Ú s t í n/L. - Ú s t í n/L. - Když v 15. minutě David Pazourek poslal Ústecké Lvy do vedení 3:0, zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuto. Hosté však zbraně nesložili, ještě před první sirénou snížili, ve druhé části dvěma góly skóre srovnali a v 51. minutě obrat dokonali. Skončila tak ústecká jedenáctizápasová vítězná série.
so 1. 11. 2008
Královští lvi Hradec Králové
3:4 3:1, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 9. Špirko (Němeček), 13. Čaloun (Heřman, Špirko), 15. Pazourek (Klobouček, Janků) – 19. Koudelka (Seidl), 35. Roubík (Karlíček, Hruška), 38. Nedorost (Roubík, Vojta), 51. Roubík (Karlíček, Vojta). Rozhodčí: Zubzanda – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3753. Střely na branku: 51:22. Průběh utkání: 3:0, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Bolf, Tůma, Klobouček, Zeman, Němeček, Vágner, Pojkar, Novotný – Šagát, Dragoun, Sklenička –Čaloun, Špirko, Heřman – Janků, Novák, Pazourek – Šaffer, Kloz, Macháček.

Královští lvi Hradec Králové: Luňák – Vojta, Karlíček, Seidl, Hendrich, Pazdera, Táborský, Zukal, Sláma – Nedorost, Roubík, Kadlec – Hruška, Koudelka, Volráb – Suchý, Filip, Moskal – Luštinec, Březina, Ulehla.

Opatrnou hru úvodních minut narušovali především hosté, a tak byl Salfický zaměstnanějším brankářem. Nejnebezpečnější situaci musel čelit, když Koudelka našel Suchého před brankou, tomu naneštěstí pro Hradec puk sklouzl a odrazil se mimo brankoviště. Lépe svá mířidla seřídil Vojta, proti jeho jedovce musel domácí brankář zasáhnout. Hradečtí nasměrovali všechnu svou aktivitu kupředu v přesilové hře a to se jim mělo vymstít, nejprve pustili za svá záda Heřmana, s jeho střelou si ještě Luňák poradil, takřka vzápětí ale došel ocenění Špirkův sprint po pravém křídle a přesná střela do horního růžku – 1:0. Domácí se posíleni vedením nadechli k náporu a Hradec dvakrát nechal dost místa v prostoru před svým brankářem, nevyužili toho ani Klobouček, ani Kloz. A tak musel opět svým výborným pohybem připravit Špirko kombinaci, na jejímž konci dorážel puk do odkryté branky Jan Čaloun – 2:0. Kloboučkova střela od modré a dorážka Pazourka poslala Lvy do tříbrankového náskoku. Konec první třetiny ale patřil hostům. Nedorost utrápil u mantinelu Kloboučka a připravil na zlatém podnose Karlíčkovi možnost korigovat výsledek, jenže Salfický se postavil dobře. Vzápětí ale neudržel dorážku Koudelky a ten se už napodruhé nezmýlil – 3:1.

V úvodu druhého dějství dohrávali domácí přesilovku, Sklenička se ale musel s odraženým pukem otočit, a tak měl Luňák dost času se proti jeho střele postavit. Trestuhodně volný zůstal na druhé straně Březina, ale střela mu nesedla, Salfický si puk pohlídal. To s Dragounem ve stejné pozici měl hradecký brankář o dost více práce, ale pohotově zapracoval hokejkou a kotouč skončil nad. Domácí v těchto fázích opět převzali iniciativu, hosté se museli zatáhnout a čekat na brejky. Jedním takovým pořádně zavařili Salfickému Nedorost s Roubíkem, prvnímu z nich vypíchl puk Tůma, střela druhého skončila na brankářské výstroji. Neuvěřitelnými kombinacemi rozebral při signalizovaném vyloučení první ústecký útok obranu hostů, ale Dragoun zatím nemá štěstí v koncovce, pohotová střela z úhlu se otřela jen o břevno. Ve 35. minutě vykřesal Hradec naději díky nenápadné akci, v níž hlavní roli sehrála střela Karlíčka od modré, lehká teč Roubíka a prostor mezi Salfického betony – 3:2. Hosté se rozhodli, že na dostřel nezůstanou dlouho a raději vyrovnají, což perfektně připravil Roubík, když se zbavil svého strážce, vybruslil do středu hřiště, přihrál Nedorostovi na hranici brankoviště a ten zavěsil puk rovnou pod břevno. Rychlá odpověď nevyšla Špirkovi, jeho prudká střela z mezikruží skončila mimo.

Do poslední třetiny vstupovala tedy obě mužstva za nerozhodného stavu. Ústečtí to tak očividně nechtěli nechat dlouho, ve skrumáži před Luňákem se ale nikdo nezorientoval natolik rychle, aby puk dostal za brankovou čáru. Úspěch nezaznamenal ani Janků se svou střelou z takřka nulového úhlu a Klobouček při pokusu vyslat puk na branku od modré čáry zlomil hokejku. Luňák si musel připadat jak na střelnici, Kloboučkovu střelu z mezikruží vyrazil, lapačkou zastavil únik Dragouna, Janků zase projel celým pásmem, aby nenašel skulinku v jeho postoji. Pazourek poslal puk do rozhozené obrany Hradce a s Novákem způsobil obrovský závar v brankovišti, puk nakonec zalehl hostující brankář. Že se hráč nemusí na jeden gól tolik nadřít, předvedl Lvům opět Roubík, nabruslil do pásma, vystřelil přes obránce, trefil se nad Salfického rameno a poslal svůj tým do vedení. Obrat v zápase domácím rozhodně neprospěl, v přesilové hře vážněji ohrozil branku hostí jen Zeman, když střílel od modré a Luňák měl zakrytý výhled. Naopak hradecké výpady do útočného pásma byly čím dál tím důraznější, ten Hruškův domácí gólman pokryl. Lvi se dokázali dostat do tlaku, až když minutu před koncem základní hrací doby odvolali brankáře, dvojí závar ve svém brankovišti ale Luňák s přehledem ustál. Němečkova nepovedená střela dovolila Koudelkovi vyvést puk, prázdnou branku ale exústecký útočník minul, přesto si jeho současný tým odvezl z Ústí tři body.

Pavel Pazourek (HC VCES Hradec Králové): Po tom, co jsme prohrávali 3:0, tak s tím, jak to dopadlo, asi nikdo nepočítal. Tak, jak jsme hráli potom, tak jsme chtěli hrát od začátku. Ze začátku se Ústí do ničeho nedostalo a my jsme propadli dojmu, že je přehrajeme. Z tohoto omylu nás rychle vyvedli. Dobré bylo, že jsme tam dali branku na 3:1 a vydrželi ta oslabení. Pak jsme byli nebezpeční a po brejcích se prosazovali. To ten zápas rozhodlo.

Trenéři domácího celku nebyli zastiženi.