Kladno - Ústecký juniorský tým odehrál další utkání na ledě soupeře. Lvíčata cestovala na Kladno, kde se utkala s tamními Rytíři. Žlutomodří v zápase vedli 3:1, přesto to na body nestačilo. V čase 59:37 vstřelil rozhodující branku Jan Vyšín.
čt 14. 2. 2013
Rytíři Kladno
4:3 1:1, 1:2, 2:0

Branky a nahrávky: 18. Gottlieb, 30. Gottlieb (Fiala), 46. Gottlieb (Kalla), 60. Vyšín - 11. Kuchynka (Hanzl), 22. Hanzl (Ságer, Faigl), 28. Dostálek (Zdvořáček). Rozhodčí: Lacina - Marek, Rybáček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 45:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.

Rytíři Kladno: Exner - Bunda, David, Kolařík, Rajter, Tomáš, Vodák - Fiala, Gottlieb, Habrdla, Janeček, Kalla, Kobes, Král, Novák, Pípal, Šilhavý, Veber, Vyšín, Znamenáček

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Bulva, Holeček, Málek, Motejlek, Neumann, Ságer, Zdvoráček - Bačák, Dostálek, Faigl, Fojt, Hanzl, Kubáč, Kuchynka, Navarra, Piewak, Musil, Jindřich

Vstup do zápasu vyšel lépe hostujícímu týmu, protože se v 11. minutě prosadil Kuchynka. Kladno ještě do první přestávky stihlo vyrovnat. Na střelu Gottlieba byl gólman Novák krátký. První třetina více zajímavých momentů nepřinesla, platil nerozhodný stav 1:1.

Ústečtí hokejisté si do druhé třetiny přenesli přesilovou hru, kterou dokázali využít. Kotouč putoval po ose Faigl – Ságer až na hůl Hanzla, který pohodlně skóroval. Ve 28. minutě našel Zdvořáčkův pas Dostálka. Útočník ve žlutomodrém dresu neměl problém poslat „svůj“ tým do vedení 3:1. Krátce před polovinou zápasu domácí snížili, podruhé v zápase se mezi střelce zapsal Gottlieb. Za stavu 3:2 pro Ústí skončila druhá třetina.

Poslední dějství se vydařilo Kladnu. Gottlieb dokonal hattrick a vyrovnal na 3:3. Hosté se snažili zápas dotáhnout do prodloužení, jenomže to se nepodařilo. Dvacet tři sekund před koncem vstřelil rozhodující branku Vyšín. Ústí prohrálo slibně rozehraný zápas.