Ústí nad Labem – K dalšímu zápasu skupiny „O baráž“ nastoupili junioři. Do Zlatopramen Areny přicestoval celek PZ Kladno. Po dvou třetinách vedli domácí o dvě branky. V poslední periodě ale hosté zlepšili hru a podařilo se jim vyrovnat na 2:2. Poté poslal Slovan do vedení Chovanec. I na jeho branku odpovědělo Kladno. Nájezdy se Ústí nepovedly, a tak si připsalo bod.
ne 9. 3. 2014
PZ Kladno
3:4sn 0:0, 2:0, 1:3, - 0:1

Branky a nahrávky: 23. Vondráček (Chovanec), 40. Jindřich (Strnad), 51. Chovanec (Straka, Vykouk) – 41. Čejka (Šroubek), 42. Srpek (Jabůrek), 54. Seidl (Jabůrek) Rozhodující náj. Jabůrek. Vyloučení: 4: 5, navíc Šroubek (PKL) 10 min. [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kácha – Prochzáka J., Straka, Trončinský, Fojt, Musil, Bačák, Chovanec, Jindřich, Vondráček, Šimanovský, Strnad, Vykouk, Vrba

PZ Kladno: Černý, od 31. Melančin – Kehar, Dolgoš, Krpelán, Hulcr, Paták, Procházka M., Fikáček, Pípal, Kadlec, Čejka, Bednár, Král, Šroubek, Seidl, Jaburek, Srpek.

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu se vydařil lépe hostům. PZ Kladno hrálo aktivněji a domácí gólman Kácha měl plné ruce práce, aby neinkasoval. Hrál se rychlý hokej, který se nepřerušoval. Na druhé straně zahrozil Trončinský, ale branku minul. K pěkné střele se propracoval Chovanec, vedl si však podobně jako jeho kolega. První třetina nepřinesla mnoho šancí, a tak šla obě mužstva do kabin za stavu 0:0

Tři minuty uběhly z prostřední třetiny a prosadili se domácí. Chovanec své sólo nevyužil. K odraženému puku se dostal Jan Vondráček, který se střelou po ledě prosadil. Vedení Slovanu mohlo navýšit duo Musil a Chovanec. Společnou akci zakončil druhý jmenovaný střelou, kterou výborně chytil Černý v brance Kladna. V poslední minutě třetiny hráli domácí v oslabení. Kotouč vypíchl Strnad a ujížděl v přečíslení dva na jednoho spolu s Jindřichem. Jan Jindřich přijal přihrávku, počkal si na první pohyb brankáře a poslal puk pod horní tyčku. Po dvou třetinách vedlo Ústí 2:0.

Přesilovou hru, kterou si Kladno přineslo do třetí třetiny, využilo. Michal Čejka si počkal na přesnou přihrávku a překonal Káchu. V čase 41:38 bylo vyrovnáno. Martin Srpek zůstal nepokrytý před brankou Ústí a využil toho k přesné střele. Kladno mělo převahu, kterou přibrzdilo vyloučení Součka 2 + 10. Přesilovku využil Jan Chovanec a stav byl 3:2. Vedení Lvíčat však netrvalo dlouho. Martin Seidl se dostal k volnému kotouči a poslal ho za bezmocného Káchu. Za stavu 3:3 se jely nájezdy. O výhře hostů rozhodl přesným zásahem Roman Jabůrek.