Ústí nad Labem - Poslední utkání základní části musely rozhodovat samostatné nájezdy, protože stav byl po pětašedesáti minutách vyrovnaný. O výhře Ústeckých Lvů rozhodl Marek ČURILLA, díky kterému si Slovan připisuje do tabulky o bod více než Beroun.
po 7. 2. 2011, Zlatopramen Arena
Medvědi Beroun 1933
3:2sn 1:2, 1:0, 0:0 - 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 20. Klobouček (Hampl, Alinč), 31. Diviš (Hořava, Poživil), rozhodující nájezd Čurilla - 8. Tůma (Doležal, Veselý), 12. Besser (Knotek, Pavel). Rozhodčí: Horák - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:2. Diváci: 2056. Střely na branku: 52:22. Průběh utkání: 0:2, 3:2. Zakázaná uvolnění: 1:5. Ofsajdy: 1:3. Vyhraná vhazování: 38:34 (10:11, 9:12, 15:9 - 4:2).

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - Vobořil, Gureň, L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, K. Černý - Majdan, Mikulík, Ludvík - Čurilla, Alinč, Hampl - Roubík (jedno střídání), Pajič, Diviš - Sklenička, R. Hanzl, Handlovský.

Medvědi Beroun 1933: F. Novotný - Hertl, Zacpálek, J. Jelínek, J. Látal, Jebavý, Višňák, Veselý - Vlček, Kupec, Švagrovský - J. Novotný, Knotek, Rudovský - Pavel, Besser, Polák - T. Doležal, Pacovský, Tůma - Kniazev.

Domácím sice úvodní buly uniklo, ale to je nezastavilo před ustavičným tlakem před berounskou brankou. O první vážnější ohrožení branky se postaral Diviš, který šikovně tečoval puk směrem do branky. V nepřehledné situaci se ale hostující brankář Novotný nenechal nachytat.

Tlak domácích pokračoval i v nadcházejících minutách, ale vstřelit gól se zdálo být nadlidským úkolem. Zato na druhé straně se dařilo trochu lépe. Netrvalo dlouho a domácí hráli ve čtyřech, což Berounským velmi pomohlo. Při úniku dva na jednoho překvapil Francouze přesně mířenou střelou David Tůma. Francouz puk nejprve zachytil do lapačky, ale puk se mu z ní vyklepal a spadl přímo do branky – 0:1.

Hra nepřinášela žádné výrazné akce a favorit tohoto utkání nepředváděl výkony hodné možného mistra ligy. Velmi rychle domácí opět faulovali a hosté toho opět využili. V mezikruží přihrál Knotek Jan Besser, který neváhal a svižnou střelou vsítil druhý gól utkání – 0:2.

Ani následující druhá přesilovka domácích nepřinesla žádnou změnu, a to ani ve stylu hry. Lvi nebyli schopni se usadit v útočném pásmu a alespoň ohrozit branku. Pár minut před koncem třetiny pálil od modré čáry Vobořil. Střela se od Novotného odrazila a tečoval ji Sklenička, ale trefil jen brankářův beton.

Necelou minutu před koncem prvního dějství se konečně mohli radovat i domácí. Branku domácích vstřelil po přihrávce Hampla kapitán Jan Klobouček, jenž svou tvrdou a přesnou střelou snížil vedení Berouna a vypustil tak do vzduchu závan naděje.

Vstup domácích do druhé třetiny byl podobný tomu v první části hry, až na to, že tentokrát bylo k vidění mnohem více střel a tudíž i šancí. Ostudně pochybil Alinč, když netrefil puk do úplně prázdné branky.

Opět se vylučovalo, a to na obou stranách. Kdo by si byl pomyslel, že poslední utkání základní části bude takto vyhrocené. Ve vlastním oslabení se utrhl Mikulík, který pádil na Novotného. Střelu ale směřoval jen mezi betony, kde si byl berounský gólman jistý.

Až v polovině utkání se domácím podařilo konečně vyrovnat. Ale byla to makačka. Před Novotným se utvořil chumel, ze kterého pálil Hořava. Pálil jednou, podruhé, pálil dokonce potřetí, ale nedařilo se mu brankáře překonat. To se podařilo až o kousek vedle stojícímu Richardu Divišovi, který v nestřeženém okamžiku zasunul puk do branky kolen gólmanových betonů.

Druhá polovina třetiny už změnu skóre nepřinesla. K vidění sice bylo několik střel, ale ani jedna neskončila v brance. Po druhé periodě tak byl stav 2:2.

Třetí třetinu začali lépe hosté. Hra domácích byla trochu rozpačitá a z toho hosté těžili a velice ohrožovali Francouzovu branku. Tomu se ale s podporou obránců dařilo bránit tak důležitý stav skóre.

Na ledě se nic extra výrazného nedělo, několik střel tam i tady. Výrazněji ale hráli domácí, kteří nebezpečně ohrožovali berounskou branku. Třináct minut před koncem třetiny už ale bylo jasné, že Lvi skončí tak jako tak na prvním místě tabulky díky remíze Chomutova. I tak se ale snažili vsítit vítězný gól, neboť není nic lepšího, než oslavit vítězství vítězstvím.

Skvělou akci předvedl Diviš s Hamplem. První jmenovaný těsně před brankou přihrál Hamplovi, který ale svou střelu málo zvednul, a tak puk dojel zpět na hůl Diviše, ale ani ten dostatečně puk nezvedl.

Lvům se v dvaapadesáté minutě naskytla obrovská příležitost skórovat – dvě minuty hráli přesilovku 5 na 3! Skórovat ale nebyli schopni a to buďto tím, že se vůbec nedostali k útoku, nebo že netrefili branku.

Do konce třetiny už branka nepadla, ale puk měli v držení z 99 % domácí. Ani time-out hostů nic nového nepřinesl, a tak se hra překulila do prodloužení. Ani to ale o vítězi nerozhodlo. Muselo se tak rozhodnout až v samostatných nájezdech.

V nájezdech se prosadil jak Mikulík, tak ale hlavně Marek Čurilla, který tak Slovanu zajistil dva body.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "V dnešním utkání jsme potřebovali uhrát alespoň bod a hráči si toho byli vědomi. Byl si toho vědom i soupeř, který věděl, že to není jednoduché. Beroun hrál bez nervů a velmi nás potrápil. V první třetině jsme těsně neobsadili dva hráče a z toho pramenily dvě branky. Od druhé třetiny jsme se zlepšíli, ale nedali moc gólů. Důležité je, že jsme srovnali. První pozice pro nás znamená, že všechny zápasy začínáme doma, což může být výhoda i nevýhoda. Tento týden potrénujeme dvoufázově a budeme se snažit připravit na play-off."

Richard Žemlička (HC Berounští Medvědi): "Bylo to oboustranně dobré střetnutí, hrálo se nahoru-dolů, divákům se hokej musel líbit. I přestože Ústí mělo herní převahu, i my si dokázali nějaké šance vytvořit. Dnes rozhodla naše nedisciplinovanost, i když jsme většinu oslabení ubránili. V závěru už nebylo moc sil a bylo to, kdo z koho. Domácí byli v penaltách šťastnější a my se na ně těšíme ve čtvrtfinále."