. Ke konci první třetiny dostal Chomutov výhodu krátké dvojnásobné přesilovky, ale před Jírou Přikryl puk podržel a zbytek Ústí zvládlo ubránit. Do druhého dějství si tedy Ústečtí nesli vedení 1:0.

Začátek prostřední části zápasu se nesl ve znamení střídání akcí na obou stranách. Tak nejprve Grof střílel mimo, vzápětí Nádašdi při rozehrávce z obranného pásma namazal Bouškovi před brankou, ale puk se naštěstí pro domácí svezl z hole elitního chomutovského střelce. V následujících přesilových hrách hrozili spíše ti oslabení. Tak se nejprve hnal do protiútoku Radek Šíp, ale Přikryl byl u puku dříve a ještě zvládl rozehrát. A Pazourkův únik v oslabení si zase pohlídal Horčička. Oproti tomu v přesilové hře slušně pálil Zápotočný i Kolafa, ale náskok domácích se jim zvýšit nepodařilo. Naopak Tauš už měl před sebou téměř prázdnou branku, Přikryl přesto stačil zasáhnout. Ve 35.minutě se Hluchý vydal odvážně za pukem až za chomutovskou branku a vyplatilo se, Klimt jeho přihrávku neprohospodařil a umožnil tak Lvům odskočit o dvě branky. Zbytek třetiny zase kouskovala vyloučení, ve hře čtyři na čtyři zahrozila nejprve dvojice Chomutovských, posléze měl dobrou příležitost Liščák, ale na skóre se nic neměnilo.

Vstup do poslední třetiny vyšel Lvům podobně jako úvod zápasu. 42. minuta se zapsala do dějin utkání díky Liščákovu nádhernému sólu přes celé kluziště, které dokázal korunovat bezchybným zakončením - 3:0. Od té chvíle už se hráčům Chomutova prosazovalo o poznání hůře. Domácí převzali aktivitu. Něco změnit ještě mohl Šíp svou střelou z mezikruží, ale Přikryl byl proti. Ústí hrálo přesilovou hru, když Ficenc vystřelil od modré a z následné skrumáže u Horčičky se puk objevil za brankovou čárou, vzápětí ho přikryl rukavicí chomutovský hráč a vyhodil z branky. Bohužel pro domácí puk v síti neviděl nikdo z rozhodčích a nakázané trestné střílení Liščák neproměnil. Lvi ale dál pokračovali ve snaze přidat branku, Grofovo nahození jen o kousek minulo připravenou Antošovu hůl, Martincovu teč pokryl hostující gólman. Chomutov se mohl pokusit snížit v další výhodě pěti proti třem, ale Révayova střela se neujala a dorážkám se opět do cesty postavil Petr Přikryl. Už v plném počtu hráčů na obou stranách se dostal do úniku Pazourek, ale šanci nezužitkoval. Vzápětí byla ale využita první a také jediná přesilová hra. Stalo se tak zásluhou Tomáše Micky, jehož střela z prostoru pravého kruhu prošla až za Horčičkova záda a který tak otevřel i uzavřel účet prvního finálového utkání.

Vladimír Petrovka (KLH Chomutov): „V prvních čtyřiceti minutách jsme hráli s domácími vyrovnaný utkání, ale bohužel jsme doplatili na to, že jsme nedokázali z dost příležitostí se prosadit gólově. Samozřejmě po tom třetím gólu na začátku třetí třetiny nás už Ústí jasně přehrávalo. Já jenom doufám, že to na můžstvu nezanechá stopy a že zítra odehrajeme mnohem lepší utkání. Věřím tomu, že jsme toho schopný.“

Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): „V první řadě musím poděkovat hráčům za obrovskou vůli a chtění, protože do toho utkání vstoupili parádně, ve hře pět na pět jsme si vytvářeli obrovský tlak. Škoda, že jsme pak v tý první třetině hráli v oslabení. Jinak musím hráčům poděkovat. To, co dneska předvedli hlavně v oslabeních, kdy jsme hráli dvakrát ve třech, tak si myslím, že před nima klobouk dolů. Chomutov měl v těch přesilovkách možnosti se nám přiblížit, ale neuhrál to, Petr Přikryl podal dneska fantastický výkon, a jak nevyužijete přesilovky, tak se potom hraje těžko.“